عمومی

ده فیلم هیجانی برتر در دهه نود هالیوود

در دهه نود، این فیلم‌های هیجانی بودند که بر سینما حکمرانی می‌کردند. با اینکه همه آن‌ها فیلم‌های موفقی در گیشه نبودند، دهه نود میزبان این فیلم‌ها بود و بسیاری از این‌ها، به عنوان بهترین‌های ژانر هیجانی در تاریخ سینما محسوب می‌شوند.

تعدادی از این فیلم‌ها، توسط کارگردان‌های معروف و صاحب سبک سینما ساخته شده‌اند. از طرفی، بیشترشان فیلم‌های مستقل و با بودجه کمی هستند که توسط کارگردان‌های تازه کار ساخته شدند و آن چنان نقد و بازخورد گسترده‌ای را دریافت نکردند. کاربران Letterboxd عاشق فیلم‌هایشان هستند و نمراتی که بر اساس نظراتشان به فیلم‌ها می‌دهند، قطعاً کمک خوبی به ما می‌کند که بهترین فیلم‌های هیجانی دهه نود را معرفی کنیم.

10 – Miller’s Crossing (1990) – 3.91

یکی از فیلم‌های هیجانی دهه نود با نمره بالا از Letterboxd که از قضا، آن چنان هم معروف نیست، Miller’s Crossing است. این فیلم حتی نتوانست در گیشه عملکرد موفقی داشته باشد و بتواند بودجه ساختش را جبران کند! اما با این وجود، ارزشش را دارد که آن را ببینیم و با یکی از اولین آثار برادران کوئن، آشنا شویم. کارگردانانی که امروزه به عنوان یکی از بهترین و مهم‌ترین کارگردانان سینما عنوان می‌شوند.

داستان در دوران ممنوعیت الکل روایت می‌شود. داستانی درمورد تام ریگان (گابریل بیرن)، که در یک نبرد بین گنگسترها، در هر دو جبهه فعالیت می‌کند. با اینکه به تبلیغ فیلم کمکی نشد، اما در بسیاری از لیست‌ها از این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما نام برده شده است. 35 درصد از کاربران Letterboxd به این اثر، چهار ستاره داده‌اند.

9 – Misery (1990) – 3.92

هرجا سخن از فیلم‌ها و آثار ترسناک است، نام استفن کینگ می‌درخشد. نویسنده معروف و توانمند ژانر ترسناک، بسیاری از آثارش توسط سینما و تلویزیون، مورد اقتباس قرار گرفته‌اند و یکی از بهترین آن‌ها، فیلم Misery است.

داستان بر روی یک هوادار متعصب (کیتی بیتز) متمرکز است که نویسنده مورد علاقه‌اش (جیمز کان) را زندانی و او را مجبور می‌کند برایش داستانی بنویسد. این فیلم با برنده شدن کیتی بیتز به عنوان بهترین بازیگر زن جشنواره اسکار، باعث شد Misery تنها فیلم استفن کنیگ باشد که اسکار دریافت می‌کند. 42 درصد از کاربران Letterboxd به این فیلم چهار ستاره داده‌اند.


خرید هودی طرح پالپ فیکشن

2 – Pulp Fiction (1994) – 4.32

شما بسیاری از آدم‌ها را می‌توانید پیدا کنید که این عقیده را دارند Pulp Fiction تارانتینو، جز بهترین فیلم‌های تاریخ سینما قرار می‌گیرد. بدون شک این فیلم توانست ایده روایت کردن غیرخطی را در سینما محبوب کند و تاثیر زیادی نیز بگذارد. هنوز که هنوز است، درمورد این فیلم صحبت می‌شود.

گفتن خلاصه داستان برای این فیلم کمی سخت است، چون فیلم می‌آید و چندین داستان را باهم دیگر تعریف می‌کند. داستانی درمورد دو گنگستر، یک همسر، دو قاتل و یک بوکسور. همه‌ی آن‌ها مفهومی یکسان دارند. تیم بازیگری فوق العاده (ساموئل ال.جکسون، جان تراولتا، اما ثرومن، بروس ویلیس و…) و تیم نویسندگی عالی فیلم سبب شده که 42 درصد کاربران به این فیلم نمره کامل را بدهند.

1 – Perfect Blue (1997) – 4.35

این چیز رایجی نیست که در یک لیست از فیلم‌های هیجان انگیز، نام یک انیمیشن را هم ببینید. Perfect Blue، تنها یک فیلم معمولی نیست. بر اساس رمانی با همین اسم، یکی از خیره کننده‌ترین انیمیشن‌هایی هست که تا به حال ساخته شده است و بیشتر آن را مدیون ژانرش است که در آن، غرق می‌شود.

داستان بر روی یک خواننده متمرکز است که به دنیای بازیگری می‌رود و توسط هوادار متعصب و روحی از گذشته‌اش، تعقیب می‌شود. Perfect Blue آزاردهنده، تنش برانگیز و میخکوب کننده است و هر لحظه، چیز جدیدی برای ارائه دارد. 35 درصد از کاربران به این فیلم نمره کامل را داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا