عمومی

سریال The Book of Boba Fett کجای خط زمانی جنگ ستارگان قرار دارد

سریال The Book of Boba Fett کجای خط زمانی جنگ ستارگان قرار دارد؟

پخش سریال The Book of Boba Fett از روز گذشته آغاز شد و اکنون سعی می‌کنیم شما را با خط زمانی و جایگاه داستان سریال در سری جنگ ستارگان آشنا کنیم.

آخرین باری که جایزه‌بگیر معروف بوبا فت را دیدیم، در سریال مندلورین بود که داستان آن میان دو فیلم Return of the Jedi و The Force Awakens رخ می‌داد و جدیدترین سریال دیزنی پلاس نیز در همین بازه زمانی قرار می‌گیرد.

در خط زمانی The Book of Boba Fett ممکن است با پیشرفت سریال، شاهد چندین حضور کوتاه (Cameo) نیز باشیم. هنوز تعداد زیادی از شخصیت‌های جنگ ستارگان در کهکشان‌های دوردست وجود دارند که در آثار حضور پیدا نکرده‌اند و از آنجا که شمار زیادی از فیلم‌ها و سریال‌های جنگ ستارگان در راه هستند، اگر بدانیم سریال بوبا فت در چه زمانی به وقوع می‌پیوندد، قطعا به ما کمک خواهد کرد تا بدانیم چه انتظاری از آینده این فرنچایز داشته باشیم.

سریال The Book of Boba Fett در چه دوره‌ای از خط زمانی جنگ ستارگان اتفاق می‌افتد؟

قبل از شروع، اجازه دهید نحوه عملکرد تقویم جنگ ستارگان را مشخص کنیم. بازه زمانی حول محور Battle of Yavin (نبرد یاوین) می‌گذرد که به اولین حمله ستاره مرگ (Death Star) در فیلم A New Hope گفته می‌شود. دوران پیش از نبرد یاوین با BBY و سال‌های پس از آن نیز با ABY خطاب می‌شوند.

سریال The Book of Boba Fett همراه با سریال مندلورین حدود 9 سال پس از نبرد یاوین اتفاق می‌افتد، یا به عبارتی 9 سال پس از اتفاقات فیلم A New Hope و پنج سال پس از شکست امپراتور در Return of the Jedi. در زیر فهرست کاملی از خط زمانی جنگ ستارگان را مرور می‌کنیم:

 • Star Wars: The Phantom Menace (32 سال پیش از نبرد یاوین)
 • Star Wars: Attack of the Clones (22 سال پیش از نبرد یاوین)
 • The Clone Wars (19 تا 22 سال پیش از نبرد یاوین)
 • Star Wars: Revenge of the Sith (19 سال پیش از نبرد یاوین)
 • Solo: A Star Wars Story (10 تا 13 سال پیش از نبرد یاوین)
 • Star Wars Rebels (1 تا 5 سال پیش از نبرد یاوین)
 • A New Hope (دوران نبرد یاوین)
 • The Empire Strikes Back (3 سال پس از نبرد یاوین)
 • Return of the Jedi (4 سال پس از نبرد یاوین)
 • The Mandalorian (9 سال پس از نبرد یاوین)
 • The Book of Boba Fett (9 سال پس از نبرد یاوین)
 • Star Wars: The Force Awakens (34 سال پس از نبرد یاوین)
 • Star Wars: The Last Jedi (34 سال پس از نبرد یاوین)
 • Star Wars: The Rise of Skywalker (35 سال پس از نبرد یاوین)

مطلب پیشنهادی:انیمیشن Monsters at Work نمی‌تواند میراث‌دار حقیقی کارخانه هیولاها باشدوقتی از پیام‌های سرنوشت‌ساز به سخنرانی‌های کوچک می‌رسیم
انیمیشن Monsters at Work نمی‌تواند میراث‌دار حقیقی کارخانه هیولاها باشد

خط زمانی The Book of Boba Fett چه معنایی برای سریال دارد؟

The Book of Boba Fett

داستان سریال از جایی آغاز می‌شود که بوبا فت تاج و تخت سابق جابای هات در Mos Espa را مال خود می‌کند. پس از مرگ جابا در فیلم Return of the Jedi، بیب فورتونا قدرت را به دست می‌گیرد، اما بوبا به صحنه باز می‌گردد و این Twi’lek شیطان‌صفت را از سر راه برمی‌دارد.

این سریال همچنین دارای فلش‌بک‌هایی است که نشان می‌دهد بوبا چطور از گودال Sarlacc جان سالم به در برد، گودالی که در جریان فیلم بازگشت جدای توسط آن خورده شده بود. همچنین شایان ذکر است که همدست تشنه به خون او، فنک شاند، پیش از این در سریال انیمیشنی Star Wars: The Bad Batch ظاهر شده بود که داستان آن بین Revenge of the Sith (19 سال قبل نبرد یاوین) و A New Hope (زمان نبرد یاوین) اتفاق می‌افتاد.

با توجه به اینکه خط زمانی اصلی The Book of Boba Fett نه سال پیش از نبرد یاوین می‌گذرد، فضای زیادی برای حضور کوتاه شخصیت‌های مختلف وجود دارد. لوک اسکای‌واکر در حال آموزش دادن به بیبی یودا است دین جارین (مندلورین) هنوز در همان اطراف پرسه می‌زند و حتی هان سولو و لیا در این خط زمانی هنوز زنده هستند.

لاندو کالیسیان یکی دیگر از شخصیت‌های جنگ ستارگان است که در این بازه حضور دارد و آسوکا تانو نیز که در سریال مندلورین دیده بودیم، به ماموریت خود ادامه می‌دهد. به عبارت دیگر، شخصیت‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند در سریال حضور پیدا کنند، اما اینکه چه تعداد از آن‌ها به Mos Espa سفر خواهند کرد، در آینده مشخص خواهد شد. با این حال باید اشاره کرد که زادگاه اصلی آناکین اسکای‌واکر نیز بوده که پیش از این در The Phantom Menace دیده بودیم و می‌توان امیدوار بود که او نیز حضور کوتاهی داشته باشد.

مطلب پیشنهادی:وال-ای درمورد زندگی در دوران قرنطینه به ما چه می‌آموزد؟ما زندانیان درون گوشی‌هایمان هستیم
وال-ای درمورد زندگی در دوران قرنطینه به ما چه می‌آموزد؟


ویجی‌لاگ پلاس: آمار خیره‌کننده جی تی ای و احتمال ساخت بولی 2

تماشا از کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 2 =

دکمه بازگشت به بالا