سبک زندگیعمومیویژه

عکس های شگفت انگیز از یک موش خرمن بر روی گل قاصدک

عکس هایی شگفت انگیز از یک موش خرمن (یک نوع موش که در ساقه های گندم لانه می کند) که در معرض وزش نسیم از ساقه گل قاصدک بالا رفته.

همانطور که به نظر می آید، جریان باد این موش کوچک را روی گل قاصدک تکان می دهد، چه کسی می داند این موش کوچک چه آرزو می کند.
این عکس های جالب، هفته گذشته توسط عکاس آماتور، مت بینستد، از یکی از کمیاب ترین جوندگان بریتانیا گرفته شد.
وی گفت: “گرفتن این شات ها از این موش در آن لحظه واقعا هیجان انگیز بود. من آن را روی ساقه دیدم و فقط منتظر شدم تا تمام طول ساقه را تا بالا طی کند.”

موش خرمنموش خرمن؛ یکی از کمیاب ترین جوندگان بریتانیا در مرکز حیات وحش بریتانیا در لینگفایلد، ساری، که توسط سرنگهبان، مت بینستد، از آن عکس گرفته شد.قاصدکآقای بینستد گفت: “من کاملا به خاطر نمی آورم که این نسیم باد بود که قاصدک را تکان می داد یا این موش.”

این موش، تنها جانور بریتانیایی است که از دمش بعنوان عضو پنجم بدنش استفاده می کند.
دم این موش وقتی که دور ساقه می پیچید، می تواند بعنوان یک مانع یا نگهدارنده عمل کند.
این دم به موش کمک می کند تا با زیرکی تمام از ساقه غلات و علف ها بالا برود و از آنها تغذیه کند.
از سال 2001 که بقای این گونه با تهدید مواجه شد، تمهیدات حفاظتی برای حفظ آن به اجرا درآمد.
آنها شکارچیان طبیعی بسیاری دارند و میان وعده ای برای روباه ها، راسوها، سمورها، گربه ها، جغدها، کلاغ ها، بازها و حتی وزغ ها به حساب می آیند.

موشاین موش با 6 سانتی متر طول، و وزنی کمتر از سکه 2 پنی، کوچکترین جونده اروپاست.

و بسیاری از آنها بخاطر آنکه در لانه های علفی بین بوته های پرچین نزدیک زمین زندگی می کنند، در زمستان از سرما یخ می زنند و می میرند.
این گونه ها، خواب زمستانی ندارند اما در طول زمستان طی دوره های طولانی می خوابند و هر وقت احساس ناخوشی می کنند، برای خوردن جزیی از غذایی که ذخیره کردند یا رفتن میان علف ها و پیدا کردن غذا بیدار می شوند.
هم اکنون، در تلاش برای حفظ این گونه از خطر انقراض، توپ های بازی تنیس در ویمبلدون، برای ساخت لانه های مصنوعی برای این موش ها مورد بازیافت قرار گرفته است.
آنها، عمدتا از غلات و حشرات تغذیه می کنند، اما از شهد و میوه هم بدشان نمی آید و در مناطقی پوشیده از علف های بلند مثل غلات، و حاشیه کنار جاده، بوته های پرچین، نیزارها، خاکریزها و باتلاق های نمک یافت می شوند.
این عکس ها را آقای بینستد 30 ساله، سرنگهبان مرکز حیات وحش بریتانیا در لیگفایلد، ساری، تهیه کرده است.
وی افزود: “آنها توانایی قابل توجهی در تشخیص لرزش و ارتعاش از طریق کف پاهای خود دارند.”
جانوران بزرگتری را که در نزدیکی شان قرار دارند، به واسطه ارتعاشی که از میان زمین عبور می کند و از طریق ساقه گیاه که موش در آنجا در حال تغذیه است به آنها می رسد، حس می کنند.
موش های خرمنن، از ماه می تا اکتبر، اغلب با تولید سه نوزاد پس از یک دوره بارداری دو و نیم هفته ای، زاد و ولد می کنند.
موش های جوان، کاملا مستقل هستند و بعد از 16 روز توسط مادرشان رها می شوند.
این مرکز از سال 2000 به روی عموم باز شد و مامن حدود 40 گونه بومی است.
شاید آرزوی این کوچولو فقط این باشد که این هوای دلپذیر همین طور ادامه داشته باشد.


(1) اولین عکسهایی که از چیزهای شگفتانگیز گرفته شده تصاویر
09102021 این عکس در سال 2017 گرفته شد، اما دو سال طول کشید تا عمومی شود، چون عکاسی از سیاهچاله شامل یک شبکه جهانی از تلسکوپهای رادیویی بود که دادههای آنها به صورت یک کل منسجم مونتاژ میشد. این عکس به دانشمندان کمک کرد داخل سیاهچاله را


(2) عکس های شگفت انگیز با پودرهای رنگی تصاویر
13102021 عکس های شگفت انگیز با پودرهای رنگی تصاویر عکاس کانادایی از یک روش بسیار خلاقانه برای عکسبرداری از موضوع مورد علاقه خود استفاده کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران ، عکاسی حیات وحش، شاخهای از عکاسی است که در آن از حیوانات و جانوران عکسبرداری میشود.


(3) عکس های زمستان شگفت انگیز چهار - عکس های طبیعت
عکس حیوانات، تصاویر جالب و خنده دار از حیوانات - عکس های طبیعت تصاویر زیبا و شگفت انگیز از حیات وحش، تصاویر زیبا از، عکس های زیبا، تصویر های زیبا - عکس های طبیعت


(4) عکسهای واقعی شگفت انگیز از طبیعت
عکس های طبیعت. بیشتر بخوانید. تصاویری بی نظیر و زیبا از قطب جنوب. پدیده کمیاب و شگفت انگیز در آسمان تهران عکس عکس های طبیعت زیبای مازندران در لباس پاییز. عکس های رویایی از جزیره مالزی. رنگین کمان زیبا که رنگ ندارد عکس رنگینکمانی که رنگ ندارد عکس. رودخانه زیبای رنگین کمان


(5) عکس هایی شگفت انگیز -
عکس هایی خیلی جالب . امیدوارم لذت ببرید. راهنما شما میتوانید تا 7 فایل را همزمان انتخاب کرده و در قالبهای jpg ، png یا gif برای درج عکس، mp4 و mp3 برای درج صدا و تصویر، و یا docx ، pptx ، ppsx ، xlsx برای فایلهای آفیس و rar برای دیگر


(6) عکس های دیدنی و شگفت انگیز از حیوانات عجیب
آکاایران عکس های دیدنی و شگفت انگیز از حیوانات عجیب. آکاایران خرگوش آنگورا به خاطر موهای بلند و پشم نرمش نوع متفاوتی از خرگوش خانگی محسوب می شود. آنگورا یکی از قدیمی ترین خرگوش های خانگی است که منشا آن مثل بز و گربه آنگورا به آنکارای ترکیه می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا