عمومیموضوع انشاویژه

انشا در مورد پنجره ای رو به دشت شقایق

انشا در مورد پنجره ای رو به دشت شقایقانشا در مورد پنجره ای رو به دشت شقایق

پنجره ی رو به دشت شقایق پنجره ای رو به بهشت است که همه را محکوم به تماشا می کند.

پنجره ی روی به دشت شقایق تماشای روی سرخ عشق، تماشای آراستن تن دشت به دست بهار، تماشای شکفتن غنچه های نو در آغوش آفتاب و چشم دوختن تمام هستی به روییدن شقایق های وحشی است.

از پنجره ی رو به دشت شقایق که می نگری کوه ها حصاری سنگی دور دشت کشیده و خودشان محو تماشای روی گلگون شقایق ها شده اند و لحظه ای چشم از آن ها برنمی دارند، آن ها شاهدان همیشگی و سر به فلک کشیده ی شکفتن شقایق ها در دل دشت هستند.

خاک تمام داراییش را به پای روییدن شقایق ها ریخته است تا شکوه و زیبایی دشت را معنا ببخشد، دشت هم دامانش را پر از شقایق ها و پروانه های رنگین کرده است و لبخند از سر شوقش را به روی هستی می ریزد.

وسعت بی انتها و پهناور دشت را مخمل های سرخ پوشانده اند، نسیم روح بخش بهار آرام میان تن شقایق ها می پیچد و تن نازکشان را به رقص درمی آورد و موج رنگ های سبز و سرخ در دشت به راه می افتد.

بهار در دشت می چرخد و دامن پر از شقایقش را باز کرده است و عطر دل انگیزش را در همه جا را پراکنده می کند، شبنم صبحگاهی آرام پا به روی گلبرگ ها می گذارد و روی ظریفشان را می بوسد ،خورشید که پا با آسمان می گذارد با پرتو های طلاییش از غنچه های سر به زیر شقایق می خواهد رو به سوی او کنند و در این بهشت بشکفند و دشت را رنگین تر کنند.

شقایق های ریشه در خاک هم می شکفند و چشم به ایثار باران و آسمان می دوزند تا قطرهای آبی باران از راه برسند و تن تشنه ی آن ها را حیات ببخشند و بودنی نو از جنس طراوت و پاکی باران را نثار آن ها کنند.

سپس باران که بارید و آسمان که تن تشنه ی شقایق ها را سیراب کرد از بالا به دشت می نگرد و از شادی، وسعت بی انتهایش آبی و آبی تر می شود طوری که فکر می کنی حتما او هم عاشق دشت شده است.

اما روزی می رسد که شقایق ها باید از خاک جدا شوند و در آن روز شقایق ها که تاب جدایی از دل پر مهر خاک را ندارند طولی نمی کشد که خودشان را تسلیم مرگ می کنند و می میرند.

شقایق ها در این عمر کوتاه بودنشان پنجره ی چشم ها یمان را به سوی زیبایی ها باز می کنند و در چشم بهم زدنی می روند و دشت را در حسرت بودنشان می گذارند.

سپس دشت از آن همه زیبایی سحر انگیز خالی می شود و تا بهاری دوباره و روییدن شقایق ها داغدار می ماند.


(1) انشا درباره پنجره ای رو به بهار
انشا درباره پنجره ای رو به بهار. تمام پنجره های جهان رو به بهار باز می شوند، اصلا مگر می شود پنجره ای در رویش شور انگیز بهار و زمین بسته بماند و تماشاگر این رستاخیز نباشد تماشای رستن جوانه های نو از زیر خاک و حیات دوباره


(2) انشا درون مورد باران - bargozideha.com میم پلاس
اری شقایق های لطیف ان دشت را به منظور شکفتن برگزیده بودند . انگار نمـی دانستند ان دشت دشت بلاست. انشاه در مورد ان سوی پنجره درون مـیان ان گل های شقایق غنچه های نازنینی بودند کـه برگهای لطیف شان زیـاد طاقت خشکی و بی ابی را نداشتند .


(3) انشا پنجره ای روبه دریا انشا
انشا با موضوع پنجره انشا درباره پنجره انشای زیبا و ادبی درباره پنجره انشا زیبا در مورد پنجره بنویسید اکنون اگر بگویم پنجره به یا رهایی می افتی، به یاد پیوند.اما من به ان فاصله میگویم


(4) انشا درباره پنجره ای رو به پاییز - ویکی پدیا ، دانشنامه آزاد
انشا در مورد پنجره ای رو به پاییز باران خودش را محکم به شیشه ی پنجره می زند و می خواهد تن رنگین و اندوه بار پاییز را به رخم بکشد پنجره را.


(5) 7 انشای تصویرنویسی با موضوعات جذاب و متنوع برای پایه هفتم
متن انشا انچه درتصویر بالا می بینیم شامل یک خانه ی روستایی باصفا که با سنگ و کلوخه ساخته شده است به همراه پنجره ای چوبی که رو به مناظر و کوه و درختان زیبا که مطمعنا دارای اب و هوای بسیار پاک و مناسب می باشد باز می شود،


(6) انشا در مورد صدای باران سری دوم
زنگ انشا وقتی باران به صدا در می آید اری شقایق های لطیف ان دشت را برای شکفتن برگزیده بودند . انگار نمی دانستند ان دشت دشت بلاست. در میان ان گل های شقایق غنچه های نازنینی بودند که برگهای لطیف شان زیاد طاقت خشکی و بی ابی را نداشتند . ذخیره ی ابی رو به پایان بود . شقایق های نازنین


(7) دشت لار، دشت شقایق های تهران
دشت لار که مدتهاست به پارک ملی لار تغییر نام داده، دشتی است بکر و پر شقایق. این دشت شقایق از تهران خیلی دور نیست 70 کیلومتر و همانطور که در نقشه زیر میبینید دقیقا کنار لواسان واقع شده است.


(8) دشت شقایق ها انتشارات سوره مهر
نمای نزدیککتاب دشت شقایقها خاطرات سربازی نویسنده آن محمدرضا بایرامی در دوران دفاع مقدس است. بایرامی در این کتاب که به صورت روزنگار تنظیم شده خاطرات خود از دوران خدمت در جبهه و قسمتهای


(9) عکس های بسیار زیبا از دشت شقایق 2
گیاه شقایق از خانواده Papaverasea با گلهای قرمز، گرز مرکزی در گلها و برگهای پهن کنگرهدار که ارتفاع آنها حدود 40 تا 50 سانتیمتر خواهد رسید، یکی از گیاهان بسیار زیبا تلقی میشود. گلهای آن دارای عمری بسیار کوتاه و گلبرگهای آن پایداری کمی بر روی کاسبرگها دارند.


(10) گروه ادبیات راهنمایی شهرستان سمنان آذر 1392
رنگ و مزه ی کتاب های درسی پنجره ای رو به دشت شقایق از خاک تا خورشید نامه ای به خدا چرا همیشه تقصیر را به گردن دیگران می اندازند بی صدا فریاد کن. خوش به حال من ،خوش به حال غروب،خوش به حال دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 7 =

دکمه بازگشت به بالا