عمومی

معرفی بازی Pronty سفری کوتاه به اعماق اقیانوس

بازی Pronty، اثر مستقل فوق‌العاده جمع و جوری در ژانر مترویدوانیاهای دو بعدی است که شاید ایده جاه‌طلبانه و خاصی برای ارائه نداشته باشد ولی از پتانسیل‌هایش نسبتا درست استفاده می‌کند و می‌تواند برای چند ساعتی مخاطب را سرگرم خودش نگه دارد. بازی شما را در نقش یک موجود دریایی به اسم پرانتی قرار می‌دهد؛ کسی که از نژاد نگهبانان زمین در اعماق اقیانوس است و می‌خواهد با پشت سر گذاشتن تمرین‌های اولیه، از یک تازه‌کار به یک نگهبان واقعی تبدیل شود.

محل زندگی پرانتی اما با اقیانوسی که ما می‌شناسیم متفاوت است. در Pronty با اقیانوس عجیبی در آینده دور طرف هستیم که هر روز سر و کله موجودات عجیب و غریبی در آن پیدا می‌شود و اگر پرانتی و اجدادش نباشند، زندگی بشر روی زمین به خطر می‌افتد. بدتر اینکه تا پرانتی می‌آید کمی به تمرین‌هایش عادت کند، همه چیز به هم می‌رسد و با تهدیدی رو به رو می‌شود که اگر کاری برایش نکند، معلوم نیست چه پیامدهای خطرناکی در انتظار موجودات زنده روی زمین خواهد بود.

از این جا به بعد، سفر پرانتی کوچک تازه شروع می‌شود و ما باید به همراه رفیق دیرینه او که یک نیزه ماهی سریع و دقیق است، به قلب اقیانوس بزنیم و راهی برای نجات جان بشر پیدا کنیم. اما قلب اقیانوس جای تاریک و پیچیده‌ای است و پرانتی برای اینکه بتواند به خواسته‌اش برسد، باید از کلی مسیر پیچ در پیچ عبور کند، به مصاف ده‌ها نوع موجود عجیب و غریب برود و به واسطه چیزهایی که به دست می‌آورد، مسیرهای تازه‌ای را باز کند که همان مسیرها، او را به هدف نهاییش نزدیک و نزدیک‌تر می‌کنند.

از نظر بصری اما هم‌سفر شدن با پرانتی یک تجربه به نسبت جذاب دوست داشتنی است. محیط بازی، رنگ و لعاب خوبی دارد و طراحی‌ المان‌های مختلف آن اصلا توی ذوق نمی‌زند. اما طبیعتا Pronty با آن چیزی که این روزها در مدیوم ویدیو گیم می‌بینیم، فاصله‌های بسیاری از نظر بصری دارد و صرفا می‌شود گفت که بازی از این جهت یک نمره قبولی می‌گیرد. با این حال، این قضیه تا حدود زیادی در بخش گیم‌پلی جبران می‌شود.

سازندگان بازی، مسیر پیشرفت خوبی برای کاراکترشان در نظر گرفته‌اند و هر چه خط داستانی بازی را جلو‌تر ببرید، توانایی‌ها و ویژگی‌های بیشتری در اختیارتان قرار می‌گیرند که به واسطه‌شان گیم‌پلی جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر می‌شود. این موضوع یکی از دلایلی است که باعث می‌شود، Pronty از یک بازی معمولی، به یک اثر سرگرم کننده تبدیل شود و آدم بتواند آن را برای تجربه به دیگران هم پیشنهاد کنند. پس اگر به دنبال یک بازی مترویدوانیایی سرگرم کننده می‌گردید، Pronty شاید بتواند یک تجربه دلنشین برایتان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + شش =

دکمه بازگشت به بالا