عمومی

روند توسعه بازی Star Wars Eclipse خیلی خوب پیش نمیرود

روند توسعه بازی Star Wars Eclipse خیلی خوب پیش نمی‌رود

هنگامی که بازی جدید جنگ ستارگان (Star Wars Eclipse) توسط استودیو کوانتیک دریم در مراسم گیم اواردز 2021 معرفی شد، طرفداران بسیار هیجان‌زده شده‌ بودند. با این حال گزارش‌های بعدی حاکی از آن بود که این عنوان 3 یا 4 سال دیگر عرضه خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:چگونه فیلم The Empire Strikes Back مسیر فرانچایز استار وارز را برای همیشه تغییر داد؟به مناسبت روز جهانی جنگ ستارگان
چگونه فیلم The Empire Strikes Back مسیر فرانچایز استار وارز را برای همیشه تغییر داد؟

تام هندرسون، یکی از لیکرهای معروف در فضای مجازی، در توییت اخیر خود جزئیات جدیدی را درباره بازی Star Wars Eclipse منتشر کرده. وی بیان کرده که بزرگترین مشکل بازی موتور داخلی کوانتیک دریم است که برای بازی‌های جهان باز ساخته نشده است و از همین رو در حال استخدام کارمندان جدیدی برای بازی است.

اما حال به نظر می‌رسد با توجه به ادعاهای مربوط به فضای نامطلوب در محل کار، توسعه آن متوقف شده است. گویا این بازی در ابتدا یک MMORPG (بازی آنلاین بزرگ نقش‌آفرینی) بوده و توسعه آن به سونی پیشنهاد شده بود که این کمپانی آن را به‌خاطر بازی Detroit: Become Human رد کرد.

جالب است بدانید که قرار بوده این استودیو فروخته شود تا منابع بیشتری به‌دست آورد، اما اتهامات مختلف هردو طرف معامله را از اهداف خود دور کرد. تام هندرسون در صحبت‌هایش یک‌بار دیگر به مشکلات ناشی از موتور توسعه‌دهنده اشاره کرده، موتوری که قرار است تنها چند NPC و سطوح محدود را مدیریت کند (در حالی که شایعه شده Eclipse یک عنوان جهان باز است) و بخش چند نفره نیز مشکلاتی را ایجاد کرده.

شاید بدترین قسمت ماجرا این باشد که بازی Star Wars Eclipse بیش از 18 ماه است که در دست توسعه قرار دارد ولی هیچ‌ نسخه قابل بازی‌ای از آن موجود نیست. به این ترتیب، همه‌چیز می‌تواند تغییر کند، به‌خصوص اگر توسعه‌دهندگان و Lucasarts بخواهند آن را در سال‌های 2024 و 2025 عرضه کنند!

اما در حال حاضر اوضاع خوب نیست و اگر مشکلات کارکنان ادامه پیدا کند، ممکن است توسعه بازی Star Wars Eclipse حتی بیشتر نیز طول بکشد.

مطلب پیشنهادی:مدرسه فیلم‌سازی: فیلم‌نامه‌نویسی را از استیون اسپیلبرگ و جرج لوکاس بیاموزیدحکایت دو پادشاه در یک اقلیم
مدرسه فیلم‌سازی: فیلم‌نامه‌نویسی را از استیون اسپیلبرگ و جرج لوکاس بیاموزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا