عمومی

نامزدهای جوایز انیمیشن Annie 2022 مشخص شدند درخشش فوقالعاده آرکین

نامزدهای جوایز انیمیشن Annie 2022 مشخص شدند – درخشش فوق‌العاده آرکین

نامزدهای چهل و نهمین دوره جوایز انی (Annie Awards) مشخص شده‌ و شاهد عملکرد بسیار خوبی از سوی انیمیشن‌های پلتفرم نتفلیکس هستیم.

سرمایه گذاری نتفلیکس در انیمیشن‌ها نتیجه بخش بود و 52 کاندید از این پلتفرم شانس دریافت جایزه دارند. پس از نتفلیکس، کمپانی دیزنی با 29 کاندید قرار گرفته است. چهل و نهمین دوره جوایز انی در 26 فوریه (8 اسفند) در تالار رویس دانشگاه کالیفرنیا، در شهر لس آنجلس برگزار می‌شود.

مطلب پیشنهادی:آشنایی با 10 انیمیشن فلسفی برترِ تمام دورانتبلور ارسطو و افلاطون در دنیای کارتونی
آشنایی با 10 انیمیشن فلسفی برترِ تمام دوران

سریال Arcane در 9 بخش، انیمیشن سینمایی The Mitchells vs. The Machines در 8 بخش و Maya and the Three به کارگردانی خورخه گوتیرز (Jorge Gutierrez) در 7 بخش نامزد دریافت جایزه شده‌اند. Raya and the Last Dragon و Encanto نیز از سوی دیزنی به ترتیب در 10 و 9 بخش مختلف شانس دریافت جایزه دارند.

بنابر گزارش سایت ورایتی، لین مانوئل میراندا (Lin-Manuel Miranda) با دو انیمیشن متفاوت شانس دریافت جایزه بهترین موسیقی را دارد. او با Encanto و Vivo یکی از شانس‌های اصلی دریافت جایزه انی برای این کتگوری است. در مراسم امسال روبن آکینو (Ruben Aquino)، انیماتور دیزنی، و توشیو سوزوکی (Toshio Suzuki)، تهیه کننده استودیو Ghibli، جایزه Winsor McCay را برای یک عمر دستاورد هنری دریافت خواهند کرد.

چهل و نهمین دوره جوایز آنی

لیست کامل نامزدهای مراسم جوایز آنی:

بهترین انیمیشن:

  • Encanto
  • Luca
  • Raya and the Last Dragon
  • Sing 2
  • The Mitchells vs. The Machines

بهترین انیمیشن مستقل:

  • Belle
  • Flee
  • Fortune Favors Lady Nikuko
  • Pompo the Cinephile
  • The Summit of the Gods

بهترین انیمیشن سریالی:

  • Arcane
  • Bob’s Burgers
  • Love, Death Robots
  • Star Wars: Visions
  • Tuca & Bertie

بهترین جلوه ویژه در انیمیشن سریالی:

  • Arcane
  • Castlevania
  • Maya and the Three
  • Shaun The Sheep: The Flight Before Christmas
  • Trollhunters: Rise of the Titans

مطلب پیشنهادی:معرفی بهترین انیمیشن‌های زیر 90 دقیقهاز جادوهای فانتزی هایائو میازاکی تا معجون پیکسار و دیزنی
معرفی بهترین انیمیشن‌های زیر 90 دقیقه

بهترین جلوه ویژه در انیمیشن سینمایی:

  • Belle
  • Encanto
  • Raya and the Last Dragon
  • The Mitchells vs. The Machines
  • Vivo

بهترین انیمیشن شخصیت‌ها در انیمیشن سریالی:

  • Arcane
  • Love, Death Robots Episode: All Through the House
  • Namoo
  • We the People

بهترین انیمیشن شخصیت‌ها در انیمیشن سینمایی:

  • Encanto
  • Luca
  • Raya and the Last Dragon
  • The Boss Baby: Family Business
  • Wish Dragon

بهترین انیمیشن شخصیت‌ها در فیلم لایو اکشن:

  • Flora & Ulysses
  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
  • The Suicide Squad
  • The Tomorrow
  • Y: The Last Man

بهترین انیمیشن شخصیت‌ها در بازی ویدئویی:

  • Disney Wonderful Worlds
  • It Takes Two
  • Kena: Bridge of Spirits
  • Madrid Noir
  • Ratchet & Clank: Rift Apart

چهل و نهمین دوره جوایز آنی

بهترین طراحی شخصیت‌ در انیمیشن سریالی:

  • Arcane
  • Batman: The Long Halloween
  • Kid Cosmic
  • Maya and the Three Episode
  • Yuki 7

بهترین طراحی شخصیت‌ در انیمیشن سینمایی:

  • Luca
  • Raya and the Last Dragon
  • Ron’s Gone Wrong
  • The Mitchells vs. The Machines
  • Vivo

بهترین کارگردانی در انیمیشن سریالی:

  • Amphibia – جن استریکلند و کایلر اسپیرز
  • Arcane – پاسکال چارو، آرنو دلورد، بارتلمی مونوری
  • Crossing Swords – جان هارواتین، برد شافر، اتان مارک
  • Hilda and the Mountain King – اندی کویل
  • Maya and the Three Episode – خورخه گوتیرز

بهترین کارگردانی در انیمیشن سینمایی:

  • Belle – مامورو هوسادا
  • Encanto – جرد بوش، بایرون هاوارد، شرایز کاسترو اسمیت
  • Flee – یوناس پوهر راسموسن، کنت لادکیار
  • Luca – انریکو کازاروسا
  • The Mitchells vs. The Machines – مایک ریاندا، جف رو

بهترین موسیقی در انیمیشن سریالی:

  • Blush
  • Hilda and the Mountain King
  • Maya and the Three
  • Mila
  • Mira, Royal Detective

بهترین موسیقی در انیمیشن سینمایی:

  • Encanto
  • Luca
  • Poupelle of Chimney Town
  • Raya and the Last Dragon
  • Vivo

بهترین صداپیشگی در انیمیشن سریالی:

  • Arcane – الا پورنل
  • Arlo the Alligator Boy – مایکل جی وودارد
  • Centaurworld – پروش چینا
  • DC Super Hero Girls – کمبرلی بروکس
  • Trollhunters: Rise of the Titans – چارلی ساکستون

بهترین صداپیشگی در انیمیشن سینمایی:

  • Encanto – جان لگوئیزامو
  • Encanto – استفانی بئاتریز
  • Luca – جک دیلن گریزر
  • Raya and the Last Dragon – کلی ماری ترن
  • The Mitchells vs. The Machines – ابی جاکوبسون

بهترین نویسندگی در انیمیشن سریالی:

  • Arcane
  • Maya and the Three
  • Muppet Babies
  • The Mighty Ones
  • Tuca & Bertie

بهترین نویسندگی در انیمیشن سینمایی:

  • Belle
  • Flee
  • Luca
  • Raya and the Last
  • The Mitchells vs. The Machines

مطلب پیشنهادی:هی داوران! واقعا لازم نیست پیکسار هر سال اسکار ببردیادداشتی درباره بهترین انیمیشن اسکار 2021
هی داوران! واقعا لازم نیست پیکسار هر سال اسکار ببرد


سینما: نقد و بررسی فیلم Spiderman No Way Home بدون اسپویل!

تماشا با بالاترین کیفیت در یوتوب سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + نه =

دکمه بازگشت به بالا