عمومی

تجربه بازی موبایلی Kingdom Rush یک شاهکار استراتژی فراموششده

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Kingdom Rush همراه باشید.

بازی‌های استراتژی همیشه جزو آن دسته از سبک‌های بازی‌سازی بوده‌اند که طرفداران می‌توانستند از آن‌ها به عنوان شاهکارهایی دوست داشتنی یاد کنند. درواقع این بازی‌های استراتژی بودند که یکی از پایه‌گذاران اصلی بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شدند و سال‌ها پیش، این بازی‌ها به قدری جذاب بودند که بتوان از آن‌ها انتطارات بالایی داشت. صحبت از بازی‌‌هایی است که برای اولین بار بسیاری از گیمرهای امروزی را با دنیای بازی‌های ویدیویی آشنا کرده‌ و خاطرات کودکی ما را تشکیل داده‌اند.

مطلب پیشنهادی:با بازی موبایلی Dream League Soccer 2021 وارد دنیای مستطیل سبز شوید!بازی‌های ورزشی موبایلی جذاب‌تر از همیشه شده‌اند
با بازی موبایلی Dream League Soccer 2021 وارد دنیای مستطیل سبز شوید!

اما متاسفانه هرچقدر که در دنیای بازی‌های ویدیویی پیشرفت کردیم، بازی‌های استراتژی نیز به همان اندازه دچار پسرفتی دلسرد کننده شدند. سال‌هاست که ما دیگر عنوانی استراتژی که بتوان از آن دفاع کرد، ندیده‌ایم و انگار که افسانه‌های بازی‌های استراتژی به خوابی عمیق فرو رفته‌اند. همچنین توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی دیگر آنطوری که باید و شاید به این سبک از بازی‌ها بها نمی‌دهند و تمامی مارکت بازی‌سازی، در دنیای بازی‌های اکشن خلاصه شده. اما خبر خوب این است که شاید بازی‌های استراتژی کامپیوتری آنطوری که باید جذاب نباشند، اما پلتفرم موبایل هنوز آخرین سنگر امید دوست‌داران بازی‌های استراتژی است.

پلتفرم موبایل داستان بازی‌های استراتژی‌اش را به صورت جدی با بازی کلش آف کلنز شروع کرد. این بازی به قدری هیجان انگیز بود که دیگر توسعه دهندگان موبایلی نیز بخواهند از فرمول آن استفاده کنند. بازی‌های استراتژی موبایلی، امروزه به عنوان یکی از بهترین سبک‌های بازی‌سازی پلتفرم موبایل شناخته می‌شوند و عناوین شاهکاری نیز روی این پلتفرم در دسترس هستند. بنابراین، اجازه دهید که بدون هیچ ریخت و پاش اضافه‌ای؛ خودمان را مهمان یکی از همین بازی‌ها کنیم.

استودیوی بازی‌سازی Ironhide Games از آن دسته از بازی‌سازهای موبایلی است که صرفا به صورت حرفه‌ای روی ساخت بازی‌های استراتژی موبایلی کار می‌کند. معمولا بازی‌های این استودیو، تمی فانتزی و دوست داشتنی دارند که سبب شده تا عناوین آن‌ها؛ حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند و خودشان را کمی متفاوت‌تر از دیگر بازی‌های استراتژی موبایلی نشان دهند. همچنین این خلافیت ستودنی استودیوی Ironhide Games است که سبب شاهکار خطاب شدن بازی‌هایش شده است.

از بازی موبایلی Kingdom Rush می‌توان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های موبایلی یاد کرد. عنوانی که ماجراهایش را برای اولین بار در سال 2011 روی پلتفرم iOS شروع کرد و به قدری جذاب بود که توسعه دهندگان آن بخواهند Kingdom Rush را برای اندروید نیز منتشر کنند و سال 2013 بود که پای این بازی به دنیای اندروید نیز باز شد. مسیر موفقیت‌‌آمیز Kingdom Rush به قدری عالی طی شد که حتی این بازی برای نینتندو سوئیچ و کامپیوترهای شخصی نیز توسعه پیدا کرد. نهایتا این بازی کارش را با انتشار اسپین‌آف‌هایی از دنیای خودش در سال 2018 پایان داد و تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های استراتژی موبایل شد.

مطلب پیشنهادی:با بازی موبایلی Warpath رهبری یک ارتش را دست بگیریدبازگشتی دوباره به جنگ جهانی دوم
با بازی موبایلی Warpath رهبری یک ارتش را دست بگیرید

Kingdom Rush یک بازی استراتژی جذاب است که به دلیل مکانیزم‌های تاور دیفنس و مبارزه‌ای که دارد، کمی متفاوت‌تر از دیگر بازی‌های موبایلی بنظر می‌رسد. اولین چیزی‌که سبب جذابیت این بازی شده، گرافیکش فانتزی و موسیقی‌متن شاهکار بازی است که به لطف گیم‌پلی آن تجربه‌ای توام با جادو را برایتان رقم خواهد زد.

از آن‌جایی که تمامی اتفاقات بازی Kingdom Rush در دنیایی فانتزی جریان دارند، طبیعی است که داستان ما نیز تمی فانتزی داشته باشد. سال‌هاست که سرزمین‌های پادشاهی دچار جنگی خونین میان دیگر نژادهایش شده. تمام مردم دچار ترس و وحشت شده‌اند و سربازان و شوالیه‌های وفادار پادشاه، راهی جنگی بزرگ شده‌اند. شیاطین و هیولاهای تاریکی در راس فرماندهی نیروهای دشمن هستند و سرزمین‌های پادشاهی یکی پس از دیگری در حال سقوط است! اما این‌که چه کسی قرار است قهرمان داستان شود، هنوز مشخص نیست! آیا شما به اندازه‌ای که باید شجاع هستید تا فرماندهی لایق برای نجات مردم باشید؟

مطلب پیشنهادی:چرا بازی موبایلی FZ9: Timeshift اشتباهی بزرگ در بازی‌سازی است؟روایتی اکشن از میراث جنگ سرد
چرا بازی موبایلی FZ9: Timeshift اشتباهی بزرگ در بازی‌سازی است؟

بازی موبایلی Kingdom Rush یک عنوان کاملا آفلاین است

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژی موبایلی باشید، Kingdom Rush تبدیل به یکی از بهترین بازی‌هایی خواهد شد که تاکنون تجربه کرده‌اید. عمده دلیل جذابیت گیم‌پلی بازی، خلاصه در المان‌های تاور دیفنس بازی شده و تم فانتزی آن؛ اتمسفر بازی را جادویی‌تر کرده است. مانند تمام بازی‌های تاور دیفنس دیگر، Kingdom Rush نیز مسیری مملو از هیولاهای مختلف را پیش رویتان قرار خواهد داد و این وظیفه شماست که مانع پیشروی دشمنان شوید. بازی ابزارها و ساختمان‌های مختلفی را در اختیارتان قرار خواهد داد. ساختمان‌هایی که نقش سربازارن شما را دارند و باید با استفاده از آن‌ها، جلوی هیولاهای بازی را بگیرید.

داشتن استراتژی در Kingdom Rush مهم‌ترین اولویت شماست! بازی نمی‌خواهد که شما صرفا ساختمان‌های مختلف را کنار یکدیگر بچینید! شما باید استراتژی داشته باشید! هر ساختمان نیروهای خاص خودش را دارد باید آن‌ها درست سرجایشان قرار دهید. در بازی قابلیت‌های جادویی مختلفی نیز وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها برای از بین بردن شیاطین بازی استفاده کنید. منتهی برای این‌که بتوانید به آن‌ها درسترسی داشته باشید، باید کمی صبور باشید و بخش کمپین بازی را پیش ببرید.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی Grand Theft Auto III؛ سرآغازی برای یک رویاشروع همه‌چیز از اینجا بود
بازی موبایلی Grand Theft Auto III؛ سرآغازی برای یک رویا

علاوه بر سرباز‌های و ساختمان‌های مختلف، شما با تنوع خوبی از قهرمان‌ها و کرکترهایی رو به رو خواهید شد که می‌توانید از آن استفاده کنید. منتهی در اوایل تجربه Kingdom Rush هیچکدام از این کرکترها قابل بازی نیستند و شما باید با پیشروی در بازی و جمع کردن امتیاز‌های مختلف، آن‌ها باز کنید. همچنین سیستم ارتقا و شخصی‌سازی نسبتا خوبی نیز در بازی قرار گرفته که باید با استفاده از آن، قهرمان‌هایتان را ارتقا دهید. برخی از مراحل بازی، نیازمند رسیدن به قدرتی خاص هستند، بنابراین اگر بی‌خیال ارتقای آن‌ها شوید؛ نمی‌توانید بازی را ادامه دهید.

گرافیک بازی و موسیقی‌ متن آن شاهکاری واقعی است. اگر علاقه‌مند به دنیای بازی‌های جادویی و اتمسفرهای فانتزی باشید، گرافیک Kingdom Rush می‌تواند حسابی شما را سرگرم کند. گرافیک بازی بخاطر طراحی کارتونی و طیف رنگی خوبی که دارد، چشم‌نواز و جذاب است. از طرفی موسیقی‌متن بازی نیز سفری دور و دراز به دل سرزمین‌های اروپای غربی خواهد بود و به اندازه‌ای جذاب است که بتواند تا سال‌ها در ذهن شما باقی بماند. واقعا باید به توسعه‌دهندگان بازی بایت ساخت چنین‌ موسیقی‌ متنی، آفرینی بزرگ گفت!

پیشنهاد می‌شه!

گاهی بد نیست که بی‌خیال بازی‌های اکشن شویم و خودمان را مهمان یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های استراتژی پلتفرم موبایل کنیم. بازی موبایلی Kingdom Rush سال‌هاست مهمان پلتفرم موبایل شده و تاکنون نیز با نقدهای خوبی رو به رو شده است. گرافیک و گیم‌پلی بازی واقعا عالی هستند، اما اگر به دنبال دلیلی بهتر برای تجربه این بازی هستید؛ خبر خوب این است که موسیقی‌متن Kingdom Rush به قدری عالی است که بتوان آن را شاهکار خطاب کرد.

Kingdom Rush

    Kingdom Rush

  • سازنده
    Ironhide Games
  • سیستم عامل
    iOS اندروید
  • ژانراستراتژیکتاور دیفنس
  • حجم: 127 مگابایت

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Nitro Nation؛ یک ریسینگ جاه‌طلبانهتجربه حسی واقعی از یک مسابقه درگ
معرفی بازی موبایلی Nitro Nation؛ یک ریسینگ جاه‌طلبانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا