عمومی

کانسپرسی توطئههای قدرت در اعماق دریا بردگیم مستفیل

کانسپرسی توطئه‌های قدرت در اعماق دریا؛ بردگیم جدید مستفیل

درباره دسیسه چیدن چه می‌دانید؟ تا حالا برای کسی دسیسه کردید؟ شاید دسیسه‌چینی در دنیای واقعی کار خوبی نباشد. اما در دنیای بردگیم‌ها واقعا هیجان‌انگیز و لذت‌بخش است. پس بدون عذاب وجدان برای دوستانتان نقشه بکشید و دسیسه بچینید!

دسیسه جدیدترین بردگیمی‌ست که توسط مستفیل و تحت لایسنس رسمی کمپانی بزرگ بامبیکس منتشر شده است. بردگیم دسیسه یک بازی کارتی با مکانیسم کارت درفتینگ است.
شاید اسم دسیسه برایتان آشنا نباشد. پس بازی را با اسم دیگری هم به شما معرفی می‌کنیم؛ ابیس. اگر اهل دنیای بردگیم باشید حتما این بازی را می‌شناسید. اما صبر کنید. این همان ابیس نیست. دسیسه در واقع نسخه فارسی بازی ابیس کانسپرسی است. کانسپرسی یک بردگیم مستقل در دنیای ابیس است که توسط چارلز کاوالیه و برونو کاتالا طراحی شده.

مطلب پیشنهادی:معرفی 3 گوشی موبایل گیمینگ ارزان قیمت
معرفی 3 گوشی موبایل گیمینگ ارزان قیمت

ابیس یا اعماق بردگیم فوق‌العاده و جذابی بود که توجه گیمرهای زیادی را به خودش جلب کرد. کانسپرسی هم ایده اصلی خودش را مدیون نسخه اصلی ابیس است. اما تغییرات زیادی داشته و ایده‌های جدیدی هم در آن وجود دارد. کانسپرسی یا دسیسه نسبت به نسخه اصلی، بازی ساده‌تری است. همین نکته دسیسه را به یک بازی خانوادگی خوب تبدیل می‌کند. اما چه‌چیزی آن را به یک بردگیم ایده‌آل تبدیل می‌کند؟

پارلمان اعماق دریا

در اعماق دریا 5 خاندان قدرتمند زندگی می‌کنند و بر قلمرو دریا حکومت می‌کنند. همه آن‌ها می‌خواهند بیشترین قدرت را در حکومت داشته باشند. برای به‌دست آوردن قدرت، نقشه لازم است. بدون توطئه کردن به جایی نمی‌رسید. هر تصمیمی در مجلس سنای دریا گرفته می‌شود که 15 کرسی دارد. باید رقبا را از میدان به‌ در کنید. کرسی‌های سنا را با قدرتمندترین اشراف‌زاده‌ها پر کنید تا دریا‌ها را تحت سلطه درآورید.

مطلب پیشنهادی:معرفی و بررسی لوازم جانبی گوشی های شیائومی
معرفی و بررسی لوازم جانبی گوشی های شیائومی

اجزای دسیسه

قبل از این‌که درباره نقاط قوت و ضعف بازی بگوییم باید کمی بیشتر با آن آشنا شویم. در جعبه بازی چه پیدا می‌کنید؟ همان‌طور که گفتیم یک بردگیم کارتی روبه‌روی ماست. پس بیشتر از هرچیزی در جعبه بازی کارت پیدا می‌شود! دو دسته کارت داریم. باید60 کارت اشراف‌زاده‌ و 24 کارت‌ مکان جداگانه بُر بزنید و وسط بگذارید. در کنار این‌ها هرکس تعدادی توکن دارد. هر توکن نشان خانوادگی یک خاندان اشرافی است. یک برد کوچک برای شمردن مرواریدهایی که جمع می‌کنید هم وجود دارد.

ورق را به نفع خودتان برگردانید

مطلب پیشنهادی:آموزش ساخت شماره مجازی رایگان برای همه برنامه ها
آموزش ساخت شماره مجازی رایگان برای همه برنامه ها

هر دور که نوبتتان شد از دسته کارت‌های اشراف‌زاده کارت بردارید. می‌توانید تا 3 کارت بردارید. اما باید فقط یکی از آن‌ها را بازی کنید. بقیه کارت‌ها رو می‌شوند و وسط می‌مانند. البته هر بازیکن می‌تواند از این کارت‌های روشده هم بردارد و بازی کند. درکل این اشراف‌زاده‌ها شش نوع قدرت مختلف دارند. بعضی از آن‌ها به شما کلید می‌دهند. با داشتن دو کلید می‌توانید سراغ کارت‌های مکان بروید.
بازی کردن کارت‌های مکان هم به همین شکل است. هر بازیکن می‌تواند تا سه کارت بردارد و نگاه کند و یکی را بازی کند. اگر کارتی ماند، باید بسوزد و رو شود. این‌جا هم می‌توانید از کارت‌های سوخته یکی بردارید و بازی کنید.

امتیازگیری

کارت‌های مکان امتیازاتی دارند. باز کردن هر در به امتیاز شما در آخر بازی اضافه می‌کند.
بعضی کارت‌های اشراف‌زاده هم مروارید دارند. هرکسی بیشترین مروارید را داشته باشد 5 امتیاز اضافه می‌گیرد.
هر خاندانی که وارد کرسی می‌کنید برایتان امتیاز دارد. قدرتمندترین عضو هر خاندان میزان امتیازی که آن می‌گیرید را مشخص می‌کند.
ساختن یک ائتلاف خوب احتمالا بیشترین امتیاز را نصیبتان کند. باید کارت‌هایی از یک خاندان به‌صورت زنجیروار به هم وصل باشند. در این صورت به‌ازای هرکارتی که در ائتلاف است امتیاز می‌گیرید.

مطلب پیشنهادی:سامسونگ ؛ سه ستاره
سامسونگ ؛ سه ستاره

عواقب تصمیمتان را بپذیرید!

طمع تاوان دارد. این جمله را فراموش نکنید. اگر یادتان برود بازی به‌طور مداوم آن را به شما یادآوری می‌کند. می‌خواهید کارت بیشتری رو کنید؟ می‌خواهید از تمام گزینه‌هایتان استفاده کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید؟ باید برای عواقبش هم آماده شوید. هرکارتی که می‌سوزانید و رو می‌کنید ممکن است به‌درد رقیب بخورد. شاید بیشتر از خودتان برای دیگر بازیکنان بازی کنید. شانس، ریسک و طمع اضلاع اصلی دسیسه‌اند. البته مرز باریکی بین ریسک و طمع وجود دارد! پس دقت کنید.

چندنفره بازی کنیم؟

مطلب پیشنهادی:کیف پول من – کیف پول معتبر و مطمئن ارزهای دیجیتال در ایران
کیف پول من – کیف پول معتبر و مطمئن ارزهای دیجیتال در ایران

بسیاری از بردگیم‌ها را نمی‌توان دونفره بازی کرد. یا دونفره بازی کردنشان آن‌قدرها جذاب نیست. بعضی بازی‌ها هم با زیاد شدن تعداد نفرات جذابیتشان را ازدست می‌دهند. خوشبختانه کانسپرسی جزو این دو دسته نیست. دسیسه را می‌توانید دونفره تا چهارنفره بازی کنید. بازی دونفره کاملا جالب و هیجان‌انگیز است. با اضافه شدن تعداد نفرات هم کمی تنش و هیجان به بازی اضافه می‌شود. اما جذابیت بازی همچنان سرجایش است.

زمان بازی

با این‌که بازی 60 کارت اشراف‌زاده دارد، اما کلا 6 قدرت برای اشراف‌زاده‌ها وجود دارد. هرکارتی که برمی‌دارید خیلی راحت متوجه می‌شوید که به‌دردتان می‌خورد یا نه. آیا زمین بازیتان را آن‌طوری که می‌خواهید تغییر می‌دهد؟ می‌بیند، برخلاف نسخه اصلی ابیس، این بازی سرراست‌تر است. همین زمان هردور بازی را کمتر می‌کند. شاید یک دور بازی 20 دقیقه طول بکشید یا حتی کمتر! این یعنی می‌تونید چند دور بازی کنید و خسته نشوید.

مطلب پیشنهادی:گیم لب؛ مرجع فروش گیم پد و دسته بازی موبایل
گیم لب؛ مرجع فروش گیم پد و دسته بازی موبایل

سادگی قوانین

درکل قوانین این نسخه ابیس طوری طراحی شده که به شما خوش بگذرد. هیچ قانون سخت و پیچیده‌ای که ذهنتان را درگیر کند وجود ندارد. می‌توانید دفترچه بازی را در 5 دقیقه بخوانید و یاد دادن بازی به دیگران هم بیشتر از 15 دقیقه زمان نمی‌برد.

هروقت و هرجا دسیسه بچینید

مطلب پیشنهادی:بهترین سایت خرید گوشی در ایران
بهترین سایت خرید گوشی در ایران

اگر به دنیای ابیس علاقه دارید یا دنبال یک بردگیم سرگرم‌کننده می‌گردید، جای دسیسه در قفسه بازی‌هایتان خالی است. این بازی ساده اوقات خوشی را برایتان فراهم می‌کند. هروقت از بردگیم‌های پیچیده خسته شدید و خواستید به خود و ذهنتان استراحتی بدهید، سراغ کانسپرسی بروید. شاید هم می‌خواهید آخر هفته با دوستانتان بازی کنید و سرگرم شوید. باز هم دسیسه یک گزینه ایده‌آل است که ناامیدتان نمی‌کند. همین حالا می‌توانید بردگیم را از طریق این لینک از وبسایت مستفیل خریداری کنید: بردگیم دسیسه


(1) کانسپرسی توطئههای قدرت در اعماق دریا بردگیم جدید مستفیل
کانسپرسی توطئههای قدرت در اعماق دریا بردگیم جدید مستفیل گزارش Modern Warfare 2 عنوان Warzone را متحول خواهد کرد آیا دنیس ویلنوو عناصر مهم کتاب Dune را از دست داده است


(2) قدرت خداوند در اعماق دریا مسائل روز
تاریخ دوشنبه 14 تیر 1400 26 ذو القعدة 1442 Monday 5 July 2021


(3) تحلیل استحکامی و فرکانس طبیعی یک ربات زیرآبی
دانلود رایگان متن کامل مقاله علمی پژوهشی تحلیل استحکامی و فرکانس طبیعی یک ربات زیرآبی کنترل از راه دور rov در هوا و آب جهت کاوش در اعماق دریا


(4) قدرت خداوند در اعماق دریا مسائل روز
تاریخ چهارشنبه 16 تیر 1400 28 ذو القعدة 1442 Wednesday 7 July 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 2 =

دکمه بازگشت به بالا