عمومیموضوع انشاویژه

انشا درباره پنجره ای رو به دریا

انشا درباره پنجره ای رو به دریاانشا درباره پنجره ای رو به دریا

انگار پنجره تن آبی دریا را قاب گرفته، قابی پر از زیبایی و آرامش بی انتهای دریا، قابی که پناه گاه امن و رویایی خلوت من است و من بیرون قاب پنجره ایستاده ام و از پنجره منظره ی دریایی را تماشا می کنم.

ابری نیمه از سقف آسمان آویزان شده و بر فراز دریا تاب می خورد، دریا موج ها را یک به یک به سویم می فرستد و نزدیک پنجره که می شوم نسیم روح بخشی که روی آب ها می وزد به طرفم می آید و موهایم را نوازش کرده و لبخندی به لبانم می نشاند.

چشم به آبی بیکران می دوزم، مرغان دریایی بر فراز آبی دریا به پرواز در می آیند و هنگام دور شدن مانند نقطه ی سیاهی در افق محو می شوند و گاهی فکر می کنی که مقصدشان خانه ی گرم خورشید است، مرغان ماهی خوار نیز هر چند دقیقه یک بار سر در آب فرو برده و روزی خود را از دل دریای با سخاوت برمی دارند زیرا که دریا هیچ وقت آن ها را نا امید نمی کند.

روز ها و شب ها بهترین دقایق من بودن کنار این قاب پنجره است و هر صبح دریا با تلاطم موج هایش که آن ها را یکی پس از دیگری راهی ساحل می کند و به صخره ها می زند از پنجره مرا می خواند و من صدای او را می شنوم و بیدار می شوم و طلوع خورشید را از این پنجره به تماشا می نشینم.

خورشید را می بینم که آرام و بی صدا از آغوش دریا بیرون آمده و با ناز عشوه راه آسمان را در پیش می گیرد و پس از مدتی بالاخره با صلابت بر فراز آسمان می ایستد.

با آمدن خورشید آب دریا زیر نور طلایی اش مثل الماس های درخشان برق می زند و هنگام غروب باز خورشید غوغا برپا کرده و شراره های آتش در دریا می ریزد و آبی دریا را سرخ گون کرده و آسمان را ترک می کند.

پس از آن مهتاب جای خورشید را گرفته و آبی دریا در دل سیاه شب گم می شود و پنجره نیز نقش روشن مهتاب را به رخم می کشد.

در دل شب دیگر خبری از هیچ رنگی جز تیرگی در آسمان دریا نیست، قاب پنجره خاکستری ست و گویی همه چیز به دیار خواب سفر کرده است.

گاهی نیز این قاب آرام، طوفانی و ترسناک می شود آن وقت ها که ابر ها دل تنگی هایشان را سخت در دل دریا می گریند و دریا نیز برای همدردی با ابر ها متلاطم می شود و باز من و پنجره با هم نظاره گر غم آسمان و دریا می شویم.

این منظره هراس در دلم می اندازد و در آن لحظه ها با آمدن طوفان، دریا نیز چنان به خشم می آید که موج های سنگینش را مثل آوار بر سر صخره ها خراب کرده و دلش را سبک می کند و زمانی که از این کار خسته شد دوباره آرام می گیرد و آرامش را به قاب پنجره ام هدیه می کند.


(1) انشا در مورد پنجره ای رو به دریا [ کاملا رایگان بهترین
انشا در مورد پنجره ای رو به دریا انشا کاملا رایگان مجانی برای شما عزیزان دبستان ، ابتدایی و دبیرستان . به راحتی می تونید انشا رو دانلود و استفاده کنید ، تمرین ها ، تکالیف ، مشق ، فعالیت ها استفاده کنید.


(2) انشا در مورد پنجره ای رو به دریا - ویکی پدیا ، دانشنامه آزاد
10052021 انشا با روش بارش فکری در مورد دریا. Farvardin 14 1399 AP از کتاب انشا و نگارش پایه نهم 33- پنجره ای رو به دریا یا جنگل از روش یورش فکری بارش فکری هم در بعضی از جلسات می شود استفاده برد.


(3) انشا پنجره ای روبه دریا انشا
انشا با موضوع پنجره انشا درباره پنجره انشای زیبا و ادبی درباره پنجره انشا زیبا در مورد پنجره بنویسید اکنون اگر بگویم پنجره به یا رهایی می افتی، به یاد پیوند.اما من به ان فاصله میگویم


(4) انشا با موضوع پنجره - انشا ادبی درباره پنجره - انشا درباره
01032018 نتیجه گیری از صحنه های زیبایی چون پنجره ای رو به سمت دریا و درخان و رنگین کمان و زندگی دلنشین به نتیجه ای زیبایی جز اینکه ایمان بیاوریم به خدا به اینکه زیبایی را از گوشه ای از پنجره در خانه هم میتوان دید .


(5) انشا با موضوع پنجره انشا
انشا زیبا در مورد پنجره بنویسید. اکنون اگر بگویم پنجره به یا رهایی می افتی، به یاد پیوند.اما من به ان فاصله میگویم شاید در دل بخندی، شاید تعجب کنی، شاید هم بی تفاوت در دل دیوانه ای نثارم کنی اما پنجره فاصله است، و انقدر پنهان است آنقدر آب زیرکاه است که هر چشمی نمیبیند تا


(6) انشا در مورد پنجره ای رو به خدا - پرشین جم
پنجره ی رو به خدا پنجره ای است سراسر امید که هیچ کس از آن نا امید باز نگشته، وقتی به هنگام نا امیدی ها به سراغش می رویم و با دلی پر از بغض و چشمانی اشک بار چشم به مهرش می دوزیم او با تمام وجود محبت و لطفش را نثارمان می کند و


(7) انشا در مورد پنجره - blogfa.com
انشا در مورد پنجره ای رو به دریا توصیف پنجره انشا درمورد پنجره انشا با موضوع پنجره انشا درباره از زبان درخت انشا در مورد پنجره ی کلاس توصیف پنجره انشا درمورد پنجره انشا با موضوع پنجره انشا درباره از زبان درخت انشا در مورد پنجره ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا