عمومی

بازیگر نقش مامور اسمیت قرار بود در فیلم Matrix 4 حضور داشته باشد

بازیگر نقش مامور اسمیت قرار بود در فیلم Matrix 4 حضور داشته باشد

فیلم ماتریکس 4 (The Matrix Resurrections) بالاخره در سینماها اکران و در این مدت با استقبال نه چندان بدی از سوی طرفداران و منتقدان روبه رو شده است.

یکی از نکات جنجالی مربوط به فیلم جدید ماتریکس استفاده از یحیی عبدالمتین (Yahya Abdul-Mateen II) و جاناتان گراف (Jonathan Groff) به جای لارنس فیشبرن (Lawrence Fishburne) و هوگو ویوینگ (Hugo Weaving) برای نقش‌های مورفیوس و مامور اسمیت بود. لارنس فیشبرن در مصاحبه‌های پیشین خود گفته بود نمی‌داند چرا از او برای فیلم جدید استفاده نشده است. با این وجود قرار بود هوگو ویوینگ برای نقش مامور اسمیت بازگردد.

مطلب پیشنهادی:بهترین انیمه‌های سال 2021 – از تاکسی عجیب تا سانی بویسالی پر بار برای انیمه‌بازها
بهترین انیمه‌های سال 2021 – از تاکسی عجیب تا سانی بوی

دیوید میچل (David Mitchell) و الکساندر همون (Aleksandar Hemon)، نویسندگان The Matrix Resurrections، در جدیدترین مصاحبه خود به این اشاره کردند که استودیو با ویوینگ در حال مذاکره بود، ولی در نهایت مذاکرات به نتیجه‌ای ختم نشد.

ما چند نقش نوشته بودیم، نمی‌خواهم چیزی را در این مورد لو دهیم، اما این شخصیت را برای کسی نوشتیم که فکر می‌کردیم در فیلم حضور دارد و بعد متوجه شدیم که این کار ممکن نیست. با این وجود ما هیچ چیز را به طور اساسی تغییر ندادیم، اما این بازیگر را در نقش خاصی تصور می‌کردیم. سپس معلوم شد که این کار امکان پذیر نیست، اما ما هیچ دیالوگی را به این خاطر عوض نکردیم و از این رو این بازیگر هنوز در نقش مورد نظر تاثیرگذار است.

فیلم ماتریکس 4

در سوال‌های بعدی مشخص شد که بازیگر مورد بحث، هوگو ویوینگ بود. خود ویوینگ هم در صحبت‌های خود اعلام کرده بود که به دلیل ناهمآهنگی برنامه‌های او و لانا واچوفسکی (Lana Wachowski) حضور او در فیلم Matrix 4 منتفی شد. این موضوع بدون شک تغییراتی را در داستان ایجاد کرد و به گراف فرصت داد تا اثر خودش را روی این شخصیت بگذارد.

دیوید میچل و الکساندر همون در ادامه گفتند که تغییر شخصیت مامور اسمیت اجتناب ناپذیر بود.

از آنجایی که داستان ماتریکس و این فیلم تا حدودی متفاوت است، مامور اسمیت از جهاتی فرق دارد و مهم نبود که چه کسی آن را بازی می‌کرد. جاناتان گراف در این نقش شگفت انگیز است. او بُعدی را اضافه کرد که در حین نوشتن نمی‌توانستم آن را پیش‌بینی کنم. اما احساس عاطفی بیشتری در فیلم وجود دارد و او در این الگو قرار می‌گیرد.

در فیلم ماتریکس 4 ما شاهد کیانو ریوز، کری-آن ماس، جیدا پینکت اسمیت در نقش نیوبی و دنیل برنهارد، نیل پاتریک هریس، پریانکا چوپرا و کریستینا ریچی هستیم. کارگردانی این فیلم نیز برعهده لانا واچوفسکی بوده و لیلی واچوفسکی در ساخت آن هیچ نقشی برعهده نداشت.

مطلب پیشنهادی:10 فیلم و سریالی که با پایان‌بندی خود همه را ناامید کردندگاهی تلخ، گاهی ناامید‌کننده
10 فیلم و سریالی که با پایان‌بندی خود همه را ناامید کردند


سینما: برنامه جوکر، یک کپی خوب است یا یک کپی بد؟

تماشا با بالاترین کیفیت از یوتوب سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 11 =

دکمه بازگشت به بالا