عمومی

تعداد بینندگان توییچ در سال 2021 حدود 45 درصد رشد داشت

تعداد بینندگان توییچ در سال 2021 حدود 45 درصد رشد داشت

به نظر می‌رسد هیچ مانعی سر راه موفقیت همیشگی پلتفرم استریم مشهور، توییچ وجود ندارد. چرا که در سال 2021 این سرویس شاهد افزایش چشمگیر 45 درصدی آمار بینندگان نسبت به سال قبل بوده است. در مجموع بینندگان نزدیک به 24 میلیارد ساعت صرف تماشای افراد دیگر در حال بازی کردن، نقاشی کردن، حمام رفتن و… خوابیدن کرده‌اند!

مطلب پیشنهادی:چطور برای توییچ درگاه دونیت بسازیم؟دونیت، یکی از بهترین و البته ساده‌ترین شیوه‌های کسب درآمد مستقیم به وسیله توییچ
چطور برای توییچ درگاه دونیت بسازیم؟

طبق آمار و ارقام جدیدی که از بینندگان توییچ در سال 2021 توسط سایت Rainmaker.gg اعلام شده، سه بازی توانستند در مجموع به رکورد عالی یک میلیارد ساعت تماشا برسند. این سه بازی بزرگ عبارتند از عنوان تاریخ‌ساز استودیو راکستار یعنی Grand Theft Auto V (با 2.1 میلیارد ساعت)، بازی محبوب Riot Games در سبک موبا، League of Legends (با 1.8 میلیارد ساعت) و صد البته بازی Fortnite محبو‌ترین بتل رویال دنیا ساخته شرکت اپیک گیمز (با یک میلیارد ساعت).

ناگفته نماند که استریمر xQc نیز برترین استریمر سال 2021 بود. بینندگان توییچ 261 میلیون ساعت مشغول تماشای استریم‌های او بودند که این مقدار 100 میلیون ساعت بیشتر از سال 2020 بود.

توییچ

بدیهی است که مجموع 24 میلیارد ساعت تماشا شامل انواع و اقسام استریم‌ها از جمله مراسم‌ها، مسابقات، برنامه‌های تلویزیونی و پخش مجدد بوده است. از هر طرف به قضیه نگاه کنید، اعداد و ارقام شگفت‌انگیزی به ثبت رسیده است. آن هم زمانی که پخش آنلاین در تلاش است تا جایگاه خود به عنوان یک قالب مدرن از سرگرمی‌های تلویزیونی را تثبیت کند.

با این حال، نباید این نکته را نادیده گرفت که توییچ سال گذشته در حفاظت از استریمرها (به ویژه استریمرهای اقلیت) در برابر انبوهی از حملات نژادپرستانه، همجنس‌گرا هراسی و تراجنسیت‌ هراسی، ناتوان ظاهر شد. حملات برنامه ریزی شده و هدفمندی که توسط بینندگان و ربات‌ها انجام می‌شد تا نهایتا خیلی از استریمرها توییچ را برای مدتی تحریم کنند.

در ماه آگوست، یک رویداد تحریم توییچ تحت عنوان #ADayOffTwitch برگزار شد که علاوه بر جلب توجه همگان به وجود چنین مشکلی، خواهان اعتدال و امنیت بهتری برای کاربران سرویس بود.

مطلب پیشنهادی:راهنمای جامع توییچ به زبان سادهبا ابزاری که توییچ در اختیار شما قرار می‌دهد کار کنید
راهنمای جامع توییچ به زبان ساده


ویجی‌لاگ پلاس: آمار خیره‌کننده جی تی ای و احتمال ساخت بولی 2

تماشا از کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =

دکمه بازگشت به بالا