عمومی

سونی تولید پلی استیشن 5 را کاهش میدهد

سونی تولید پلی استیشن 5 را کاهش می‌دهد

سونی به دلیل کمبود قطعات و محدودیت‌های لجستیک، برنامه‌های آینده خود برای تولید پلی استیشن 5 را حدود یک میلیون دستگاه کاهش داده است که با این وجود خرید کنسول نسل بعدی این شرکت دشوارتر از قبل خواهد شد.

طبق گزارش جدیدی که از بلومبرگ منتشر شده و به نقل از منابع آشنا به سونی، ادعا شده است که غول صنعت بازی ژاپنی در ابتدا قرار بود در سال مالی منتهی به مارس 2022 بیش از 16 میلیون پلی استیشن 5 تولید کند، اما این رقم اکنون تا حدود 15 میلیون کاهش یافته است.

مطلب پیشنهادی:ویجی‌لاگ: پلی استیشن 4 ارزون میشه؟ الان بخریم؟وقت یه انتخاب درسته!
ویجی‌لاگ: پلی استیشن 4 ارزون میشه؟ الان بخریم؟

همانطور که در این گزارش اشاره شده است، «هیروکی توتوکی» مدیر مالی سونی اخیرا به سرمایه‌گذاران اعلام کرده بود که مشکلات لجستیکی و کمبود قطعات نسبت به قبل شدیدتر شده است. فروش پلی استیشن 5 نیز در سه ماهه منتهی به سپتامبر 2021 ضعیف‌تر از حد انتظار بوده و حتی از فروش کنسول نسل قبلی یعنی پلی استیشن 4 نیز کمتر بوده است.

بدون شک بیشتر افرادی که اخبار حوزه گیم و فناوری را دنبال می‌کنند، از کمبود مداوم تراشه جهانی خبر دارند که علاوه بر پلی استیشن 5، تولید بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی دیگر و البته صنایع مهم جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است.

منابع بلومبرگ خاطرنشان می‌کنند که شرکای سونی که وظیفه مونتاژ پلی استیشن 5 را دارند، با تامین‌کنندگان قطعات در ارتباط هستند که محموله‌های آینده این شرکت طبق برنامه آن‌ها عرضه شود. اما مشخصا اعلام چنین موضوعی از سوی سونی در وضعیت فعلی کمی دشوار خواهد بود و احتمالا نمی‌تواند به اهداف اولیه خود یعنی عرضه بیش از 16 میلیون کنسول دست پیدا کند.

مطلب پیشنهادی:راهنمای خرید کنسول پلی استیشن 5خرید پلی استیشن 5 و لوازم جانبی در بازار ایران
راهنمای خرید کنسول پلی استیشن 5

در همین رابطه، نینتندو نیز اعلام کرده بود که تعداد کنسول‌های خود در آینده را کاهش خواهد داد و از طرفی کنسول دستی جدید شرکت ولو، یعنی استیم دک نیز تا بهمن ماه به تاخیر افتاد. به نظر می‌رسد معضل کمبود تراشه سال آینده نیز گریبان‌گیر صنعت بازی‌سازی باشد و همچنان عرضه کنسول‌های نسل بعدی با مشکلاتی مواجه شود.


ماینکرفت #47 – انتقام نیما به سبک دارک سولز!

تماشای ویدیو از یوتوب

مطلب پیشنهادی:ویجی‌لاگ پلاس: آینده ماینکرفت و تریلر گیم‌پلی GTAو پیروزی سونی پس از سال‌ها
ویجی‌لاگ پلاس: آینده ماینکرفت و تریلر گیم‌پلی GTA


(1) سونی تولید پلی استیشن 5 را باز هم کاهش داد - دیجی رو
11112021 به همین واسطه به نظر میرسد که تولید پلی استیشن 5 سونی دوباره کاهش دیجی رو - دنیای تکنولوژی آخرین اخبار تکنولوژی


(2) سونی به دلیل کمبود چیپ تولید پلی استیشن 5 را کاهش می دهد
16092020 سونی به دلیل کمبود چیپ تولید پلی استیشن 5 را کاهش می دهد. گیم سیستم چهارشنبه 26 شهریور 1399 - 0042. به گزارش بلومبرگ، ممکن است در ابتدا عرضه پلی استیشن 5، سونی نتواند تولید مناسبی را پیش ببرد. طبق گزارش ها این شرکت ژاپنی به دنبال افزایش تولید است تا


(3) سونی شایعات مربوط به کاهش میزان تولید کنسول پلیاستیشن 5
سونی شایعات مربوط به کاهش میزان تولید کنسول پلیاستیشن 5 را تکذیب کرد. در حالیکه شرکت سونی مشغول آمادهسازی مقدمات لازم برای اعلام رسمی قیمتگذاری کنسول پلیاستیشن 5 خود است خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده که در پشت صحنه این تلاشها احتمالا مشکلات بالقوهای وجود دارد.


(4) سونی تولید پلی استیشن 5 را کاهش داد فروشگاه اینترنتی
تولید پلی استیشن 5 اخیرا با توجه به کاهش دسترسی به پلی استیشن 5، شرکت سونی تولیدات ps5 را دوباره کاهش داده است. پیدا کردن پلی استیشن 5.


(5) تولید پلی استیشن 5 به دلیل مشکلات مختلف، کاهش مییابد
تولید پلی استیشن 5 کاهش مییابد حال که حدود یک سال از عرضه کنسول محبوب و موفق پلی استیشن 5 گذشته است، هنوز هم پیدا کردن آن در بازارها بسیار سخت بوده و بسیاری از طرفداران، موفق به خرید آن نشده


(6) سونی ادعای کاهش تولید پلی استیشن 5 و مشکلات پیشآمده را
16092020 دیروز گزارشی توسط بلومبرگ منتشر شد که از کاهش تولید کنسول پلی استیشن 5 به تعداد 4 میلیون عدد خبر میداد و به نظر مشکلات پیشآمده در خط تولید، باعث چنین تصمیمگیری شده بودند سونی بلافاصله با انتشار بیانیهای، شایعه منتشرشده را


(7) سونی تولید پلی استیشن 5 را باز هم کاهش داد
سونی تولید پلی استیشن 5 را باز هم کاهش داد به همین واسطه به نظر میرسد که تولید پلی استیشن 5 سونی دوباره کاهش خواهد یافت و قرار نیست تهیه این کنسول بازی []

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا