عمومی

ده انیمه برتر ژانر سامورایی از کنشین تا سامورایی آفریقایی

ژانر سامورایی همیشه منبعی غنی برای داستان‌سازی است و ده انیمه معرفی شده در این لیست، نهایت استفاده را از تاریخ و فرهنگ سامورایی برده‌اند.

در فرهنگ ژاپنی، سامورایی یکی از مهم‌ترین جنبه‌های تاریخ کشور است. به همین دلیل، بسیاری از هنرمندان ژاپنی در خلق آثارشان، از سامورایی‌ها الهام می‌گیرند. آن‌ها از فرهنگ و تاریخ سامورایی درون انیمه‌هایشان اقتباس می‌کنند و ژانر سامورایی را با سکانس‌های اکشن خارق‌العاده و مباحث شرافت و دوستی تلفیق می‌کنند. اگرچه سامورایی‌ها به نوعی نیروی نظامی به حساب می‌آیند اما در اصل بسیار فراتر از یک نظامی ساده به شمار می‌روند. نظم و شرافتی که سامورایی‌ها دارند را نمی‌توان در هیچ کجای دیگر فرهنگ ژاپن و یا حتی در تمام دنیا نیز دید.

مطلب پیشنهادی:معرفی بهترین فیلم‌های علمی تخیلی سال 2020سفر در زمان، بیگانه‌ها و هیولایی به نام انسان
معرفی بهترین فیلم‌های علمی تخیلی سال 2020

لیست پیش رو، برترین انیمه‌های سامورایی از میان صدها انیمه دیگر این ژانر را به شما معرفی خواهد کرد. همیشه درون انیمه‌ها می‌توان رد سامورایی را پیدا کرد و اگرچه بیشتر سامورایی‌ها در داستان‌های واقع‌گرایانه حضور دارند، اما باز هم این مساله مانع آفرینش صحنه‌هایی خارق‌العاده از مبارزه شخصیت‌‌ها نمی‌شود. در اینجا ده تا از بهترین انیمه‌های سامورایی را معرفی خواهیم کرد.

10

Samurai 7

همانطور که حدس زدید انیمه‌ی Samurai 7 بر اساس فیلم هفت سامورایی (Seven Samurai) است. این انیمه بسیار به فیلمش شباهت دارد و دنیایی در آینده را به تصویر می‌کشد که درست بعد از یک جنگ در معرض نابودی قرار گرفته است.

مطلب پیشنهادی:فیلم‌بین؛ امشب چه فیلمی ببینیم؟ هفته سوم دی ماه 99معرفی یک فیلم به روز و یک فیلم برتر در همه ژانرها
فیلم‌بین؛ امشب چه فیلمی ببینیم؟ هفته سوم دی ماه 99

راهزنانی که زمانی سامورایی بودند، روستاها و شهرها را از هم پاشیده‌اند. هرچند این سامورایی‌ها اکنون با ماشین‌آلات ادغام شده‌اند و تبدیل به سلاح شده‌اند. اگرچه این انیمه برنامه‌ای خوب است اما چون بر اساس یک فیلم ساخته شده است و داستانی اصیل ندارد، در رتبه آخر لیست ما قرار می‌گیرد.

9

Brave 10

انیمه‌ی Brave 10 درمورد دو جنگجو با قدرت‌های فرابشری است که در طول ماجراجویی‌هایشان با دوستان و رقبای جذابی روبه‌رو می‌شوند. این انیمه ترکیب بی‌نقصی از فانتزی سرگرم کننده و سکانس‌های تماماً اکشن است.

مطلب پیشنهادی:معرفی سریال‌های ماه رمضان 1400رو به جلو یا عقب‌گرد؟
معرفی سریال‌های ماه رمضان 1400

این انیمه تعادل زیبایی بین خیر و شر را به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد که هیچکس شر و یا خیر مطلق نیست. همچنین این برنامه به خوبی بین سرگرمی، اکشن و مسائل جدی مطرح شده درون انیمه، تعادل را برقرار کرده است.

8

(Saraiya Goyou (House Of Five Leaves

سبک هنری خارق‌العاده این انیمه به تنهایی باعث می‌شود این برنامه لیاقت رتبه هشتم لیست را داشته باشد. داستان انیمه مشابه چندین انیمه دیگر است؛ انیمه درمورد آکیتسوی (Akitsu) ساده‌لوح اما شجاع است که در نهایت میفهمد سامورایی بودن چیزی فراتر از شمشیر به دست گرفتن و ظاهری باحال و خفن است.

مطلب پیشنهادی:معرفی بهترین فیلم‌های ترسناک سال 2020از Host تا Run
معرفی بهترین فیلم‌های ترسناک سال 2020

هرچند، سبک هنری انیمه بسیار منحصر به فرد و زیبا است و همین باعث می‌شود این انیمه به دیدنش بیارزد. اگرچه داستان تکراری به نظر می‌رسد، اما باز هم بدون شک زیبا و دیدنی است.

7

Shigurui: Death Frenzy

همانطور که از اسم انیمه برمی‌آید، Shigurui داستانی درمورد تاریکی، مرگ و کلی خونریزی است. این انیمه بسیار با خشونت آمیخته شده است و شخصیت‌ها دائماً درگیر یأس و ناامیدی می‌شوند. اگر با این موارد مشکل خاصی ندارید پس قطعا از انیمه خوشتان خواهد آمد.

مطلب پیشنهادی:معرفی پنج سریال نوروزی 1400 – از پایتخت تا نون خهمچنان جای کلاه قرمزی خالی
معرفی پنج سریال نوروزی 1400 – از پایتخت تا نون خ

داستان انیمه در سال 1629 رخ می‌دهد و درمورد تورنومنتی است که در آن دانش‌آموزان با یکدیگر و با شمشیرهایی واقعی به مبارزه همدیگر می‌روند. این انیمه مبارزه اول که بین فوجیکی گنوسوگه (Fujiki Gennosuke) و ایراکو سیگن (Irako Seigen) و اتفاقات بعد از آن را به تصویر می‌کشد. همچنین گذشته این دو نفر را نیز نمایش داده و نشان می‌دهد که چگونه و چرا راهشان به این مبارزات ختم شده است.

6

(Sengoku Basara (Samurai Kings

این انیمه شمشیرزنی سامورایی و قدرت‌های فرابشری را به زیبایی با هم تلفیق کرده است و ترکیب زیبایی از مدرنیته و گذشته را به تصویر می‌کشد. همین مساله باعث می‌شود انیمه‌ی Sengoku Basara، تا این اندازه زیبا باشد.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به قسمت اول سریال قورباغه – مرحله بعدی سریال‌های نمایش خانگی آغاز می‌شودتیره، تاریک و سیاه
نگاهی به قسمت اول سریال قورباغه – مرحله بعدی سریال‌های نمایش خانگی آغاز می‌شود

قرمانان داستان این انیمه دائماً با رقبایشان در جدال هستند و در تلاشند شخصی به نام “شاه شیاطین یا Demon King” را شکست دهند تا بتوانند سرزمینی که باور دارند متعلق به خودشان است را بازپس‌گیرند.

5

(Basilisk: Kouga Ninpou Chou (The Kouga Ninja Scrolls

این انیمه گزینه مناسبی برای طرفداران رومئو و ژولیت است و داستانی عاشقانه بین یک شاهزاده و شاهدخت از دو خانواده که دشمن هم هستند را روایت می‌کند.

مطلب پیشنهادی:بهترین فیلم‌های مهیج روان‌شناختی تمام دوران کدام است؟تعلیق، ترس و هیجان بی‌نهایت
بهترین فیلم‌های مهیج روان‌شناختی تمام دوران کدام است؟

این دو خانواده از قبایل نینجا هستند و خصومت خونین بینشان، آن‌ها را به مرز خطرناکی کشانده است. اگرچه در طول انیمه دو طرف به ظاهر خواهان صلح هستند، اما تمام جذابیت داستان به مبارزات پنهانی بین این دو خانواده است.

4

Mushibugyou

در یک ژاپن متفاوت، موشی (Mushi)ها که حشراتی غول‌آسا هستند، شروع به حمله به مردم کرده و کل کشور را رو به نابودی می‌کشاند. به همین دلیل، مبارزانی ویژه تعلیم داده می‌شوند تا به جنگ این حشرات بروند.

مطلب پیشنهادی:نقد دیدن این فیلم جرم است – آژانس شیشه‌ای 2: آتش به اختیارسیاسی ترین فیلم تاریخ سینمای ایران؟
نقد دیدن این فیلم جرم است – آژانس شیشه‌ای 2: آتش به اختیار

این داستان درمورد یکی از این سامورایی‌ها به نام جینبی تسوکیشیما (Jinbei Tsukishima) یکی از اعضای گروه گشت‌زنی شهر است. پدر جینبی که دیگر نمی‌تواند مبارزه کند جای خود را به پسرش داده است و اکنون جینبی به جای پدرش به مبارزه موشی‌ها می‌رود.

3

Afro Samurai

این برنامه یک ژاپن خیالی در آینده را به مخاطبین معرفی می‌کند. در این دوره، افسانه‌ای وجود دارد که هرکس سربندی با شماره یک را داشته باشد، قدرت‌هایی خداگونه به دست خواهد آورد. داستان انیمه بسیار شبیه به افسانه‌ی تور (Thor) است. تنها شخصی که سربند شماره‌ی دو را دارد می‌تواند شماره یک را به مبارزه دعوت کند اما هرکسی می‌تواند شخص شماره دو را به چالش بکشد.

مطلب پیشنهادی:بهترین انیمیشن‌های سال 2020از Soul تا باب اسفنجی!
بهترین انیمیشن‌های سال 2020

افرو سامورایی دائم در حال مبارزه است و البته این مساله برای یک سامورایی استاد کاملا معمول است. در طول انیمه او با رقبای زیادی رو به رو می‌شود، سعی می‌کند نیروهای شر را شکست دهد و تبدیل به بهترین سامورایی جهان شود.

2

Gintama

داستان انیمه گینتاما در دوران حکومت فئودالی ژاپن رخ می‌دهد. در دنیای این انیمه ژاپن تحت سلطه موجودات فضایی است و سامورایی‌ها قدرت خود را از دست داده‌اند. به همین دلیل شخصیت اصلی انیمه، گینتوکی (Gintoki) مجبور است ماموریت‌های مختلفی را پشت سر هم به انجام برساند.

مطلب پیشنهادی:ده شاهدخت برتر دنیای انیمیشن که ساخته دیزنی نیستنداز آناستازیا تا بند انگشتی
ده شاهدخت برتر دنیای انیمیشن که ساخته دیزنی نیستند

این انیمه مسائل حکومتی زیادی از جمله شورش‌ها، قدرت و مانند بسیاری از انیمه‌های دیگر دوستی و عشق را در اشکال مختلف به تصویر می‌کشد. این انیمه یک برنامه بسیار خارق‌العاده است و قطعا ارزش دیدن را دارد.

1

(Rurouni Kenshin (SamuraiX

رتبه اول لیست ما قطعا متعلق به یکی از انیمه‌های بحث برانگیز و مشهورترین انیمه سامورایی در سراسر جهان است.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به سریال یاور – چندش‌آورترین سطح مردانگیداستان ضعیغی که زیر کلیشه‌های سنگین نابود می‌شود
نگاهی به سریال یاور – چندش‌آورترین سطح مردانگی

داستان انیمه درمورد کنشین هیمورا (Kenshin Himura)، یک آدمکش سابق است که در تلاش است مسیر زندگی خودش را پیدا کند. او یک شمشیرزن سرگردان است که سعی دارد به جای بازگشت به زندگی پیشینش و آدم‌کشی، از مردم ژاپن محافظت کند. او خونخواری و خشونت جهان را به چشم دیده است و می‌داند که خشونت نادرست است. در این انیمه شما از دیدن مفاهیمی مانند آرامش درونی و بخشش، لذت خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا