عمومی

10 نسخه برتر بلک ویدو

در فیلم Black Widow شاهد چند جین بیوه سیاه بودیم. تمام این بلک ویدوها توسط برنامه شرورانه اتاق سرخ (Red Room) به وجود آمده بودند. شاید در دنیای کمیک‌ها به این اندازه بیوه سیاه نداشته باشیم اما نه تنها چندین نسخه متفاوت از بلک ویدو، بلکه چند نسخه متفاوت از خود ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) هم وجود دارد.

بلک ویدو اولین بار در شماره 52 کمیک Tales of Suspense و در ماه آوریل سال 1964 پا به دنیای کمیک‌ها گذاشت. از این تاریخ به بعد، چندین نسخه از این شخصیت در کمیک‌های مارول مورد استفاده قرار گرفته است. حالا هم در این مطلب قصد داریم به سراغ 10 نسخه برتر از این بلک ویدو‌ها برویم.


10. کلیر ووینت (Claire Voyant)

کلیر ووینت یک بلک ویدوی جادویی و اولین بلک ویدوی مارول است

بر اساس ترتیب زمانی کمیک‌های مارول و دنیای واقعی، کلیر ووینت اولین بلک ویدو محسوب می‌شود. کلیر اولین بار در دوران طلایی و شماره 4 کمیک Mystic Comics در سال 1940 معرفی شد؛ وقتی که مارول با عنوان تایملی کامیکز (Timely Comics) فعالیت می‌کرد.

او واسطه‌ایست که پس از مرگش برای شکار گناهکاران بازمی‌گردد و از جادو و توانایی‌های ذهنی در برابر دشمنانش استفاده می‌کند. از کلیر در سال 2005 و به عنوان بخشی از سری کوتاه The Twelve در دنیای اصلی مارول استفاده شد. ووینت را می‌توان یکی از قدرتمندترین جادوگران دنیای مارول در نظر گرفت.

مطلب پیشنهادی:ثور اساطیری با ثور مارول چه تفاوت‌هایی دارد؟از دل افسانه‌ها تا صفحات کمیک بوک‌ها
ثور اساطیری با ثور مارول چه تفاوت‌هایی دارد؟

9. یلنا بلووا (Yelena Belova)

یلنا بلووا پس از ناتاشا رومانوف پا به دنیای کمیک‌ها گذاشت

طرفداران کمیک‌ها می‌دانند که یلنا بلووا پس از ناتاشا رومانوف، پا به دنیای کمیک‌ها گذاشت. اولین بار شماره 5 کمیک Inhumans در سال 1999 به روایت داستان یلنا پرداخت. او نیز در اتاق سرخ آموزش دیده شده بود تا ناتاشا را دستگیر کند. البته در کمیک‌ها یلنا بلووا جزو اعضای خانواده ناتاشا رومانوف نیست؛ چه ظاهری و چه واقعی.

با این حال، ناتاشا نسبت به به این بلک ویدوی جوان‌تر و بی‌پرواتر احساس مثبتی دارد. این دو بیوه سیاه در طول سال‌ها رابطه‌ای دوستان برقرار می‌کنند به طوری که پس از مرگ ظاهری ناتاشا در کراس‌اوور Secret Empire، یلنا جایگزین او به عنوان بلک ویدوی مارول می‌شود.


خرید ماگ طرح بلک ویدو

6. بلک ویدوی آلتیمیت

جسیکا درو در نقش بلک ویدو

نسخه کمیک‌های آلتیمیت بلک ویدو در واقع یکی از بهترین نسخه‌های متفاوت اسپایدر وومن (Spider-Woman) هم است. در دنیای آلتیمیتِ زمین 1610 مارول، جسیکا درو (Jessica Drew) یکی از کلون‌های پیتر پارکر است که تبدیل به اسپایدر وومن یا همان زن عنکبوتی می‌شود. سپس بعد از ناتاشا رومانوف و مونیکا چانگ، به عنوان سومین بلک ویدوی این دنیا فعالیت می‌کند. جسیکا به عنوان بلک ویدو به آل نیو آلتیمیتز (All-New Ultimates) می‌پیوندد.

مطلب پیشنهادی:10 شخصیت دنیای مارول که می‌توانند تانوس را شکست دهنددر برابر تایتان دیوانه
10 شخصیت دنیای مارول که می‌توانند تانوس را شکست دهند

5. مونیکا چانگ (Monica Chang)

مونیکا چانگ دومین بیوه سیاه کمیک‌های آلتیمیت است. پس از مرگ دور از انتظار ناتاشا رومانوف او این هویت را گرفت و به تیم آلتیمیتز پیوست. همچنین او رابطه پیچیده‌ای با نیک فیوری (Nick Fury) دارد که در زمین 1610 همسر سابق او محسوب می‌شود. این دو رابطه کاری خوبی با هم ندارد اما در هر صورت مونیکا یکی از اعضای اصلی و حیاتی شیلد و آلتیمیتز در این دنیا محسوب می‌شود.


خرید پوستر طرح بلک ویدوی اسکارلت جوهانسون مجموعه 4 عددی

2. بلک ویدوی عصر اولتران (Age Of Ultron)

یک خط زمانی آینده‌وار تاریک دیگر از مارول جایی است که در آن اولتران دنیا را به تصاحب درمی‌آورد. در این داستان، ناتاشا در حال فرار است و بدون داشتن هیچ منبع یا پشتیبانی، به روش‌های سنتی جاسوسی فعالیت می‌کند.

در طی این ماجرا، او زخمی شده اما مشخص نیست که دقیقاً چه بلایی سر او آمده است. بسیاری از اعضای اونجرز در این دنیا در حمله‌ای اتمی به شهر نیویورک کشته شده‌اند. در نهایت نیز او با مون نایت (Moon Knight) متحد می‌شود تا علیه اولتران بجنگند.

مطلب پیشنهادی:13 سریال مارول که پس از فیلم Black Widow منتشر خواهند شدادامه فاز چهارم دنیای سینمایی مارول
13 سریال مارول که پس از فیلم Black Widow منتشر خواهند شد

1. رد کت (Red Cat)

بلک ویدو یا بلک کت؟ هیچ کدام؛ رد کت!

یکی از بهترین و در عین حال خاص‌تری نسخه‌های بلک ویدو در واقع یکی از بهترین نسخه‌های متفاوت بلک کت (Black Cat) محسوب می‌شود. در دنیای داستان Symbiote Spider-Man: Alien Reality، اتفاقات به طرز متفاوتی رقم خوردند تا ناتاشا به جای یک ابرجاسوس، تبدیل به دزد جواهراتی با نام رد کت یا گربه سرخ شود.

این داستان به کند و کاو دوران Secret Wars انتشارات مارول در سال 1985 می‌پردازد که در آن پیتر پارکر اولین لباس سیاهش را به دست آورد. پیتر وقتی به خانه برمی‌گردد فکر می‌کند که به دنیای خودش برگشته اما در واقع این دنیا با دنیایی که در آن زندگی می‌کرده متفاوت است.


نظر شما چیست؟ کدام یک از این نسخه‌های متفاوت بیوه سیاه را در دنیای مارول بیش‌تر دوست دارید؟ دیدگاه‌های خود را با در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.


به مطالعه ادامه دهید:

  • 5 ویژگی خاص بدن بلک ویدو
  • معرفی آیرون میدن – رقیب حسود بلک ویدو
  • 9 بار که مرد عنکبوتی به نجات اونجرز پرداخت
  • معرفی تسک‌مستر – تقلید کننده تمام سبک‌های مبارزه
  • فیس‌آف: در نبرد بین بلک ویدو و کتوومن چه کسی پیروز می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا