عمومیموضوع انشاویژه

انشا در مورد حال و هوای ماه اسفند و روزهای آخر سال

انشا در مورد اسفند ماهانشا در مورد اسفند ماه

اسفند آخرین ماه فصل سرد زمستان و هم چنین آخرین ماه سال است که حال و هوای آن با دیگر ماه های سال فرق می کند زیرا همه در تکاپو و تلاش برای شروع سال جدید هستند.

زمانی که اسفند ماه پا به زمین می گذارد همه جا پر از بوی عید می شود و حتی سرمای زمستان هم خودش را به وزش نسیم بهاری می سپارد و آماده ی شکفتن و سبز شدن می شود.

درختان کم کم خودشان را آماده ی سبز شدن و دوختن شکوفه بر تنشان می کنند، انگار که صبح برای آنان از راه رسیده است و آن ها بعد از خوابی طولانی آرام آرام می خواهند بیدار شوند و اسفند نوید آمدن بهار را به گوششان می رساند و گاهی اوقات در آخرین روزهای اسفند از ذوق می شکفند و بهار را در زمستان مهمان زمین می کنند.

بازارهای شلوغ و دست های پر از خرید عید در این ماه آدم را به وجد می آورد که گاهی وقت ها بی دلیل و بدون این که کاری داشته باشد بیرون رفته و قدمی بزند و از دیدن آن همه جنب و جوش لذت ببرد.

در اسفند ماه همان طور که طبیعت کم کم آماده ی تکاندن برف از تن و روی خود می شود خانه ها هم رنگ تمیزی و پاکی به خود می گیرند و اکثر مردم شروع به خانه تکانی می کنند تا همه چیز را برای رفتن زمستان و آمدن بهار آماده کنند.

آخرین چهارشنبه ی اسفند ماه با تمام چهارشنبه های دیگر متفاوت است چون ما ایرانیان چهارشنبه ی آخر هر سال را به رسم گذشتگان خود جشن می گیریم.

در روزهای آخر اسفند شلوغی ها به اوج خود می رسد و همه می خواهند کارهای نیمه تمام شان را به پایان برسانند و سال جدید را با آرامش خاطر شروع کنند.

شاید به بهانه ی همین کارها است که اسفند روزهایش را کمی کش می دهد تا هم این شور و شوق را به تماشا بنشیند و هم کمی زمان بیش تر برای آن ها که کارهایشان هنوز نیمه کاره فراهم کند تا همه با خیالی آسوده برگ آخر دفتر زمستان را ببندند و برگی نو به نام بهار بگشایند.


(1) انشا در مورد حال و هوای این روزها [ کاملا رایگان
انشا در مورد حال و هوای این روزها انشا کاملا رایگان مجانی برای شما عزیزان دبستان ، ابتدایی و دبیرستان . به راحتی می تونید انشا رو دانلود و استفاده کنید ، تمرین ها ، تکالیف ، مشق ، فعالیت ها استفاده کنید.


(2) انشا زمستان مجموعه مقاله تحقیق و انشا در مورد فصل زمستان
انشا ادبی فوق العاده زیبا در مورد فصل زمستان. زمستان که می گویی ننه سرما و یلدا را به یاد می آوری و بارش برف را، که جاری شدن برکت و نعمت پروردگار به روی زمینینان است و شادی های کودکانه هنگام برف بازی را، که بوی زندگی و طراوت و شادابی را همه جا پخش می کند.


(3) انشا در مورد مدرسه مجازی و حال و هوای مدرسه مجازی - مینویسم
03032021 مجموعه بسیار زیبا از انشا در مورد مدرسه مجازی و حال و هوای مدرسه مجازی را می توانید در این مطلب بخوانید. در این روزها که کودکان و دانش آموزان به دلیل شیوع ویروس کرونا مجبور هستند به صورت مجازی در


(4) انشا در مورد باران 10 انشا در مورد روز بارانی و توصیف باران
انشا در مورد باران و روز بارانی. در روزهای پاییز و زمستان باران بسیار می بارد و یکی از موضوعات جالب برای انشا، باران، هوای ابری، قدم زدن در باران، فواید باران و تمام موضوعات جالب در مورد باران است که در ادامه انشا، مقاله و تحقیق مرتبط با باران را می خوانید.


(5) حال و هوای بازار در روزهای پایانی سال
در روز های پایانی سال، جنب و جوش مردم برای خرید شب عید، بازار حال و هوای خاصی به خود گرفته است.


(6) زمستان - ویکیپدیا، دانشنامه آزاد
زمستان فصلی با روزهای کوتاه و شبهای طولانی و سرد است. میانگین دمای زمستان معمولا در ماه دی به پایینترین مقدار خود در نیمکره شمالی میرسد. بوران، برف، کولاک، یخبندان معابر و جادهها، مه و پوشیده شدن کوهها از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا