عمومی

معرفی بازی GT Racing 2 ریسینگ موبایلی فراموششده

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ریسینگ موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید GT Racing 2 همراه باشید.

ریسینگ‌ها یکی از اصلی‌ترین سبک‌های بازی‌سازی بودند که صنعت ویدیوگیم را به آن‌چیزی که لیاقتش را داشت، رسانند. وقتی برای اولین بار پای بازی‌های ریسینگ به صنعت بازی‌های ویدیویی باز شد، کسی این بازی‌ها را جدی نمی‌گرفت و کمتر کسی به سراغشان می‌رفت. اما هرچقدر که زمان به سمت آینده حرکت کرد، بازی‌های ریسینگ نیز درست به همان اندازه پیشرفت کردند و از دل این بازی‌ها، فرنچایزهایی متولد شد که می‌توان آن‌ها را شاهکارهایی دوست داشتنی محسوب کرد. بازی‌هایی که در پی سرگرم کردن مخاطب هستند و هیچ خط قرمزی ندارند.

بازی‌های این سبک، با فرنچایزهای بزرگی شناخته می‌شوند. نید فور اسپیدهای کلاسیک اولین بازی‌هایی بودند که پتانسیل‌های این سبک را به تصویر کشیدند. متاسفانه سال‌هاست که بازی‌های ریسینگ دیگر آنطوری که قبلا عمل می‌کردند، دوست داشتنی نیستند. هرچند که فرنچایزهای بزرگی مانند فورتزا همچنان عمده دلیل شاهکار خطاب شدن این بازی‌هاست، اما متاسفانه این بازی‌ها حال و روز خوبی ندارند و معلوم نیست که دوباره ما کی قرار است شاهد یک بازگشت باشکوه دیگر باشیم.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی CarX Drift Racing 2؛ تجربه هنر دریفت کشینگاهی به یکی از متفاوت‌تر بازی‌های ریسینگ موبایلی
بازی موبایلی CarX Drift Racing 2؛ تجربه هنر دریفت کشی

درست به همان اندازه که بازی‌های ریسینگ روی پلتفرم‌های اصلی پس‌رفت داشته‌اند، ریسینگ‌های موبایلی راهشان را از بین دریای پر پیچ و خم بازی‌های موبایلی پیدا کردند. ریسینگ‌های موبایلی امروزه جزوی جدایی ناپذیر از دنیای پلتفرم موبایل هستند و طرفداران زیادی نیز دارند. موبایل گیمینگ زمینه‌ای عالی برای بازی‌سازهاست تا مسیرشان را هموارتر از همیشه در دنیای ریسینگ‌های جذاب ادامه دهند و کانسپت‌های خلاقانه‌ای را به تصویر بکشند.

تاکنون به سراغ بازی‌های متنوعی از دنیای استودیوی گیم‌لافت رفته‌ایم. استودیویی که بارها کیفیت خوب بازی‌هایش را به رخمان کشیده و ثابت کرده که برای شاهکار بودن هیچ نیازی به ریخت و پاش‌های اضافی نیست. پیش‌تر استودیوی گیم‌لافت با ساخت فرنچایز آسفالت، توانسته بود که یکی از بهترین فرنچایزهای ریسینگ را در اختیارمان قرار دهد، منتهی اگر تاکنون فکر می‌کردید که بازی‌های ریسینگ این استودیوی تنها بهدر این فرنچایز خلاصه می‌شوند، باید بگویم که سخت در اشتباهید!

سال 2014 بود که استودیوی گیم‌لافت به سراغ یکی از بهترین بازی‌های ریسینگ آن سال‌ها رفت. پس از موفقیت‌هایی که گیم‌لافت با ساخت نسخه هشتم فرنچایز آسفالت در سال 2013 پشت سرگذاشت، طبیعی بود که آن‌ها بخواهند مسیر موفقیت‌آمیز خودشان را در خارج از چارچوب‌های فرنچایز آسفالت ادامه دهند و برای همین یک‌سال بعد به سراغ بازی GT Reacing 2 رفتند و یکی از بحث‌برانگیز‌ترین بازی‌های آن سال‌های پلتفرم موبایل را منتشر کردند.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به بازی موبایلی GTA: San Andreas؛ شاهکاری که پایانی نداردزنده کردن افسانه‌ای فراموش شده
نگاهی به بازی موبایلی GTA: San Andreas؛ شاهکاری که پایانی ندارد

متاسفانه GT Reacing 2 هرگز آنطوری که باید دیده نشد و همیشه زیر سایه فرنچایز آسفالت، فراموش‌شده باقی ماند. منتهی این بازی توانست که به امتیاز متای 82 دست پیدا کند و طرفداران از این بازی استقبال کردند. برخلاف فرنچایز آسفالت، GT Reacing 2 سعی می‌کرد که پای المان‌های واقع‌گرایانه بیشتری را به دل دنیایش باز کند و یک ریسینگ واقع‌گرایانه بود.

GT Reacing 2 نیز مانند بسیاری از بازی‌های ریسینگ مدرن امروزی، داستانی برای روایت ندارد. کلیشه و طلسم دلسرد کننده عدم روایت داستانی خوب، پایش به دنیای این بازی نیز باز شده و بزرگ‌ترین نقطه ضعف این بازی محسوب می‌شود. GT Reacing 2 پتانسیل‌های بالایی برای داستان‌سرایی داشت، اما سازندگان بیخیال بخش داستانی بازی شده‌اند و کمپین GT Reacing 2 علی‌رغم تمامی ظرفیت‌های خوبی که دارد، داستانی ندارد که بتواند شما را سرگرم‌ کند و این موضوع برای من واقعا ناامید کننده بود.

برای اجرای بازی موبایلی GT Racing 2 شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

چه انتظاری از یک بازی ریسینگ موبایلی دارید؟ GT Racing 2 دقیقا همان‌چیزی است که می‌تواند انتظارات شما را کاملا برآورده کند. GT Racing 2 ترکیبی از یک بازی ریسینگ با مکانیک‌های رقابتی است که بیشترین سرمایه‌گذاری خودش را در بخش مولتی‌پلیر بازی انجام داده. بازی مجموعه‌ای کم‌نظیر از 67 خودروی لایسنس‌شده مختلف از 35 کمپانی خودروسازی شناخته‌شده است که پای لوکیشن‌های اصلی دنیای واقعی‌ را نیز به محتوایش باز کرده. جایی‌که شما با گیم‌مودهای آنلاین و آفلاینی رو به رو خواهید شد، که تجربه بازی را رقابتی‌تر کرده‌اند.

مطلب پیشنهادی:با بازی موبایلی Dream League Soccer 2021 وارد دنیای مستطیل سبز شوید!بازی‌های ورزشی موبایلی جذاب‌تر از همیشه شده‌اند
با بازی موبایلی Dream League Soccer 2021 وارد دنیای مستطیل سبز شوید!

کار چندان سختی در دنیای GT Racing 2 ندارید! صرفا باید مسابقه دهید و خودرویتان را شخصی‌سازی کنید. هرچند شما می‌توانید کنترلرهای بازی را شخصی‌سازی کنید، اما در اول کار شما باید با چپ و راست کردن گوشیتان خودرو را کنترل کنید و خط سبز رنگی نیز در مسیر مسابقه وجود دارد که بهترین مسیر را برای حرکت کردن نشانتان خواهد داد. بخش آموزشی بازی تمام آن‌چیزی را که نیاز دارید را به شما خواهد گفت و خیالتان می‌تواند از بابت کنترلر و انیمشین‌های حرکتی بازی راحت باشد! اگرچه GT Racing 2 عنوانی از سال 2014 است، اما ابدا نمی‌توان منکر کیفیت عالی بازی شد.

نهایتا این بخش ارتقا و شخصی‌سازی ماشین‌های بازی است که شما باید سری به آن‌ها بزنید. 2 ارز مختلف در بازی وجود دارند که شما برای ارتقا و خرید ماشین‌های جدید می‌توانید به سراغشان بروید. برخی از ماشین‌ها در همان ابتدای کار دردسترس نیستند و شما باید کمی به بازی فرصت دهید. قابلیت‌های شخصی‌سازی نیز نسبت به چیزی‌که در فرنچایز آسفالت دیده بودیم، شاید آن‌قدر با شکوه بنظر نرسد؛ اما اگر بخواهیم کمی به GT Racing 2 ارفاق کنیم، می‌توان گفت که گیم‌پلی بازی بی‌نقص است!

گیم‌لافت خیلی خوب می‌داند که چگونه تنها با سخت یک بازی موبایلی، کیفیتی کنسولی را برایتان رقم بزند. همان کیفیت دوست داشتنی بازی‌های پیشین گیم‌لافت در بخش گرافیک و جلوه‌های صوتی بازی نیز دیده می‌شوند. گرافیک بازی در حد و اندازه‌ بازی‌های نسل هفتمی و هشتمی کنسول‌های شناخته‌شده است و دیدن چنین گرافیکی آن هم روی پلتفرم موبایل، هیجان‌انگیز است. طراحی محیط بازی بی‌نقص نیست، اما می‌تواند شما را راضی کند! همچنین طراحی جزئیات داخل هرکدام از خودروها نیز نسبتا خوب صورت گرفته و گرافیک بازی نمره خوبی می‌گیرد.

درنهایت این بخش موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی است که باید نگاهی به آن‌ها داشت. اگر علاقه‌مند به موسیقی پاپ هستید، باید بگویم که حضور موسیقی‌های لایسنس‌شده در دنیای این بازی، حسی دوست‌داشتنی به هنگام رانندگی با ماشین‌های بازی را برایتان به ارمغان خواهد آورد و GT Racing 2 در بخش موسیقی‌متن نیز کمی بهتر از گرافیکش عمل می‌کند.

پیشنهاد می‌شه!

GT Racing 2 عنوانی کمترشناخته شده از استودیوی گیم‌لافت است که در سال 2014 برای پلتفرم موبایل منتشر شد. امتیاز متای 82 درکنار گرافیک خوب و موسیقی‌متن بازی از جمله دلایلی هستند که این بازی را شاهکار کرده‌اند. متاسفانه در GT Racing 2 در بخش داستان‌سرایی اصلا عملکرد خوبی ندارد و دلسردکننده است، اما اگر بتوانید با این بخش کنار بیایید، گیم‌پلی بازی حسابی شما را سرگرم خواهد کرد.

GT Racing 2

    GT Racing 2

  • سازنده
    Gameloft
  • سیستم عامل
    iOS اندروید
  • ژانرآرکیدمسابقه‌ای
  • حجم: 1200 مگابایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا