عمومی

نویسندگان Spider-Man No Way Home درباره آن اتفاق تراژیک فیلم توضیح دادند

نویسندگان Spider-Man: No Way Home درباره آن اتفاق تراژیک فیلم توضیح دادند

فیلم‌نامه‌نویسان فیلم Spider-Man: No Way Home به تازگی در مصاحبه‌ای به بحث و گفتگو درباره‌ی اتفاق تراژیک و مرگ یکی از شخصیت‌ها پرداختند.

هشدار: این خبر حاوی اسپویلر Spider-Man: No Way Home است!

زن عمو مِی (با بازی ماریسا تومی) پیش از مرگ در آغوش پیتر پارکر (تام هالند) در فیلم Spider-Man: No Way Home گفت: «به همراه قدرت بزرگ، مسئولیت بزرگی نیز باید وجود داشته باشد». برای پیترهای گذشته با بازی توبی مگوایر و اندرو گارفیلد، این کلمات توسط عمو بن، کلیف رابرتسون در مرد عنکبوتی 2002 به صراحت بیان شده بود یا درسی بود که توسط مارتین شین در مرد عنکبوتی شگفت انگیز در موقعیتی متفاوت بیان شد. برای مرد عنکبوتی دنیای سینمایی مارول، حرف‌های پایانی می با جملات طعنه‌آمیز گرین گابلین در هم آمیخته شده بود: «هیچ کار خوبی بدون پاسخ نمی‌ماند.»

پس از آن که پیتر از دکتر استرنج می‌خواهد تا کاری کند دنیا فراموش کند که میستریو هویت مخفی او را آشکار کرده، افراد شرور دنیاهای مختلف مرد عنکبوتی به دنیای او می‌آیند. زمانی که دکتر استرنج به پیتر می‌گوید که تمامی این افراد در مبارزه با مرد عنکبوتی می‌میرند، او سعی می‌کند جانشان را نجات دهد چرا که بازگرداندن دشمنان به دنیاهای پیشین، به معنای فرستادن آن‌ها به سمت مرگ است.

بنابراین پیتر سعی می‌کند نورمن آزبورن (ویلم دفو)، دکتر اختاپوس (آلفرد مولینا)، سندمن (توماس هیدن چرچ)، مارمولک (ریس ایفانس) و الکترو (جیمی فاکس) را به قول خود «درمان» کند. اما قبل از اینکه بتواند به چنین هدفی برسد، شخصیت شیطانی گرین گابلین، کنترل بدن نورمن آزبون را به دست می‌گیرد و به زن عمو می حمله می‌کند و او را می‌کشد.

اریک سامرز که به همراه کریس مک‌کنا وظیفه نویسندگی سه‌گانه مرد عنکبوتی مارول را بر عهده داشت، در مصاحبه‌ای جدید در این رابطه به ورایتی گفت:

ما در نقطه‌ای از داستان بودیم که احساس می‌کردیم باید یک مرگ، یک فداکاری وجود داشته باشد تا پیتر برای تصمیم خود که می‌خواست جان افراد شرور را نجات دهد، بهای آن را بدهد. فکر می‌کنم برای بسیاری از ما کاملاً واضح بود که از دست دادن زن عمو می همان چیزی است که می‌تواند آن هدفی که دنبالش بودیم را به خوبی بیان کند: ساختن فیلمی که در آن پیتر پارکر همان فقدانی را تجربه کند که پیتر پارکرهای پیشین در فیلم‌های خود تجربه کرده بودند.

دنیای سینمایی مارول کم و بیش حضور عمو بن را به حاشیه رانده بود و از داستان اصلی صرف‌نظر کرد تا نسخه جدیدی از مرد عنکبوتی را در فیلم‌های Captain America: Civil War و Spider-Man: Homecoming به نمایش بگذارد که از زمان مبارزه با جرم و جنایت او، کمتر از یک سال گذشته بود. سامرز و مک‌کنا آگاه بودند که چنین اتفاق تاثیرگذار و ناراحت‌کننده‌ای باید از طرف زن عمو می برای پیتر پارکر اتفاق بیفتد. مک‌کنا در این باره گفت:

پیتر فقط سعی می‌کرد همان چیزی که زن عمو می به او آموخته بود را انجام دهد و به همین خاطر این فداکاری برای او بسیار دشوارتر بود. چرا که درست جلوی چشم او چنین اتفاقی افتاد و زن عمو به قتل رسید. بعد از وقوع چنین حادثه ناگواری، کم کم اخلاق و سیرت چنین آموخته‌ای را زیر سوال برد، به گونه‌ای که تاکنون هرگز زیر سوال نبرده بود، چرا که اصلاً پیتر به این صورت مورد آزمایش قرار نگرفته بود.

مطلب پیشنهادی:ثور اساطیری با ثور مارول چه تفاوت‌هایی دارد؟از دل افسانه‌ها تا صفحات کمیک بوک‌ها
ثور اساطیری با ثور مارول چه تفاوت‌هایی دارد؟


Top 10: پر بیننده‌ترین بازی‌های سال 2021 در یوتیوب

تماشا از کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا