عمومی

راهنمای بازی Forza Horizon 5 چطور بهترین راننده مکزیک شویم

Forza Horizon 5 به شما امکان حضور در مجموعه مسابقات مهیجی را با اتومبیل‌هایی می‌دهد که شاید بسیاری از آن‌ها را فقط در خواب و رویا بتوان دید. رقابت‌های سریع در اتوبان‌های شهری، مسابقات خیابانی شبانه و پیست‌های رالی خارج از محدوده شهر و نیز مواردی خارج از فضای مسابقات نظیر PR Stunts و Horizon Stories و یا Barn Finds و به طور کلی هر کاری که در Forza Horizon 5 انجام می‌دهید، شما را در روند Horizon Adventure campaign به پیش می‌برد و امکان آزاد شدن آیتم‌ها و مسابقاتی که قبلا قفل بوده‌اند، فراهم می‌گردد.

در این مسیر، چه تازه‌کار باشید و چه کهنه‌سوار حرفه‌ای، بایستی نکات و اصولی ضروری را بدانید و رعایت کنید تا به جمع برترین رانندگان مکزیک بپیوندید. در این مقاله از به شرح 9 نکته اساسی برای موفقیت رانندگان در مسابقات Forza Horizon 5 پرداخته‌ایم؛ با ما همراه باشید.

کمکی‌ها را به نحو صحیح تنظیم کنید


ممکن است اولین بار که در Forza Horizon 5 پشت فرمان می‌نشینید، با حس عجیبی از رانندگی مواجه شوید چرا که فورتزا هورایزن 5 مجموعه کاملی از کمکی‌های رانندگی دارد که عمدتا به صورت پیش‌فرض، فعال هستند و بسته به سبک رانندگی شما، ممکن است بعضی از آن‌ها برای شما کارآمد و بعضی دیگر صرفا دست و پا گیر باشند.

لذا بهتر است بر حسب نیاز و البته تسلط خود بر رانندگی، بعضی از کمکی‌ها را غیرفعال سازید. بدین منظور بازی را متوقف کنید و در منوی Setting وارد آپشن‌های Difficulty شوید و به تنظیم کمکی‌ها بپردازید. اگر از تعدد آیتم‌های این بخش کمی گیج شده‌اید، تنظیمات پیشنهادی بدین شرح است:

  • ترمز (Braking): ترمز ضد قفل (Anti-Lock) را فعال کنید
  • فرمان (Steering): حالت شبیه‌سازی (Simulation) را فعال کنید
  • کنترل کشش (Traction Control) را غیر فعال کنید
  • کنترل پایداری (Stability Control) را غیر فعال کنید

خاموش بودن کنترل کشش و پایداری، از پایداری اتومبیل شما می‌کاهد اما سبب مانورپذیری بیشتر می‌گردد؛ البته اگر نمی‌توانید بر ناپایداری حاصله فائق آیید، عطای مانورپذیری را به لقایش ببخشید و هر دو گزینه مذکور را روشن کنید؛ لااقل چپ نمی‌کنید!

ضمنا فعال یا غیر فعال ساختن گزینه‌هایی چون Damage و Driving Line کاملا سلیقه‌ای است و تاثیری بر کیفیت رانندگی شما نخواهد داشت.

چالش‌های موسوم به Accolade را جدی بگیرید


شاید بتوان هیجان‌انگیزترین بخش فورتزا هورایزن 5 را Horizon Adventure دانست که مزیت آن نسبت به انواع دیگر مسابقات، عنصر روایت و داستان است. این بخش از فورتزا که در حالت عادی غیر قابل دسترس است، با تکمیل چالش‌ها و کسب امتیازاتی موسوم به Accolade Points آزاد می‌گردد. این چالش‌ها در مسیری به نام Horizon Festival Mexico به شما ارائه و شامل مسابقاتی چون جاده خاکی و کراس کانتری می‌شوند و در صورت کسب موفقیت در آن‌ها، مدام بخش‌های بیشتری را از Horizon Adventure آزاد خواهید نمود.

چالش‌های Horizon Festival Mexico شامل موارد زیر هستند:

  • مسابقات جاده‌ای Horizon Apex با سریع‌ترین اتومبیل‌های فورتزا
  • مسابقات خاکی Horizon Wilds در جاده‌های گل‌آلود
  • مسابقات کراس کانتری Horizon Baja با تم آفرود
  • مسابقات Rush PR که یک بدل‌کاری به تمام عیار محسوب می‌شوند
  • مسابقات خیابانی Street Scene که معمولا در شب برگزار می‌شوند

می‌توانید حین بازی، میزان پیشرفت خود برای باز کردن قفل فصل بعدی Horizon Adventure از گوشه سمت راست بالای صفحه ببینید و یا دکمه Menu را روی کنترلر خود فشار دهید و صفحه Accolades را باز کنید تا ببینید به چه میزان از امتیازات آن را کسب نموده‌اید.

همواره قادرید هر کاری را که می‌خواهید انجام دهید


علی‌رغم اضافه شدن بخش روایت‌محور Horizon Adventure به فورتزا هورایزن 5، فلسفه نسخه‌های پیشین فورتزا هنوز هم جاری است و می‌توانید به موازات کمپین داستانی، همواره هر کاری را که می‌خواهید انجام دهید.

ماهیت فورتزا همواره غیرخطی است و این سبب می‌شود بتوانید به هر نحوی که می‌خواهید پیشرفت کنید. قادرید با سری Horizon Wilds Dirt Racing شروع کنید یا قفل سری Horizon Apex Road Racing را باز نمایید. همچنین می‌توانید مسیر نسبتا خطی‌تری را بپیمایید و کمپین داستانی را طی کنید. شاید مسابقات جاده‌ای را انتخاب کنید اما تصمیم بگیرید چندین رقابت کراس کانتری را نیز تجربه کنید. ممکن است به انجام چالش‌های Accolade روی آورید و در کل، برای انتخاب مسیر پیشرفت خود آزادید.

از شلوغی نقشه بکاهید


نقشه Forza Horizon 5 می‌تواند حاوی انبوهی از آیکون‌های گوناگون و بسیار شلوغ و در هم ریخته شود. توصیه می‌کنیم نقشه را به دلخواه خود فیلتر کنید. بدین منظور دکمه RB را روی کنترلر خود فشار دهید و از لیست آیکون‌ها، آن‌هایی را که می‌خواهید از شرشان خلاص شوید حذف نمایید. می‌توانید کل آیکون‌ها را از نقشه پاک کنید اما توصیه می‌کنیم آیکون‌های سودمند را شناسایی کنید و روی نقشه نگه دارید.

آب و هوا و شب و روز بر رانندگی شما اثرگذارند


اگر به تازگی پشت فرمان اتومبیل‌های فورتزا نشسته‌اید، احتمالا میزان تاثیر بالای آب و هوا و نیز زمان رانندگی (شب یا روز) بر کیفیت عملکرد اتومبیل خود، شما را شگفت‌زده کرده است. فورتزا دارای چرخه روز و شب، آب و هوا و فصول گوناگون است که ترکیب آن‌ها با یکدیگر نحوه کنترل خودرو را دستخوش تغییرات چشم‌گیر می‌کند.

شب‌ها دما پایین‌تر و کنترل ماشین علی‌الخصوص در آب و هوای بارانی سخت‌تر است و به دلیل لغزندگی مسیر، بایستی زودتر از حالت معمول ترمز بگیرید تا سر نخورید. همچنین فصول مختلف، مسیرهای مکزیک را به کلی تغییر می‌دهند و مناطق خشک، ممکن است به جاده‌های خیس و پر از گل و لای بدل شوند. بنابراین به شرایطی که در آن رانندگی می‌کنید، توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ خودروی خود را متناسب با آب و هوا تغییر دهید یا از رانندگی در جاده‌هایی که مناسب خودرو و سبک رانندگی شما نیستند، بپرهیزید.

Wheelspin را دست‌ کم نگیرید


Wheelspin به شما جوایزی می‌دهد که عمدتا پول و اتومبیل‌هایی نسبتا معمولی است اما ممکن است خوش‌شانس باشید و یک سوپر اتومبیل از آن دریافت کنید. با انجام مسابقات و چالش‌های Accolade می‌توانید Wheelspin بگیرید و اگر موفق به کسب یکSuper Wheelspin شدید، بدانید که 3 جایزه همزمان انتظارتان را می‌کشند؛ هرچند احتمال یافتن سوپر ویل اسپین کمی پایین است.

برای ارتقاء اتومبیل خود تلاش کنید


هر خودرو در Forza Horizon 5 تراز اولیه مخصوص خود را دارد که قابل ارتقاء است. برای این کار بایستی بدون آن که تصادف کنید، زنجیره‌ای از حرکات تخصصی را نظیر دریفت، چرخش 180 درجه، دونات و… اجرا نمایید و به یاد داشته باشید، این زنجیره با هر تصادف جزئی قطع می‌گردد. این امتیازات تحت عنوان Skill Points بایستی برای مواردی چون XP boost و Wheelspin و Skill Chain perks خرج شوند. Skill Chain perks سبب می‌شود به امتیازات بیشتری از انجام حرکات تخصصی دست یابید و نیز برخی تصادفات، زنجیره حرکات شما را قطع نکند.

اینگونه XP زیادی کسب خواهید نمود که می‌توانید بازی را متوقف سازید، به قسمت Cars بروید و Car Mastery را انتخاب کنید تا XPهای خود را برای ارتقاء اتومبیل‌ها صرف نمایید.

از خریدن خانه غافل نشوید


خریدن خانه ساحلی Buenas Vistas در جنوب غربی مکزیک به شما این امکان را می‌دهد تا به سرعت مابین هر دو نقطه دلخواه از نقشه سفر کنید. خانه Casa Bella را بخرید تا دی‌جی شروع به پخش موزیک‌هایی از خودروی شما کند که حین پخش آن‌ها، امتیازات حاصله از انجام حرکات تخصصی به اندازه دو برابر حالت معمول محاسبه می‌شود.

نهایتا می‌توانید هتل Castillo را در نزدیکی گواناخواتو خریداری کنید تا هر روز از یک Wheelspin رایگان بهره‌مند گردید؛ هرچند قیمت این هتل 5 میلیون CR است.

از مود Drone برای جستجوی مناطق نقشه استفاده کنید


بازی را متوقف و به قسمت Creative Hub مراجعه کنید و با انتخاب مود Drone، از دید مشابه یک هواپیمای بدون سرنشین به جستجوی مناطق مختلف نقشه بپردازید. مود Drone در فورتزا هورایزن 5 برای مواردی چون Barn Finds و یا برنامه‌ریزی برای پیمایش مسیر و هم‌چنین شیرین‌کاری‌ در Drift Zones و Danger Signs و Trailblazes بسیار کارآمد است و استفاده از آن بدین معناست که در فورتزا هورایزن 5، محدود به یک وسیله نقلیه زمینی 4 چرخ نخواهید بود.


تجربه شما از Forza Horizon 5 چیست؟ رعایت چه نکات دیگری را برای موفقیت در مسابقات فورتزا ضروری می‌دانید؟ لطفا نظرات خود را با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + نه =

دکمه بازگشت به بالا