عمومی

نقد فیلم Resident Evil Welcome To Racoon City اقامتگاه زوار در رفته شیطان

هر چقدر سری بازی‌های رزیدنت اویل در دنیای بازی‌های ویدیویی با اتفاقات خوبی همراه است و ریبوت آن از شماره 7 به بعد و بازسازی نسخه‌های کلاسیکش نیز موفق بوده، همین اتفاق کاملا برعکس در عالم سینما برای این فرنچایز رخ می‌دهد. آن چندگانه سینمایی که میلا یوویچ در نقش آلیس در آنها ظاهر شده بود و هیچ ربطی به بازی نداشت که هیچ، نسخه ریبوتی که اقتباس از این سری بازی‌ها ساخته شده هم با اینکه قصد دارد به قلب هواداران نفوذ کند اما تا حد زیادی از این کار باز می‌ماند، چرا؟ با باشید تا پاسخ این پرسش را پیدا کنیم.

طلسم ساخت فیلم موفق از روی بازی‌های ویدیویی محبوب مدتی است که شکسته شده و هالیوود کم کم دارد به فرمول درست این مهم دست پیدا می‌کند؛ البته این اتفاق برای همه فعالین این صنعت رخ نداده اما با ساخت آثاری چون پوکمون و سونیک و حتی شاید بتوان گفت Free Guy، کم کم می‌توان به ساخت اقتباس‌های خوب از بازی‌ها امیدوار بود. البته اینکه اساسا این آثار، فیلم‌های خوبی در سینما هستند و یا «فن سرویس‌های» خوبی هستند خودش محل پرسش است و باید با توجه به زاویه نگاه مخاطب به آن پاسخ داد.


خرید ماگ و زیر لیوانی طرح Resident Evil

سازندگان به خیال خامشان قصد ادامه سازی برای فیلم را داشتند و مقدمات این موضوع را با گنجاندن پایانی کاملا باز در فیلم‌شان، فراهم کردند. فروش افتضاح فیلم در گیشه و کوبیده شدن آن توسط منتقدین و اکثر هواداران اما خوشبختانه پرونده این سری را برای همیشه می‌بندد. هواداران این سری باید چشم به انتظار سریال لایواکشن نتفلیکس باشند که آن هم به خاطر تجربه‌های نه‌چندان جالب این شبکه در ساخت این آثار، نمی‌تواند امید چندان ثمربخشی به حساب بیاید!

پی نوشت: شخصا باور دارم انیمیشن‌های ساخته شده از روی این سری که با نظارت خود ناشر یعنی Capcom ساخته و عرضه می‌شوند بهترین آثار اقتباسی از روی رزیدنت اویل به حساب می‌آیند و باقی موارد صرفا دوشیدن شیر این گاو ماده برای سودجویی بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا