عمومی

برترین استریمر توییچ در سال 2021 مشخص شد

برترین استریمر توییچ در سال 2021 مشخص شد

طی یک گزارش جدید مشخص شد که پربیننده‌ترین استریمرهای توییچ در سال 2021 چه کسانی بودند؛ سالی که شاهد رشد سریع بینندگان در مقایسه با سال قبل بودیم.

سال 2021 در حال پایان است و تنها هفت روز تا شب سال نو باقی مانده است. سالی پر فراز و نشیب برای بسیاری از زیربخش‌های صنعت بازی بود، اما یکی از حوزه‌هایی که شاهد رشد بوده، استریم کردن بوده است. Twitch تنها پلتفرم استریم نبوده که شاهد رشد چشمگیری بوده، اما همچنان در صنعت بازی پیشرو است. در صدر پربیننده‌ترین استریم‌های سایت توییچ یک استریمر قرار دارد که برای دومین سال متوالی موفق به کسب این جایگاه می‌شود. آن هم کسی نیست جز xQc.

طبق گزارش جدید Stream Elements، استریمر xQc از نظر کل ساعت‌های تماشای بینندگان در طول سال، برترین استریمر سال 2021 بوده است. بینندگان توییچ 261 میلیون ساعت مشغول تماشای استریم‌های او بودند که این مقدار 100 میلیون ساعت بیشتر از سال 2020 بوده است. می‌توان گفت که مجموع کل ساعت‌های تماشای استریم xQc در سال 2021 بعید است که پیش از این در پلتفرم‌های استریم دیده شده باشد.

مطلب پیشنهادی:راهنمای جامع توییچ به زبان سادهبا ابزاری که توییچ در اختیار شما قرار می‌دهد کار کنید
راهنمای جامع توییچ به زبان ساده

موفقیت xQc منحصر به فرد نیز بوده است. بدین معنا نیست که استریمرهای دیگر توییچ موفق نبودند، اما باید اعتراف کرد که xQc در سطح کاملاً متفاوتی قرار دارد. محبوب‌ترین استریمر توییچ بعد از او، loud_coringa برزیلی است که بیش از 180 میلیون ساعت را برای خود به ثبت رسانده است.

در رتبه سوم، استریمر Gaules قرار دارد که سال گذشته رتبه دوم را کسب کرده بود و اکنون از مجموع ساعات تماشای استریم xQc در سال گذشته، بالاتر رفته است. بعد از Gaules تا حدودی افت می‌کنیم، MontanaBlack88، auronplay، HasanAbi، shroud، NICKMERCS، summit1g و loltyler1 با حدود 100 تا 125 میلیون ساعت تماشا، ده استریمر برتر سال 2021 را تشکیل داده‌اند.

سایت Stream Elements همچنین برترین استریمر زن در سال 2021 را مشخص کرد که Amouranth بوده است. او توانست در مجموع 45 میلیون ساعت بیننده داشته باشد و در نهایت در رتبه 33 لیست قرار بگیرد. تنها زن دیگری که در بین 100 استریمر برتر توییچ قرار گرفته، saddummy است که نشان می‌دهد توییچ هنوز با افزایش بینندگان زن مشکل دارد.

یکی از مواردی که در سال 2021 نسبت به سال گذشته تغییر چشمگیری نکرد، پربیننده‌ترین بازی‌ها بوده است. برترین بازی امسال Grand Theft Auto V بوده که شامل استریم‌های Grand Theft Auto Online نیز می‌شده است. سپس بعد از آن بازی‌های League of Legends، Fortnite، Valorant، Minecraft، Call of Duty: Warzone، Counter-Strike: Global Offensive، Apex Legends و Dota 2 قرار دارند. پربیننده‌ترین IP جدید در لیست، بازی New World بوده که در رده هجدهم قرار گرفته است.

موفقیت استریمر xQc و همچنین موفقیت بسیاری از استریمرها، تا حد زیادی به رشد خود توییچ وابسته بوده است. این سایت از نظر کل ساعت‌های تماشا، نسبت به سال گذشته 45 درصد رشد داشته است. در سال 2021 نزدیک به 24 میلیارد ساعت تماشا ثبت شده است. برای مقایسه، پلتفرم Facebook Gaming در سال 2021 به حدود 5.4 میلیارد ساعت رسید. اکنون باید دید که آیا xQc و توییچ می‌توانند این روند را در سال 2022 نیز ادامه دهند یا خیر.

مطلب پیشنهادی:برای شروع استریم به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟با حداقل هزینه، استریم را آغاز کنید
برای شروع استریم به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟


ماینکرفت #59 – خداحافظی با ویجی‌لند خیلی تلخ بود!

تماشای ویدیو از یوتوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − سه =

دکمه بازگشت به بالا