سبک زندگیعمومیویژه

پس از ریختن نوشیدنی روی لپ تاپ چه کار کنیم

ریختن نوشیدنی روی لپ تاپریختن نوشیدنی روی لپ تاپ

راه و روش هایی برای وقتی که نوشیدنی روی لپ تاپ ریخته می شود.

متاسفانه ریختن مایعات بر روی لپ تاپ اغلب در اثر بی‌دقتی اتفاق می افتد، اما نتایج به دست آمده بسیار متغیر است و می‌تواند شامل آسیب های الکتریکی و فیزیکی، مثلا اتصال کوتاه دراثر خوردگی در دراز مدت باشد. این بستگی زیادی به نوع مایع، مقدار و سرعت واکنش ما دارد.

آب و چای نسبت به مایعات دیگر آسیب کمتری وارد می‌کنند به خصوص وقتی مقادیر ریخته شده بر روی لپ تاپ کم باشد. نوشیدنی هایی که شامل مقدار زیادی شکر و یا شیر هستند واقعا برای ریخته شدن بر روی لپتاپ تان بد هستند. مشکل اینجا است که اغلب نوشیدنی های باقی مانده در ته ظرف که بر روی لپتاپ می ریزند غلیظ هستند و این خطر را زیاد می‌کند. گاهی اوغات عوض کردن صفحه کلید لپتاپ تان ساده تر از پاک کردن آن است.

یک پاسخ خوب برای اینکه اولین کاری که بعد از ریخته شدن مایعات بر روی لپ تاپ باید بکنیم این است که اگر به برق متصل بود، فورا آن را از برق جدا کنید و سپس باتری را در اسرع وقت از آن جدا کنید. با این کار خطر آسیب های الکتریکی را کاهش می‌دهید. اگر امکان جدا کردن باتری وجود ندارد بهترین کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که دستگاه را خاموش کنید. در هر صورت، سعی کنید که لپ تاپ را به منظور کاهش خطر به رسیدن مایع به مادربرد وارونه نگه دارید.

طبیعتا مردم موقعی که نوشیدنی شان را برروی لپ تاپ می‌ریزند سعی می‌کنند آن را با دست پاک کنند. بسیاری از مردم همراه خود پارچه تمیز و بدون پرز یا میکروفیبر ندارند. با این حال حوله شسته شده می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اگر هیچ چیز به دردبخور دیگری نیافتید می‌توانید از دستمال کاغذی استفاده کنید. اگر مایع دارای شکر یا شیر بود از دستمال مرطوب استفاده کنید.

اگر مایع ریخته شده خیلی زیاد است، با کج کردن لپ تاپ نسبت به منافذ و تکان دادن آن می‌توانید به آرامی بسیاری از مایع را خارج کنید.

پس از اینکه لپتاپ تان را پاک کردید، آن را برای حداقل یک روز و ترجیحا به مدت دو روز در جایی بگذارید تا کاملا خشک شود. هرگز برای خشک کردن لوازم الکتریکی از مو خشک کن (سشوار) استفاده نکنید، این کار می تواند به لپ تاپ آسیب برساند.

حال اگر لپ تاپ شما دارای گارانتی هست می‌توانید آن را به تعمیرکار مجاز ببرید تا مورد بررسی قرار گیرد. اگر هم که خودتان مثل من اوستا هستید، بعد از آنکه مطمئن شدید لپ تاپ کاملا خشک است، می‌توانید باتری را در جای خود قرار دهید و لپ تاپ را روشن کنید. اگر لپ تاپ تان کار نکرد آن را به یک تعمیر کار مجاز ببرید. اگر تنها کیبورد کار نکرد می‌توانید از صفحه کلید های USB که در بازار هستند یکی بخرید.

خطر ریختن نوشابه برروی لپ تاپ ها در محیط های بسیاری، از جمله کافی شاپ ها و هواپیماها همیشه وجود دارد. اگر شما از لپ تاپ در خانه استفاده می کنید، می‌توانید این خطرات را کاهش دهید.

همچنین پیشنهاد می کنیم در اینترنت بگردید و توصیه های دیگران را هم برای چنین مواقعی مطالعه کنید، همینطور می توانید به سایت سازنده لپتاپ تان نیز مراجعه کنید و از اطلاعات آنجا هم استفاده کنید!

منبع: iranata.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 14 =

دکمه بازگشت به بالا