عمومی

Riot Games برای شکایت تبعیض جنسیتی 100 میلیون دلار پرداخت میکند

Riot Games برای شکایت تبعیض جنسیتی 100 میلیون دلار پرداخت می‌کند

Riot Games، سازنده بازی‌هایی همچون League of Legends و Valorant، پس از توافق بر سر شکایت تبعیض جنسیتی، حاضر شد 100 میلیون دلار پرداخت کند.

این شرکت پس از دستیابی به توافقنامه تسویه حساب جهانی با وزارت مشاغل و مسکن منصفانه کالیفرنیا (DFEH)، بخش اجرای استانداردهای کار کالیفرنیا (DLSE) و چندین شاکی خصوصی برای حل و فصل شکایت تبعیض جنسیتی مربوطه از سال 2018، در مجموع 100 میلیون دلار، شامل 80 میلیون دلار تسویه حساب به اضافه 20 میلیون دلار هزینه و مخارج، پرداخت خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به سریال انیمیشنی Arcane – به دنیای لیگ آو لجندز خوش آمدیداثری که هم طرفداران و هم تازه‌واردان را راضی می‌کند
نگاهی به سریال انیمیشنی Arcane – به دنیای لیگ آو لجندز خوش آمدید

طبق این توافقنامه، رایوت گیمز 80 میلیون دلار به تمام کارمندان زن تمام وقت فعلی و سابق و پیمانکاران نمایندگی موقت در کالیفرنیا که از نوامبر 2014 تا به امروز در این شرکت کار می‌کنند، پرداخت خواهد کرد. 20 میلیون دلار دیگر صرف «هزینه‌های وکلا و مخارج متفرقه» می‌شود.

علاوه بر این، Riot موافقت کرده است که فرآیندهای گزارش‌دهی داخلی و پرداخت حقوق صاحبان سهام، توسط یک شرکت شخص ثالث که مورد تایید Riot و DFEH باشد، به مدت سه سال نظارت شود. تایید نهایی این توافقنامه توسط دادگاه در حال حاضر در پروسه انتظار است و انتظار می‌رود که جلسه رسیدگی ظرف «ماه‌های آینده» برگزار شود.

Riot Games

همانطور که قبلاً اشاره شد، این توافقنامه برای شکایت تبعیض جنسیتی شکل گرفته که در سال 2018 به دنبال گزارش افشاکننده Kotaku از فرهنگ جنسیتی رایج در Riot Games، تشکیل شد. این سایت با 28 کارمند فعلی و سابق شرکت صحبت کرد که با Bro Culture سروکار داشتند که “در برخی موارد به رفتارهایی پاداش می‌داد که به ضرر زنان بود.”

در سال 2019، Riot Games مجبور شد حداقل 10 میلیون دلار به عنوان بخشی از توافقنامه برای این دعوی بپردازد، اما DFEH وارد عمل شد و این توافق را مسدود کرد و اعلام کرد که باید به این قربانیان تا 400 میلیون دلار پرداخت شود.

در سال 2021، از نیکولو لورن، مدیرعامل Riot Games به دلیل اتهامات آزار و اذیت جنسی و تبعیض شکایت شد. تحقیقات داخلی شرکت هیچ مدرکی مبنی بر این اتهامات نشان نداد و توافقنامه ذکر شده در این خبر، شامل این پرونده نمی‌شود.


ماینکرفت #60 – پیرمرد رو پیدا کردیم؟؟

تماشای ویدیو از یوتوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 10 =

دکمه بازگشت به بالا