عمومیموضوع انشاویژه

انشای زیبا و ادبی درباره پرواز بدون بال

انشا درباره پرواز بدون بال پایه نهمانشا درباره پرواز بدون بال

گاه می اندیشم آیا انسان آن قدر حقیر است که مانند یک شاپرک هم نتواند باشد؟! شاپرکی به آن کوچکی با دو بال ضعیف و ظریفش به همه جا پر می زند ولی انسان نه!

بعد به این فکر می کنم که انسان قدرت تخیلی دارد که با آن می تواند به هر کجا که می خواهد سفر کند، بالا تر از هر موجودی.

با این حال هر وقت پرنده ای را در آسمان می بینم آرزو می کنم کاش می توانستم پرواز کنم و همه جا را از آن بالا ببینم ولی افسوس که بدون لوازم و وسایل انسانی این کار شدنی نیست پس چشمانم را می بندم و پرنده ی خیالم را در آسمان رویا به پرواز در می آورم، آن جا محال و غیر ممکن وجود ندارد و همه چیز شدنی است، پروازم آغاز می شود … پروازی بدون بال.

زمین را از آن بالا نگاه می کنم، چه قدر همه چیز کوچک است و در عین زیبایی به نظر بی ارزش می آید، انگار از بالا که نگاه می کنی همه چیز رنگ می بازد و چیزی غیر از شکوه و عظمت خالق به چشم نمی آید.

شاید به همین دلیل است که خدا را همیشه در آسمان تصور می کنیم و وقتی می خواهیم با خدا حرف بزنیم رو به آسمان می کنیم.

چه جنگ ها و نزاع هایی در این زمین شکل نگرفته که اگر همه ی انسان ها می توانستند پرواز کنند و زمین را از بالا بنگرند شاید به بی ارزش بودن بسیاری از مسائل پی می بردند و بسیاری از آن اتفاق های بد نمی افتاد.

بالا را نگاه می کنم، آبی بی کران آسمان نهایت ندارد و ابر ها مثل پنبه هایی نرم در آسمان پخش شده اند، در میان آن ها خدا را جست و جو می کنم، می خواهم سراغ مادر بزرگم را از او بگیرم چون سال ها پیش به سوی خدا پرواز کرده است.

شاید معنای پرواز بدون بال برای انسان همین باشد، خدایی که عاشق ماست و همه ی ما به سوی او باز خواهیم گشت روزی به روح ما دو بال خواهد داد، دو بال زیبا که این بار تمام پرنده های دنیا حسرت داشتن آن را خواهند خورد.

ما با آن بال ها در آسمان اوج گرفته و از گرفتاری های زمین خلاص خواهیم شد و به ابدیت خواهیم پیوست.

در آن جا انسان هایی را خواهیم دید که هیچ کدام بال ندارند اما به بالا ترین جای آسمان رسیده اند.


(1) انشا درباره پرواز بدون بال در قالب متن ادبی ستاره
10012021 انشا درباره پرواز بدون بال. در اتاقم کنار پنجره نشسته ام و به گنجشکهای روی سیم نگاه میکنم. به دو پای کوچکشان برای گاهی نشستن و خستگی در کردن، اما همراه با دو بال بزرگتر برای پرواز و رهایی. فکر میکنم


(2) انشا پرواز بدون بال 15 انشا درمورد پرواز در قالب های
10102019 انسان میتواند با پرواز دادن خیال خود ، با پرواز دادن اندیشه خود ، با پرواز دادن روح و معنویت خود بدون بال پرواز کند و انسانی که بتواند از این طریق پرواز کند حتما میتواند به عوالم و مقام هایی برسد که دست هیچ سفینه فضایی و هواپیمای پر سرعت و عقاب تیز پروازی به آن نرسیده است.


(3) انشا درمورد پرواز بدون بال متن کامل ادبی و اختصاصی به
04092018 انسان ها می توانند از طریق معنویات و راز و نیاز و نزدیک شدن به پروردگار حتی بدون بال پرواز کنند و به پروردگارشان نزدیک شوند . من همیشه از خدا می خواهم بالی برای پرواز داشته باشم تا بتوانم به خدای مهربانم نزدیک شوم . مطمئنم این حس برایم زیبا خواهد بود .


(4) انشا در مورد پرواز بدون بال - دانشچی
انشای کوتاه و زیبا درباره پرواز بدون بال. موضوع انشا پرواز بدون بال بچه که بودم آرزو داشتم در آسمان پرواز کنم.


(5) انشای زیبا و ادبی درباره پرواز بدون بال - پرشین جم
انشای زیبا و ادبی درباره پرواز بدون بال - انشا درباره پرواز بدون بال گاه می اندیشم آیا انسان آن قدر حقیر است که مانند یک شاپرک هم نتواند باش


(6) انشا در مورد پرواز بدون بال - انشا باز
09102017 متن انشا اکنون با پیشرفت علم و فناوری،انسان توانسته است که درلابه لای ابرها پرواز کندومناظرزیبای طبیعت راازبالا به پایین تماشاکنندوازجایی به جای دیگرحرکت کنندمثل پرواز با هلیکوپتر یا هواپیما و چترها و جت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − نه =

دکمه بازگشت به بالا