عمومی

تام هالند بازیگر Spider-Man No Way Home از فیلمهای ابرقهرمانی دفاع کرد

تام هالند بازیگر Spider-Man: No Way Home از فیلم‌های ابرقهرمانی دفاع کرد

تام هالند در مصاحبه جدید Spider-Man: No Way Home در جواب به انتقادات مارتین اسکورسیزی از فیلم‌های مارول گفت که این فیلم‌ها نیز هنر واقعی هستند.

از زمانی که در سال 2019 نویسنده و کارگردان کهنه‌کار آمریکایی، مارتین اسکورسیزی برای آخرین اثر خود The Irishman با مجله Empire مصاحبه‌ای انجام داد و در رابطه با فیلم‌های ابرقهرمانی اظهار بی علاقگی و بی‌تفاوتی کرد، بحث به شدت بالا گرفت. او حتی در اظهارنظری به اسراف سالن‌های سینما و اشغال شدن بی‌مورد تئاترها با این سبک از فیلم‌ها اشاره کرد.

اکنون با موفقیت فیلم Spider-Man: No Way Home در گیشه، این سوال مطرح می‌شود که آیا می‌توان عناوین دنیای سینمایی مارول را شایسته اسکار دانست یا خیر. ستاره مرد عنکبوتی، تام هالند در مصاحبه جدید خود با هالیوود ریپورتر، نظر صریح و شفاف خود را در این باره بیان کرد. او در وهله اول نام اسکورسیزی را مطرح کرد و به موضع قبلی او اشاره کرد. هالند گفت:

می‌توانید از [مارتین] اسکورسیزی بپرسید «آیا می‌خواهید یک فیلم مارول بسازید؟» اما او نمی‌داند که چگونه است، زیرا هرگز چنین فیلمی نساخته است. من در فیلم‌های مارول و همچنین فیلم‌هایی که در رقابت مراسم اسکار مطرح شدند، بازی کرده‌ام و تنها تفاوتشان در این است که یکی بسیار گران‌تر از دیگری است. اما نحوه تجزیه شخصیت، نحوه قوس دادن به داستان و شخصیت‌ها توسط کارگردان، همگی یکسان هستند، فقط در مقیاسی متفاوت انجام می‌شوند. بنابراین من فکر می‌کنم آن‌ها هنر واقعی هستند.

اکثر سینماگران، چه طرفداران مارول یا غیر از آن‌ها، احتمالاً با تعریف هالند از «هنر واقعی» اختلاف دارند، اما بدون شک دفاع پرشور از او را شاهد بودیم. به هر حال، مرد عنکبوتی در دو سال گذشته مخاطبان بسیار زیادی را جذب خود کرده و چه بسا در فصل جوایز هم بدرخشد. در این رابطه، هالند حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد. او به بندیکت کامبربچ همبازی‌اش در آخرین نسخه مرد عنکبوتی اشاره می‌کند که امسال در فیلم Power of the Dog نیز بازی کرده بود و از نامزدهای اصلی برای کسب جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد سال است. این جوان 25 ساله گفت:

زمانی که در این فیلم‌ها بازی می‌کنید، می‌دانید که خوب یا بد، میلیون‌ها نفر آن‌ها را خواهند دید. در حالی که وقتی در یک فیلم مستقل کوچک بازی می‌کنید، اگر اثر خیلی خوب از آب در نیاید، هیچ‌کس آن را تماشا نخواهد کرد، بنابراین سطح فشاری که این دو وضعیت با یکدیگر دارند، بسیار متفاوت است.

منظورم این است که می‌توانید از بندیکت کامبربچ یا رابرت داونی جونیور یا اسکارلت جوهانسون نیز این موضوع را بپرسید، بازیگرانی که در فیلم‌های «شایسته اسکار» و همچنین فیلم‌های ابرقهرمانی بازی کردند. آن‌ها به شما خواهند گفت که همانند یکدیگر هستند، فقط در مقیاسی متفاوت. البته باید گفت که در «فیلم‌های اسکار» اسپندکس (بافت کششی) کمتری به کار می‌رود.

البته نامزدی احتمالی Spider-Man: No Way Home در اسکار، امری بی‌سابقه نخواهد بود. فیلم ابرقهرمانی Black Panther در سال 2019، مورد احترام منتقدین قرار گرفت و نامزد بهترین فیلم سال شد. اولین و تنها فیلم ابرقهرمانی تاکنون که نامزد دریافت جایزه برتر شد. اگرچه دیزنی در سال 2020 کمپینی برای فیلم Avengers: Endgame به راه انداخت که نافرجام بود.

مطلب پیشنهادی:13 سریال مارول که پس از فیلم Black Widow منتشر خواهند شدادامه فاز چهارم دنیای سینمایی مارول
13 سریال مارول که پس از فیلم Black Widow منتشر خواهند شد


Top 10: جذاب‌ترین رویدادهای فورتنایت

تماشا از کانال یوتیوب


(1) دانلود فیلم Spider Man No Way Home 2021 زیرنویس و دوبله
فیلم Spider Man No Way Home اسپایدر من راهی به خانه نیست محصول 2021 آمریکا است.فیلم Spider Man No Way Home به فارسی مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست ابرقهرمانی آمریکایی است که بر اساس شخصیت مرد عنکبوتی Marvel Comics ساخته شده است و توسط Columbia Pictures و


(2) معرفی بهترین فیلم های 2021 فهرست برترین و جدیدترین
11102021 جدیدترین فیلم 2021 تام هاردی پس از اکران توانست خود را در دل بینندگان و منتقدین جا کرده و به عنوان یکی از بهترین فیلم های جدید 2021 شناخته شود. 37. فیلم No Time To Die


(3) تحلیل و بررسی دومین تریلر فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه
تحلیل و بررسی دومین تریلر فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست Spider-Man No Way Home

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا