عمومی

پرفورمنس مارکتینگ چیست

پرفورمنس مارکتینگ چیست؟

سلب مسئولیت: صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

پرفورمنس مارکتینگ که به آن بازاریابی عملگرا نیز گفته می‌شود، کاملا در دنیای آنلاین صورت می‌گیرد و براساس نتایج و بازده فعالیت‌های پیشین تنظیم می‌شود. درواقع در پرفورمنس مارکتینگ، اصولا هیچ تبلیغی که نتایج آن قابل اندازه‌گیری و بررسی نباشد، وجود ندارد و تولید نمی‌شود. در مقابل، هزینه پرداختی از سوی سفارش دهنده تبلیغات یا مارکتینگ، متناسب با نتایج اکشن‌ها و تبلیغات انجام شده محاسبه می‌شود. به این ترتیب پرفورمنس مارکتینگ از انواع تبلیغات هزینه متغیر نیز است. اجازه دهید این مقوله را با ذکر یک مثال کمی واضح‌تر بیان کنیم. برای مثال تبلیغات در جراید و مجلات، نرخی ثابت دارد و این نرخی تناسبی با میزان بازدید تبلیغات ندارد. به این معنی که فرقی نمی‌کند که تبلیغات درج شده بر جلد یک مجله از سوی چند نفر دیده شود و یا تا چه حد موثر باشد و در بازدیدکنندگان تاثیری به‌منظور پیگیری محصول تبلیغ شده داشته باشد. تفاوت اصلی پرفورمنس مارکتینگ با روش‌های سنتی در این بخش مشخص می‌شود. در این روش مدرن، تعداد دفعاتی که یک تبلیغ در یک سایت به نمایش درآید، یا تعداد دفعاتی که بازدید کننده از سایت، وارد لینک تبلیغ شود، حتی تعداد دفعاتی که لینک تبلیغات متجر به خرید بازدید کننده شود در هزینه و پرداختی نهایی تبلیغ دهنده موثر خواهد بود. ضمن اینکه نتایج و پرفورمنس تبلیغات نیز به شکلی دقیق قابل محاسبه است.

آژانس پرفورمنس مارکتینگ چیست؟

یک آژانس پرفورمنس مارکتینگ مانند آژانس پاسخ از انواع آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ است که به صورت تخصصی در حوزه پرفورمنس مارکتینگ فعالیت می‌کند. آژانس‌های پرفورمنس مارکتینگ هدف خود را در خدماتی که ارائه می‌کنند بر حفظ کاربران قدیمی و جذب کاربران جدید در سایت‌های اینترپرایز و فروشگاه‌ها و شرکت‌های آنلاین قرار می‌دهند. آژانس پرفورمنس مارکتینگ این فرآیند را براساس داده‌های عملکردی از آخرین متدهای جهانی پیش می‌برند. در این گروه آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ بازاریابی عملگرا با رویکردی نتیجه‌محور پیش می‌رود. یک آژانس بازاریابی عملگرا وظیفه دارد که از دیده شدن تبلیغات توسط مخاطبان هدف برند تبلیغ کننده اطمینان حاصل کند و درنهایت از طریق رابطان گزارش‌گیری، نتایج پرفورمنس انواع تبلیغات را در سایت‌ها، کانال‌ها و صفحات مختلف جمع‌آوری نماید. سپس از طریق داده‌های کسب شده، استراتژی‌های تبلیغاتی مناسب و کارآمدتر را به سفارش دهنده ارائه نماید. آژانس پاسخ پرفورمنس مارکتینگ یا بازاریابی عملگرا را برای هر کسب و کار و محصولی که ممکن است در فضای اینترنت مخاطب داشته باشد، توصیه می‌کند. این روش برای انواع مشاغل کوچک که با سرمایه‌های کم شروع به کار می‌کنند نیز مناسب خواهد بود. چرا که بازاریابی عملگرا، از ارزان‌ترین و مقرون به‌صرفه‌ترین روش تبلیغات برای این مشاغل است. در ادامه به شرح برخی از مهمترین خدمات آژانس‌های پرفورمنس مارکتینگ می‌پردازیم.

مطلب پیشنهادی:معرفی و بررسی لوازم جانبی گوشی های شیائومی
معرفی و بررسی لوازم جانبی گوشی های شیائومی

خدمات سئو

سئو (SEO) را باید کارآمدترین و مفیدترین ابزار پرفورمنس مارکتینگ دانست. این اصطلاح که خلاصه شده عبارت « Search Engine Optimization» است در فارسی «بهینه سازی موتورهای جستجو» ترجمه می‌شود. سئو که شاید لازمه تبلیغات اینترنتی هرنوع کسب و کاری باشد، به مجموعه‌ای از استراتژی‌ها و تاکتیک‌های هدفمند گفته می‌شود که منجر به ارتقاء جایگاه سایت در انواع موتورهای جستجو به‌خصوص گوگل می‌شود. این بهبود جایگاه نیز افزایش بازدید سایت و هدایت ترافیک به سمت آن را به‌دنبال خواهد داشت. خدمات سئو در آژانس‌های پرفورمنس مارکتینگ درجایی ارزش و اهمیت خود را نشان می‌دهد که فضای رقابتی بین سایت‌ها و فروشگاه‌های هم‌پوشان بسیار بالا می‌رود. در این شرایط با توجه به اینکه عواملی مانند نام وب‌سایت، محتوای موجود و طراحی صفحات، متا تگ‌ها و مشخصات لینک‌های موجود در آن و قابلیت استفاده و دسترسی به وب‌سایت از عوامل موثر در بهبود سئو یک سایت هستند، مراحل انجام خدمات سئو به شرح زیر خواهد بود:

  • بررسی موقعیت رقبا و شرایط سایت سفارش دهنده
  • بررسی استراتژی محتوا در سایت و ایجاد تغییرات لازم در این بخش (درصورت نیاز تدوین محتوا)
  • بررسی معماری صفحات سایت و ایجاد تغییرات لازم به‌منظور بهبود آن
  • افزایش اعتبار سایت از طریق اجرای LINK BUILDING

مهم‌ترین نکته در این بخش، اهمیت بالای سئو در موفقیت‌های سازمان‌ها، کسب و کارها و فروشگاه‌های مختلف اینترنتی است. دقت داشته باشید که کاربران معمولا پس از هر جستجو، یک یا دو سایت اول پیشنهاد شده از سوی موتور جستجو را باز کرده و بررسی می‌کنند. همین نکته، خود بیانگر اهمیت رتبه‌بندی سایت و توجه به بهره‌مندی مفید و کارآمد از خدمات سئو خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا