عمومی

مدرسه فیلمسازی بهترین سایتهای دانلود فیلمنامه

افراد بسیاری هستند که فیلم‌نامه‌نویسی را به عنوان یک مهارت ارزشمند دوست دارند. علاقه این افراد به فیلم‌نامه‌نویسی آن‌قدر زیاد است که دوست دارند این مهارت را به عنوان شغل حرفه‌ای و همیشگی خود انتخاب کنند. اگرچه مشکلات بسیاری در مسیر دست‌یابی به این هدف وجود دارد اما تبدیل‌شدن به یک فیلم‌نامه‌نویس حرفه‌ای چندان هم غیرممکن نیست. مطالعه فیلم‌نامه‌های ارزشمند و کاربردی یکی از ساده‌ترین راه‌های آموزش فیلم‌نامه‌نویسی است. برای مطالعه فیلم‌نامه‌های مناسب به منابع مطمئنی نیاز است که سایت‌های دانلود فیلم‌نامه از نمونه‌های مهم آن هستند.

سایت‌های دانلود فیلم‌نامه به عنوان یکی از بهترین منابع دانلود و مطالعه فیلم‌نامه به علاقه‌مندان به فیلم‌نامه‌نویسی کمک می‌کنند تا به منابع بی‌پایانی از فیلم‌نامه‌های ارزشمند دسترسی داشته باشند. بنابراین در ادامه با همراه باشید تا بهترین سایت‌های دانلود فیلم‌نامه را بشناسید.

مطلب پیشنهادی:ده فیلم اکشن که زنان را در نقش اصلی قرار می‌دهند
ده فیلم اکشن که زنان را در نقش اصلی قرار می‌دهند

IMSDB

سایت IMSDB یکی از بهترین منابع مطالعه فیلم‌نامه فیلم‌های سینمایی است. این سایت فیلم‌نامه‌ها را براساس حروف الفبا و ژانر سینمایی طبقه‌بندی کرده و به کاربران اجازه می‌دهد تا فیلم‌نامه بهترین فیلم‌های سینمایی را در بستر فضای مجازی مطالعه کنند.

Drew’s Script-o-Rama

مطلب پیشنهادی:19 فیلمی که بازخورد کاملا متفاوتی بین منتقدین و مخاطبین داشتتقابل صاحب‌نظران و مخاطبین
19 فیلمی که بازخورد کاملا متفاوتی بین منتقدین و مخاطبین داشت

یکی از بهترین سایت‌های دانلود فیلم‌نامه که فیلم‌نامه تعدادی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما را قرار داده است. با توجه به این که سایت Drew’s Script-o-Rama یک منبع خصوصی است، طبیعی به نظر می‌رسد که فرمت فایل فیلم‌نامه‌هایی که در آن قرار گرفته‌اند هم متفاوت باشد. این سایت فعالیت خود را به عنوان یک وبلاگ کوچک شروع کرد و حالا به یکی از بهترین سایت‌های دانلود فیلم‌نامه تبدیل شده است.

نکته جالب آن که پیش‌نویس تعدادی از فیلم‌نامه‌های در دست نگارش هم در این سایت قرار گرفته‌اند. به عبارت دیگر، کاربران می‌توانند فیلم‌نامه‌ای که در حال تکمیل‌شدن است را با دقت مطالعه کنند و نکات آموزنده‌ای از آن کسب کنند.

Screenplays For You

مطلب پیشنهادی:10 سریال انیمیشنی که بر اساس فیلم‌های مشهور ساخته شده‌انداحیای عناوین محبوب در قالب انیمیشن
10 سریال انیمیشنی که بر اساس فیلم‌های مشهور ساخته شده‌اند

یکی دیگر از بهترین سایت‌های دانلود فیلم که البته آرشیو کامل و بی‌نقصی ندارد اما قطعا کاربردی است. بزرگترین ویژگی این سایت شاید آن باشد که به کاربران اجازه می‌دهد تا فیلم‌نامه موجود را در بستر مجازی سایت مطالعه کنند.

The Daily Script

سایت The Daily Script بیشتر شبیه به یک موتور جستجوی فیلم‌نامه است. آرشیو مکفی این سایت برای بسیاری از کاربران جذاب به نظر می‌رسد. فونت این سایت بسیار به فونت فیلم‌نامه‌های حرفه‌ای نزدیک است. بنابراین فیلم‌نامه‌های سایت The Daily Script برای افرادی که دوست دارند حس و حال واقعی مطالعه یک فیلم‌نامه را تجربه کنند، جذاب به نظر می‌رسد.

مطلب پیشنهادی:10 فیلم ابرقهرمانی که جلوتر از زمان خود بودنددوران پیش از دنیای سینمایی مارول چه شکلی بود؟
10 فیلم ابرقهرمانی که جلوتر از زمان خود بودند

The Script Lab

اگرچه سایت The Script Lab صرفا یکی از بهترین سایت‌های دانلود فیلم‌نامه نیست اما می‌تواند در لیست بهترین سایت‌های دانلود فیلم‌نامه هم قرار بگیرد. این سایت یک شبکه اجتماعی برای علاقه‌مندان به فیلم‌نامه‌نویسی است که امکانات بسیاری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با این حال باید بدانید که برای دسترسی به بخش عمده‌ای از خدمات این سایت باید یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید. بخشی از خدمات سایت The Script Lab هم اساسا رایگان نیست.

Movie Scripts and Screenplays

مطلب پیشنهادی:60 فیلم که براساس داستان واقعی ساخته شده‌اندواقعیت؛ ترسناک‌تر از هر تخیل
60 فیلم که براساس داستان واقعی ساخته شده‌اند

عنوان این سایت به خوبی نشان می‌دهد که چرا باید در لیست بهترین سایت‌های دانلود فیلم‌نامه قرار بگیرد. فیلم‌نامه تعدادی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما در این سایت منتشر شده و در دسترس کاربران قرار دارد. برتری ویژه این سایت نسبت به رقبای اصلی‌اش آن است که فیلم‌نامه تعدادی از فیلم‌های قدیمی‌‌تر را هم در دسترس کاربران قرار داده تا کاربرد بیشتری داشته باشد. مطالعه فیلم‌نامه‌های این سایت تنها به صورت آنلاین و در بستر مجازی ممکن است.

فونت سایت Movie Scripts and Screenplays بسیار به فونت فیلم‌نامه‌های حرفه‌ای نزدیک است. بنابراین فیلم‌نامه‌های سایت The Daily Script برای افرادی که دوست دارند حس و حال واقعی مطالعه یک فیلم‌نامه را تجربه کنند، جذاب به نظر می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا