سرگرمیعمومیویژه

فال نخود

فال نخود، فال نخود آنلاین بختیاری، گرفتن فال نخود ایرانیفال نخود

آموزش و آشنایی با نحوه گرفتن فال نخود بختیاری

شاید در برخی مناطق و در بعضی پارک ها ، پیرزنان و یا حتی دختران جوانی را دیده باشید که در گوشه ای بساطی را پهن کرده با تعدادی نخود فال مردم را میگیرند. تا به حال فکر کرده اید که آنها چه میکنند و بر چه اساس خوب و بد نیت افراد را میگویند.

درمیان عشایر بختیاری یکی از رایج ترین نوع تفال یا فال گرفتن، علاوه بر انواع فال تسبیح ، که معمولا توسط افراد مسن یا توسط مردان و یا زنان گرفته می شود فال با نخود است که بسیار به واقعیت نزدیک میباشد و عده زیادی بر این باورند که رد خور ندارد

برای گرفتن فال با نخود ابتدا 41 عدد نخود که هم اندازه باشند را جدا میکنند .سپس آنها را روی قالی یا مکانی صاف میریزند و سپس توسط دوتا دست انها را جدا میکنند بطوری که مقداری توسط دست راست و مقداری توسط دست چپ و مقداری هم در وسط بماند آنها را به سه قسمت مساوی تقسیم میکنند.

سپس نخود های هر قسمت را 4تا 4تا از هم جدا میکنند. مثلا قسمت سمت راست را همینطور 4 تا 4 تا جدا میکنند .چند حالت امکان دارد اتفاق بیفتد. یا یکی باقی میماند یا دو نخود یاسه و یا 4 نخود باقی میماند که نخودهای باقی مانده را در بالا قرار میدهند و سپس به سراغ نخودهای وسطی رفته و آنها را نیز 4 تا 4 تا جدا میکنند و هرچه باقی مانده بود را در بالا و جدای از نخودها مقابل نخودهای باقی مانده از ستون اول قرار میدهند و سپس به سراغ نخودهای قسمت سوم که توسط دست چپ جدا شده رفته و انها را جدا میکنند و هرچه باقی مانده بود در برابر دیگر نخودها قرار میدهند در یک ردیف.

چند حالت ممکن است اتفاق بیافتد که بهترین آن حالتی است که در ردیف سمت راست یک نخود و در ردیف وسط دوتا و در ردیف سوم هم دوتا باقی بماند که جمعا 5تا میباشند. ای فال را 5 تن آل عبا میگوبند که بهترین نوع فال است و مرادش حاصل می شود.

اگر از هر دیف 4 تا بماند که در مجموع 12 تا میباشند نیز به آن 12 امام میگویند که خوب است.

در حالتی دیگر از هرکدام سه تا میماند که به آن نوح نبی اله میگویند و یا حالتی از ستون اول یکی ، ستون دوم سه تا و ستون سوم هم یکی که این هم خوب است.

خلاصه افراد حرفه ای تر باقی مانده نخودها را باهم قاطی و مجددا به سه قسمت و سپس 4 تا4 تا جدا میکنند و نخود های باقی ماده را بازهم قاطی و 4 تا4 تا جدا میکنند و سپس به تفسیر و تجزیه و تحلیل ان میپردازند و خلاصه انگار حرف دل شما را میزنند.

خلاصه در شبهای سرد زمستان زیر سیاه چادر این نوع تفال هم برای خودش حکایتی شیرین دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا