عمومی

بهترین فیلمهای ویل اسمیت مرد دوستداشتنی سینما

ویل اسمیت یکی از بازیگران مشهور و محبوب هالیوود محسوب می‌شود که با نشان دادن توانایی و جذابیتش روی پرده‌های نقره‌ای توانسته نگاه‌های زیادی را به سمت خود جذب کند. طرفداران زیادی پیدا کند و نزد مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار باشد. با برای معرفی بهترین فیلم‌های ویل اسمیت همراه باشید.

ویل اسمیت بسیار بازیگر بااستعداد و پرتلاشی‌ست که ثابت کرده هم می‌تواند از عهده اجرای نقش‌های کمدی برآید و هم نقش‌های جدی‌را با دقت و ظرافت خاصی به تصویر بکشد. او برای بازی خوبش تا به‌حال بارها نامزد دریافت جایزه از جشنواره‌های مهم و معتبری مانند اسکار , گلدن‌گلوب و … شده است.

مطلب پیشنهادی:ده فیلم اکشن که زنان را در نقش اصلی قرار می‌دهند
ده فیلم اکشن که زنان را در نقش اصلی قرار می‌دهند

ویل اسمیت در طی تمام سال‌های فعالیتش فیلم‌های زیادی بازی کرده است و توانسته علاوه بر حضور در برخی آثار خوب سینمایی , بازی‌های درخشان و جذابی از خود به یادگار باقی بگذارد که هرکدام نشان‌دهنده قدرت بازیگری او هستند.

علاءالدین

داستان علاءالدین و چراغ جادو یکی از معروف‌ترین قصه‌های جهان به‌ویژه در ایران است و سالیان زیادی این داستان نزد ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار بوده زیرا یکی از داستان‌های کتاب هزار و یک شب است.

در سال 1992 انیمیشن علاءالدین محصول شرکت والت‌دیزنی به‌نمایش درآمد و موفق شد افتخارات بزرگی کسب کند , در جلب نظر منتقدان موفق عمل کرد و در گیشه فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه کرد که باعث شد دو دنباله به ترتیب در سال 1994 و 1996 میلادی برای این انیمیشن ساخته شود.

مطلب پیشنهادی:نقد فیلم Tenet – نولانی‌ترین فیلم کریستوفر نولانبدون اسپویل: سعی نکنید آن را درک کنید، تنها احساسش کنید
نقد فیلم Tenet – نولانی‌ترین فیلم کریستوفر نولان

در چندسال اخیر کمپانی والت‌دیزنی از برخی انیمیشن‌های کلاسیک خود , لایواکشن‌هایی ساخته که یکی از آن‌ها علاءالدین بوده است. گای ریچی کارگردانی این عنوان را برعهده داشت و در سال 2019 اکران شد.

فیلم از سوی منتقدین با واکنش‌های متوسطی همراه بود اما در گیشه , فروشی بیش از یک میلیارد دلار را تجربه کرد که رقم بسیار بزرگی بود و باعث شد دیزنی به فکر ساخت دنباله این لایواکشن بیفتد. تا این لحظه ساخت دنباله این لایواکشن با نام بازگشت جعفر توسط دیزنی رسما تایید شده و کارگردانی این عنوان را نیز گای ریچی برعهده دارد.

ویل اسمیت در این فیلم نقش غول چراغ جادو را بازی می‌کند که واقعا دوست‌داشتنی و جذاب است , شیرینی جالبی دارد و توانسته با نقش ارتباط برقرار کند. این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های ویل اسمیت است.

مطلب پیشنهادی:60 فیلم که براساس داستان واقعی ساخته شده‌اندواقعیت؛ ترسناک‌تر از هر تخیل
60 فیلم که براساس داستان واقعی ساخته شده‌اند

علی

فیلم علی در سال 2001 به کارگردانی مایکل مان به‌نمایش درآمد و به ماجرای زندگی بوکسور مشهور , محمدعلی کلی از سال 1964 تا 1974 می‌پردازد. در این فیلم ویل اسمیت نقش محمدعلی کلی را بازی می‌کند.

ویل اسمیت در این نقش درخشان ظاهر می‌شود و تا حد زیادی از پس چالش‌های سخت این نقش برمی‌آید. او نقشش را به خوبی درک کرده و بازی درستی ارائه داده است. ویل اسمیت به دلیل بازی خوبش در این نقش , نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره اسکار شد.

هزینه ساخت فیلم زیاد نبود اما فیلم در گیشه توانست فروش خوبی داشته باشد و موفقیتی تجاری به همراه داشت. اما فیلم با واکنش‌های متفاوتی از سوی منتقدین همراه بود که اکثر نقدها , نقدهای متوسطی بود و برخی فیلم را بسیار طولانی می‌دانستند.

مطلب پیشنهادی:نقد انیمیشن Raya and the Last Dragon – داستان حماسی و اکشن دیزنییک ماجراجویی زیبا با قلبی بزرگ
نقد انیمیشن Raya and the Last Dragon – داستان حماسی و اکشن دیزنی

فیلم دارای سکانس‌های اضافی است که تنها زمان اثر را طولانی کرده‌اند و حتی اگر در فیلم نبودند تاثیری در روند داستانی فیلم نداشتند. همچنین صحنه‌های اضافی فیلم باعث شدند که این اثر روند کندی در پیشبرد داستان داشته باشد.

با اینکه علی فیلمی طولانی است اما می‌تواند برای کسانی که به محمدعلی کلی علاقه دارند یا می‌خواهند بیشتر با او آشنا شوند ارزش دیدن داشته باشد.


خرید تابلو شاسی طرح Bad Boys

سری مردان سیاه‌‌پوش

اولین نسخه از فیلم مردان سیاه‌پوش در سال 1997 به‌نمایش درآمد و با فروش بالایی که داشت موفقیت بی‌نظیری برای خود در گیشه رقم زد. از بازیگران نسخه اول مردان سیاه‌پوش می‌شود به ویل اسمیت , تامی لی جونز و … اشاره کرد , همچنین سیلوستر استالونه در فیلم حضوری افتخاری دارد.

مطلب پیشنهادی:بهترین فیلم‌های اسکارلت جوهانسون – بانوی پرفروش هالیوودزیبا و پرتلاش
بهترین فیلم‌های اسکارلت جوهانسون – بانوی پرفروش هالیوود

ویل اسمیت در فیلم واقعا دوست‌داشتنی ظاهر می‌شود و با بازی خوبش می‌تواند جذابیت فیلم را برای مخاطب بیشتر کند , او موقعیتش را به خوبی درک کرده و به‌طوری هوشمندانه حس‌های لازم را به تصویر می‌کشد.

نسخه دوم این سری با نام مردان سیاه‌پوش 2 در سال 2002 اکران شد و مانند نسخه اول توانست در گیشه موفق ظاهر شود و بینندگان بسیاری را به سینماها بکشاند اما زیاد در جلب نظر منتقدان موفق نبود. همچنین مایکل جکسون در این فیلم حضور کوتاهی دارد.

در سال 2012 و پس از ده‌سال از اکران نسخه دوم مردان سیاه‌پوش , نسخه سوم این فیلم با نام مردان سیاه‌پوش 3 بر روی پرده‌های نقره‌ای رفت و نظرات مختلفی از سوی منتقدین دریافت کرد اما مخاطبین باز هم برای تماشای دنباله این سری به سینماها رفتند و مردان سیاه‌پوش 3 در گیشه موفق عمل کرد.

مطلب پیشنهادی:10 مورد از برترین فیلم‌های زامبی محور که احتمالاً اسمشان را نشنیده‌ایدمردگان متحرک از منظری تازه
10 مورد از برترین فیلم‌های زامبی محور که احتمالاً اسمشان را نشنیده‌اید

در سال 2019 ریبوتی از این مجموعه با نام مردان سیاه‌پوش : بین‌المللی با بازیگران جدیدی همچون کریس همسورث , لیام نیسون و … به‌نمایش درآمد و دیگر خبری از ویل اسمیت و گروه قبلی نبود. فیلم در باکس‌آفیس موفق بود اما در جلب نظر منتقدین نتوانست موفق عمل کند.

سری مردان سیاه‌پوش با المان‌های دوست‌داشتنی که دارد می‌تواند برای مخاطبان سرگرم‌کننده و جذاب باشد.

در جستجوی خوشبختی

در جستجوی خوشبختی یکی از بهترین فیلم‌های ویل اسمیت است که در سال 2006 به‌نمایش درآمد. این فیلم اقتباسی از کتاب در جستجوی خوشبختی‌ست و براساس ماجرایی واقعی در زندگی کریس گاردنر ساخته شده است.

در جستجوی خوشبختی یکی از فیلم‌های انگیزشی خوبی‌ست که منتقدین بسیار آن‌را مورد تحسین قرار دادند , این فیلم سعی می‌کند معنای جالبی از امید و تسلیم‌نشدن در برابر مشکلات را به مخاطب نشان دهد و نگاه‌های جذابی به مسائل انسانی دارد.

فیلم همان‌طوری که در جلب نظر منتقدان موفق بود توانست مخاطبین عادی را هم راضی کند و به آن‌ها تجربه جذابی ارائه دهد. فیلم در جستجوی خوشبختی توانست در گیشه فروش خوبی داشته باشد و از لحاظ تجاری نیز به‌موفقیت رسید.

ویل اسمیت در این فیلم به‌معنای واقعی کلمه درخشان ظاهر شده و توانسته بازی بی‌نظیری از خود به‌نمایش بگذارد. او تا حد زیادی شخصیتش را درک کرده و بازی جذابش در فیلم قطعا یکی از نقاط‌قوت این اثر به‌شمار می‌رود.

ویل اسمیت برای بازی در این نقش نامزد دریافت جوایز مختلفی از جشنواره‌های مهم فیلم مانند اسکار , بفتا و … شده است که تاثیرگذاری و خوب‌بودن بازی او را نشان می‌دهد.

برای کسانی که دوست‌ دارند فیلمی خوب براساس داستانی واقعی ببینند در جستجوی خوشبختی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + سه =

دکمه بازگشت به بالا