عمومی

سومین بازی سال 2021 از نگاه Psychonauts 2

از انتشار اولین نسخه از مجموعه Psychonauts مدت زیادی می‌گذرد و باید بگوییم عرضه نسخه جدید بعد این همه سال، واقعا خوشحال‌کننده است. Psychonauts 2 عنوانی است که شما را وارد ابعاد عمیق و گوناگون شخصیت‌های موجود در بازی می‌کند.

شخصیت اصلی بازی راز پوتین است و داستان بازی با دزدیده شدن شخصی بنام ترومن زاناتو شروع می‌شود. طبق تحقیقات و یافته‌ها، فاش می‌شود که دکتر دندانپزشکی بنام لوبوتو در بحث دزدیده شدن ترومن زاناتو دست داشته است. راز پوتین هم براساس همین شواهد تصمیم می‌گیرد به کمک قدرت‌هایی که سازمان سایکونات در اختیار آن قرار داده، به عمق ذهن دکتر لوبوتو نفوذ کند تا بفهمد ماجرا از چه قرار است. یک نکته مهم را باید در رابطه با داستان بازی بدانید. نکته این است که سازندگان سعی دارند داستانی با باطن جدی و برگرفته از مسائل واقعی زندگی را با پوشش طنز به مخاطب ارائه کنند.

در Psychonauts 2 هیچ وقت شاهد ماموریت‌های تکراری نخواهید بود و این فوق‌العاده است. گیم‌پلی بازی به گونه‌ای است که اگر شما موردی ببینید که برایتان اذیت کننده باشد، بعد از مدتی قابلیتی برایتان آزاد می‌شود که سریعا می‌شود از طریق آن ضعف‌ها را نادیده گرفت. مثلا راز نمی‌تواند سریع بدود اما با آزاد شدن قابلیتی، راز می‌تواند با راه رفتن از روی بادکنکی سریع‌تر جابجا شود.

از طرفی فرقی بین انیمیشن‌های دیزنی و Psychonauts 2 وجود ندارد. سازندگان نوع طراحی و انیمیت شخصیت‌ها را طوری انجام داده‌اند که بعضا این احساس به مخاطب دست ‌می‌دهد که درحال تماشای یک انیمیشن است. گول ظاهر کارتونی بازی را نخورید، چنان جزئیات و بافت‌ها در داخل بازی خوب هستند که متعجب خواهید شد. مثلا بافت کلاه چرمی راز پوتین در بازی به قدری خوب کار شده که حس چرم بودن کلاهش را درک خواهید کرد!

بازی Psychonauts 2 تداعی لحظه‌های شاد و مفرحی است که می‌توانید بدور از هیچ نگرانی، ساعت‌ها به تجربه‌ کردنش بپردازید. توصیه ما این است که اگر سریال ریک و مورتی را تا آخر دیده‌اید و منتظر فصل جدیدش هستید، تجربه این عنوان تا فاصله آمدن فصل جدید خالی از لطف نخواهد بود.


بررسی بازی Psychonauts 2
لیست کامل بهترین بازی‌های سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا