عمومی

5 ویژگی خاص بدن تانوس

دو دست، دو پا، یک سر و یک تنه؛ به نظر بدن تانوس (Thanos) برای یک ویلن کیهانی خطرناک بیش از حد معمولی است، البته اگر گنده بودن و ظاهر کمی زشت او را کنار بگذاریم. بیش‌تر مخاطبان، تانوس را به خاطر در اختیار داشتن سنگ‌ها و دستکش ابدیت خطرناک تصور می‌کنند. اما آیا واقعاً این طور است؟ تانوس از خودش چیزی ندارد؟

درست است که بدون دستکش طلایی ابدیت، بشکن تانوس عملی نمی‌شد اما تایتان دیوانه توانایی‌های خیلی زیاد دیگری نیز دارد که باعث می‌شود او به عنوان یک تهدید جهانی در نظر گرفته شود. او توانسته به خاطر فیزیولوژی خاص فضایی خود برخی از برترین قهرمانان مارول را شکست دهد.

مطلب پیشنهادی:ثور اساطیری با ثور مارول چه تفاوت‌هایی دارد؟از دل افسانه‌ها تا صفحات کمیک بوک‌ها
ثور اساطیری با ثور مارول چه تفاوت‌هایی دارد؟

در کارنامه تانوس می‌توان شکست هالک در یک مبارزه تن به تن، فریب دادن خدایان ازگاردی، ایجاد امکان سفر درون بُعدی و ماهر شدن در مباحث فراطبیعی را دید.

حالا هم در این مطلب قصد داریم به سراغ 5 مورد از ویژگی‌های خاص بدن تانوس برویم تا ببینید که این تایتان دیوانه صرفاً به سنگ‌های ابدیت وابسته نیست.


عضلات تایتان دیوانه توضیح می‌دهند که او چگونه توانسته هالک را شکست دهد

اگر رنگ بنفش عجیب او را کنار بگذاریم، احتمالاً اولین چیزی که با نگاه به این تایتان دیوانه متوجه می‌شویم قاب بدن تانوس است. با حدود 2 متر قد و 450 کیلوگرم عضله، مشخص می‌شود که چرا یک انسان معمولی باید او را خطرناک حساب کند.

مطلب پیشنهادی:10 موجود قدرتمند که ثور شکستشان داده استقدرت‌هایی که جلوی خدای رعد زانو زدند
10 موجود قدرتمند که ثور شکستشان داده است

با این که قدرت تانوس در کمیک‌ها ممکن است در داستان‌های مختلف متفاوت باشد اما تانوس دنیای سینمایی مارول توانایی بلند کردن وزنی معادل 55 هزار تن (120 میلیون پوند) را دارد که نشان می‌دهد چرا او می‌توانست با هالک مثل یک اسباب بازی رفتار کند. آن هم در حالی که خود هالک که یکی از قدرتمندترین اعضای اونجرز محسوب می‌شود و از نظر زمینی‌ها بهترینِ ممکن است، امکان تحمل چنین وزنی را ندارد.

شاید بگویید که وقتی دکتر بنر به اندازه کافی خشمگین شود می‌تواند از تانوس نیز قدرتمند شود اما یک هالک بی‌هوش نمی‌تواند خشمگین شود؛ نتیجه‌ای که در همان دقایق اولیه تقابل تانوس و هالک احتمالاً شاهد خواهیم بود.

سرعت تانوس در شکست دادن سیلور سرفر کمک حال او بود

حالا که صحبت از شکست هالک شد باید گفت که شکست داد این عضو اونجرز به این راحتی، صرفاً به قدرت بازو برنمی‌گردد. تانوس، با تمام دستاوردهایش، به طور نادری در کمیک‌ها به شکل سریع دیده می‌شود. فرار کردن از مشت‌های سهمگین یک هالک خشمگین نیاز به سرعت و رفلکس‌های فرا انسانی دارد.

مطلب پیشنهادی:آیرون من چگونه اعضای اونجرز را شکست خواهد داد؟نابغه در برابر انتقام جویان
آیرون من چگونه اعضای اونجرز را شکست خواهد داد؟

با این که تأکید زیادی روی سرعت بالای تانوس نمی‌شود (او معمولاً یا به وسیله سفینه‌های فضایی یا تلپورت‌ها جا به جا می‌شود) اما شاید طرفداران دنیای سینمایی مارول تعجب کنند اگر بدانند که تایتان دیوانه سابقه شکست سیلور سرفر (Silver Surfer)، شخصیتی که می‌تواند سریع‌تر از نور حرکت کند را در کارنامه دارد.

تانوس یک اترنال با ژن دیوینت است

تانوس یک اترنال (Eternal) است، نژادی انشعاب گرفته از انسان‌نماها که توسط سلستیال‌ها (Celestials)، دانشمندان فضایی خداگونه، به وجود آمده‌اند. یک میلیون سال پیش، وقتی که سلستیال‌ها روی چیزی که بعدها تبدیل به انسان‌ها می‌شدند آزمایش می‌کردند، یک ایکس ژن در انسان‌ها و همچنین نژاد دیوینت‌ها (Deviants) را به وجود آوردند؛ یک نژاد از همتایان اترنالز که برخلاف آن‌ها که عموماً از نظر ظاهری زیبا بودند، موجودات زشتی محسوب می‌شدند.

جاودانگان که شدیداً هوشمند و قدرتمند بودند، رو به آسمان کرده و در فضا محل‌های زندگی جدیدی به وجود آوردند. مورد بحث ما در این مطلب قمر زحل با نام تایتان است.

مطلب پیشنهادی:10 شخصیت دنیای مارول که می‌توانند تانوس را شکست دهنددر برابر تایتان دیوانه
10 شخصیت دنیای مارول که می‌توانند تانوس را شکست دهند

هر کدام از دیوینت‌ها یک جهش‌یافتگی خاص دارند که هیچوقت در نژادشان تکرار نمی‌شود. برخی از این دیوینت‌ها حتی به شکلی جهش پیدا کرده‌اند که منشأ به وجود آمدن افسانه‌های اساطیری و هیولاوار بشریت شدند.

ظاهر عجیب و غریب و ترسناک تانوس نیز به این دلیل است که او یک ژن دیوینت را در خود جای داده تا دچار چیزی به اسم «سندروم دیوینت» (Deviant Syndrome) شود. به این ترتیب، ظاهر تانوس بیش‌تر شبیه به یک دیوینت است تا یک اترنال. به همین خاطر نیز بود که مادر تانوس سعی داشت تا پسرش را در هنگام تولد از بین ببرد. البته تانوس نیز وقتی بزرگ شد به خوبی پاداش این کار مادرش را پرداخت کرد!

تایتان دیوانه بیش از یک بار از دست مرگ فرار کرده است

همان طور که می‌توان از نام جاودانگان برداشت کرد، اترنالز به نوعی جاودان هستند. با مصونیت نسبت به بیماری‌ها و سال‌خوردگی، اگر یک نیروی قدرتمند نکشدشان، اترنال‌ها می‌توانند برای همیشه زنده بمانند. این نژاد همچنین نسبت به انواع سلاح‌ها مقاوم هستند و می‌تواند شرایط و دماهای خیلی شدید را تحمل کنند.

مطلب پیشنهادی:خیالتان راحت! فیلم Spider Man No Way Home قطعا چند اسپایدرمن خواهد داشتیونیورس سینمایی در هالیوود Level UP می‌شود!
خیالتان راحت! فیلم Spider Man No Way Home قطعا چند اسپایدرمن خواهد داشت

تانوس به لطف ویژگی‌های خاصش هم از طرف اترنال‌ها و هم از طرف دیوینت‌ها بهره می‌برد. به همین ترتیب، به لطف پوست زخیم و بنفش رنگش (که به خاطر ژن دیوینت به وجود آمده است) بسیار مقاوم است و قدرت زیادی نیز دارد (که از طرف اترنالز آن را به ارث برده است).

هر چند جاودانگان زندگی‌های خیلی طولانی را تجربه می‌کنند اما هیچ کدام از آن‌ها مثل تانوس از جاودانگی برخوردار نیستند. تجلی فیزیکی مرگ که معشوقه تانوس بود او را رد کرده و اجازه ورود تایتان دیوانه به قلمرو خودش را نمی‌دهد تا به این ترتیب تانوس هیچوقت واقعاً نمیرد.

مغز تانوس توانایی غلبه بر امثال تونی استارک، بروس بنر و دیگران را دارد

تانوس یک موجود با استعداد است که در دوران کودکی با مغز خود، جبران بدن کوچکش را می‌کرد. به عنوان یک نابغه بی‌رقیب در تمام شاخه‌های علم در قمر محل زندگی‌اش، تانوس یک وسیله با نام تخت فضایی (Space Throne) خلق کرد که نه تنها می‌توانست سریع‌تر از سرعت نور حرکت کند بلکه قابلیت تلپورت و سفر درون بُعدی هم داشت.

مطلب پیشنهادی:10 داستان مهم سری کمیک What Ifسرنوشت‌های متفاوت در کمیک‌های مارول
10 داستان مهم سری کمیک What If

به عنوان یک استراتژیست نیز افراد کمی هستند که بتوانند با سلحشوری او رقابت کنند. در دنیای سینمایی مارول شاهد این بودیم که او توانست نسبت یک موجود شدیداً باهوش و فریبکار مثل لوکی (Loki) برتری پیدا کند (با پیش‌بینی بسیاری از اهداف او که شامل اقدام به قتلش هم می‌شود). همچنین در Avengers: Infinity War نیز توانست هم دکتر بروس بنر و هم تونی استارک را شکست دهد.

علاوه بر هوش فوق العاده‌اش، تانوس از قابلیت‌های تلپاتی و تلکنسیس هم بهره می‌برد که باعث می‌شود بتواند هالک را دچار خشمی کور کننده کند تا به سراغ هم‌تیمی‌هایش رفته یا جلوی حملات ذهنی رقبای تلپاتش را بگیرد.


به مطالعه ادامه دهید:

  • 10 دشمن اونجرز که از تانوس هم قدرتمندتر هستند
  • چرا Eternals به انتقام‌جویان در مقابله با تانوس کمک نکردند؟
  • 10 شخصیت دنیای مارول که می‌توانند تانوس را شکست دهند
  • آیا پسر تانوس می‌تواند در دنیای سینمایی مارول حضور پیدا کند؟
  • معرفی اریشم قاضی – سلستیالی که دستور به نابودی دنیاها می‌دهد

مطلب پیشنهادی:کدام یک از اعضای اونجرز می‌تواند یک تایتان را شکست دهد؟برای حل کردن مشکل تایتان‌ها به سراغ اونجرز برویم؟
کدام یک از اعضای اونجرز می‌تواند یک تایتان را شکست دهد؟


(1) 5 ویژگی خاص بدن آیرون من - فارس 98
5 ویژگی خاص بدن آیرون من . حسین روستا 2 هفته پیش. 0 خواندن این مطلب 4 دقیقه زمان میبرد. اکثر اعضای اونجرز به لطف قدرتها و تواناییهای فرا انسانیشان تبدیل به برترین قهرمانان زمین شدهاند اما برای تونی استارک همیشه پای


(2) 5 ویژگی خاص بدن بلک ویدو - فارس 98
5 ویژگی خاص بدن بلک ویدو. ناتاشا رومانوف نقشهای زیادی را در دنیای مارول بازی کرده است از فعالیت به عنوان یک آدمکش، جاسوس، یک ویلن تا عضوی از اونجرز بودن. در تمام این نقشها نیز او نشان داده


(3) 5 ویژگی رژیم آیورودا بهترین غذاها و تیپ های بدنی آیورودا
02.11.2021 آیورودا یک سیستم طبیعی شفابخش علمی است که بیش از 5.000 سال پیش در هند آغاز شده است. کلمه آیورودا متعلق به زبان باستانی مردم هند یا همان زبان سانسکریت است که به معنی دانش زندگی است آیور به معنای زندگی است، در حالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا