سرگرمیعمومیویژه

معنی و داستان ضرب المثل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو

مغالطه خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شوخواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو یعنی چه؟

ضرب المثل ” خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو” یعنی اگر شخصی متفاوت از عموم مردم رفتار کند عاقبت رسوا می شود و این رسوایی منجر به تنهایی و طرد شدن فرد از جامعه می شود.

متاسفانه اگر فردی دارای افکار و رفتار متفاوتی نسبت به دیگران باشید بسیار مورد توجه و بیش تر مواقع سرزنش دیگران قرار می گیرد این مسئله شخص را در موقعیتی قرار می دهد که حتی ممکن است از طرف دیگران برای او دردسر ایجاد شود.

همین دردسر ها و آزار و اذیت از طرف دیگران منجر به کناره گیری فرد از جمع ها و در نهایت منزوی شدن او می شود.

در واقع متفاوت بودن و مثل دیگران رفتار نکردن در یک جامعه، بر خلاف جریان آب شنا کردن است و ما در طول تاریخ انسان های ماندگار بسیاری را داریم که در طول حیات خود به این شکل زندگی کرده اند و تنها چیزی که نصیب شان شده مشکل و دردسر بوده است اما همین افراد باعث تغییرات بسیار شگفتی در علم، هنر و یا نحوه ی زندگی انسان ها شده اند.

البته باید توجه داشت متفاوت بودنی که گرایش آن به خوبی ها و رفتار و اخلاق پسندیده باشد موجب پیشرفت خود فرد می شود اما بالعکس تفاوتی که فرد را از اخلاق و فضایل نیک دور کند تنها شکست و نابودی را در پی خواهد داشت.

ریشه و داستان ضرب المثل

روزی بلایی آسمانی موجب شد تا تمام مردم شهر به جز یک نفر که قبلا از شهر خارج شده بود به دیوانگی دچار شوند.

آن فرد چند روز بعد به شهر بر گشت و با منظره عجیبی روبرو شد، او دید که همه ی مردم شهر لخت و عریان، خندان و رقص کنان به دنبال یک دیگر می دوند، برخی هم از در و دیوار بالا می رفتند، عده ای دیگر نیز هم دیگر را به باد فحش و کتک می گرفتند و به هر حال هر کسی به نحوی رفتار غیر معمولی از خود نشان می داد.

آن شخص بیچاره شگفت زده و حیران گوشه ای ایستاده و در حال تماشای مردم بود که یک باره یکی از دیوانگان چون دید او لباس به تن دارد، نزدیکش شد.

دیوانه نگاهی به آن شخص کرد و بعد فریاد کشید: هی دیوانه را ببینید … جمعیت نیز او را هل می دادند و این طرف و آن طرف می کشیدند و فریاد می زدند: هی دیوانه را… هی دیوانه را…

با این اوضاع پیش آمده شخص عاقل دید که چاره ی دیگری ندارد پس تصمیم گرفت همرنگ جماعت شود تا شاید از دست آزار و اذیت دیوانگان رهایی پیدا کند.

او همان طور که در میان جمعیت بود فریاد کشید و کم کم لباس هایش را در آورده و مانند دیوانگان لخت و عریان شد، سپس هم صدا با آن ها فریاد زد: هی دیوانه را… هی دیوانه را…

کار شخص عاقل نتیجه داد و دیوانگان که دیدند آن شخص مثل خود شان است او را رها کردند.

مرد عاقل همین که خود را تنها دید از شهر دیوانگان پا به فرار گذاشت.

معادل انگلیسی

When in Rome, do as the Romans do


(1) معنی ضرب المثل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو
در این بخش از نمناک قصد داریم ریشه و معنی ضرب المثل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو را با شما کاربران به اشتراک بگذاریم منظور اصلی این ضرب المثل آنست که اگر میخواهیم در دنیا دچار رسوایی نشویم و به خوشبختی برسیم راهی جز این نداریم که همرنگ دیگران شویم.


(2) ضرب المثل خواهی نشوی رسوا هم رنگ جماعت شو
02102021 مجموعه دنیای ضرب المثل. ریشه ضرب المثل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو. خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو کنایه از افراد دانا و فهمیده به تحمل افراد ساده و خوش باور. بر اثر بلای آسمانی تمامی مردم شهری دیوانه شدند به جز یک نفر، که قبلا از آن شهر خارج شده بود.


(3) خواهی نشوی رسوا همرنگ شو
معنی ضرب المثل یکی از ضرب المثل هایی که مرتبا این روز ها می شنویم گر خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو می باشد یعنی اگر کاری متفاوت از رفتار عمومی مردم انجام دهید رسوا خواهید شد.


(4) گر خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو
گر خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو گارگین فتائی ضرب المثل ها حاصل تجارب طولانی ملت ها هستند و بسیاری از آنها هم در واقع مصرع یا بیتی از شعری معروف بوده که شاعری معروف آن را سرائیده است .


(5) معادل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو - انگلیش تیم English
معادل ضرب المثل معروف خواهی نشوی رسوا ، همرنگ جماعت شو به انگلیسی When in Rome do as the Romans do. خواهی نشوی رسوا ، همرنگ جماعت شو چو رسی به شهر کوران تو ببنند چشم خود را معنی تحت اللفظی یا لغوی این ضرب المثل وقتی در شهر رم هستی، همان کاری را انجام بده که آنها انجام می دهند.


(6) خواهی نشوی همرنگ ، رسوای جماعت شو
خواهی نشوی همرنگ ، رسوای جماعت شو. بنام خدایی که نور را آفرید. الان جامعه طوری شده که اگر ما همرنگ جماعت نشویم به چیزهای زیادی متهم میشویم.درموارد مختلف اتهامات هم فرق میکند. نمیدانم آن زمانی که، اشرف الدین قزوینی نسیم شمال،شعر خودش را


(7) معادل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو - انگلیش تیم English
خواهی نشوی رسوا، هم رنگ جماعت شو. معنی تحت اللفظی ضرب المثل اگر نمی توانی آنها را شکست بدهی، به آنها ملحق شو. مفهوم ضرب المثل به جای جنگیدن و دشمنی با دیگران، به انها ملحق شو و مثل آنها رفتار کن تا از مزایای این اتحاد استفاده کنی.


(8) آیا مثل خواهی نشوی رسوا، همرنگ جماعت شورا صحیح می دانید
آیا مثل خواهی نشوی رسوا، همرنگ جماعت شورا صحیح می دانید ابتدا باید توجه داشت که این تنها یک ضرب المثل است و حکم قطعی عقلانی یا حکم شرعی نیست که لازم باشد تا آن را به هر گونه که شده حفظ کرد.


(9) آموزش ضرب المثل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو
آموزش ضرب المثل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو در این پست میخواهم معادل فارسی ضرب المثل معروف خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو رو براتون بزارم . امیدوارم لذت ببیرید . برچسبها آموزش ضرب المثل. نوشته شده


(10) ضرب المثل خواهی نشوی رسوا هم رنگ جماعت شو
خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو کنایه از افراد دانا و فهمیده به تحمل افراد ساده و خوش باور . بر اثر بلای آسمانی تمامی مردم شهری دیوانه شدند به جز یک نفر، که قبلا از آن شهر خارج شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا