سرگرمیعمومیویژه

معنی و داستان ضرب المثل جیک جیک مستونت بود، فکر زمستونت بود

مفهوم ضرب المثل جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بودمفهوم ضرب المثل جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بود

ضرب المثل “جیک ‌جیک‌ مستونت‌ بود، فکر زمستونت‌ بود” درباره کسانی به کار می رود که وقت خود را به بطالت می گذرانند و آینده نگری و دور اندیشی ندارند.

این افراد بدون آن که برنامه ای برای آینده داشته باشند تنها به فکر امروز و حال حاضر خود بوده و همین که روز شان به خوشی سپری شود برای شان کافی است، اما باید در نظر داشت که زندگی روز های سخت و دشوار هم دارد و اگر کسی برای این روز ها برنامه ریزی نکرده باشد ممکن است تاوان سنگینی برای آن پرداخت کند.

در واقع روز های آسایش و راحتی، فرصتی است تا حد الامکان بتوان برای دشواری های زندگی آمادگی کسب نموده و از این طریق مشکلات و سختی ها را به خوبی مدیریت کرد.

لذت بردن از لحظه های حال زندگی مهم است اما در کنار این مسئله باید به عاقبت کار هایی که امروز انجام می دهیم نیز بیندیشیم، این که کار امروز ما چه تاثیری در آینده مان داشته باشد بسیار حائز اهمیت است زیرا گاهی با یک کار یا تصمیم ساده می توان از معضلات و مشکلات آینده جلوگیری کرد.

به طور کلی می توان گفت انسان موفق کسی است که فکر گذشته را از سر بیرون کرده و لحظه های با ارزش امروز را دریابد، از طرفی تشویش و نگرانی بیش از حد درباره ی آینده را نداشته و تنها سعی کند تا بر اساس دانسته های حال حاضر، برنامه ریزی درستی برای آینده داشته باشد.

قصه جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بود

حیوانات زیادی در یک جنگل بزرگ کنار یک دیگر زندگی می کردند، از جمله این حیوانات گنجشکی بود که لانه اش بالای درخت بود و روز ها را با آواز خواندن و خوشی و بازی می گذراند.

یکی دیگر از حیوانات جنگل مورچه پر تلاشی بود که هر روز به جمع کردن آذوقه و غذا مشغول بود تا در زمستان گرسنه نماند.

گنجشک که هر روز تلاش بی وقفه ی مورچه را می دید کلافه شده بود و روزی از او پرسید: حیف این لحظه ها نیست؟ چرا از آن لذت نمی بری و تمام وقت خود را به کار کردن و جمع آوری غذا می گذرانی؟

مورچه در جواب گفت: بازیگوشی و شیطنت هم‌ اندازه‌ ای‌ دارد، تو هم باید کمی‌ به‌ فکر فردا و فصل‌ زمستانت باشی مثل‌ من‌ کمی‌ دانه‌ انبار کن‌ که‌ هنگام‌ برف‌ و باران‌ و سردی‌ هوا گرسنه‌ نمانی.

گنجشک خنده ای کرد و گفت: این هوای عالی را رها کنم و به فکر ذخیره کردن آذوقه باشم؟ حالا که غذا فراوان است فصل زمستان هم برسد حتما غذایی برای خودم پیدا می کنم.

روز ها و هفته ها سپری شد و بالاخره زمستان سرد فرا رسید، همه جا خشک و بی علف شده بود، دانه های درشت برف آرام آرام شروع به باریدن کرد و زمین سفید پوش شد.

گنجشک به دنبال غذا این طرف و آن طرف می رفت تا بلکه چیزی برای خوردن پیدا کند اما دیگر هیچ غذایی نمانده بود، او آن قدر به جست و جو ادامه داد تا این که دیگر رمقی برایش نماند، از سرما می لرزید با خود فکر می کرد که چه کاری باید انجام دهد، گوشه ای کز کرده و غمگین بود که ناگهان یاد مورچه افتاد، با خود گفت به دیدن مورچه می روم او تمام بهار و تابستان را در حال جمع آوری آذوقه بود حتما غذایی دارد که به من بدهد تا بتوانم از گرسنگی نجات پیدا کنم.

این فکر جان تازه ای به گنجشک بخشید و او تمام توان خود را جمع کرد و خود را به در لانه ی مورچه رساند، سپس در زد و با دیدن مورچه تمام ماجرا را برای او تعریف کرد و در آخر گفت: دوست من خواهش می کنم کمکم کن، دارم از گرسنگی می میرم.

مورچه گفت: یادت‌ می آید که‌ در طول تابستان‌ چند بار به‌ تو گفتم‌ به‌ فکر این‌ روز های سخت زمستان هم‌ باش، اما تو هر بار مرا مسخره کردی و می بینی که‌ حالا به‌ چه‌ روزی‌ افتاده‌ ای؟ وقتی‌ که‌ “جیک‌ جیک‌ مستونت‌ بود، فکر زمستونت‌ نبود؟”

بعد نگاهی به چهره غمگین و پشیمان گنجشک انداخت و گفت: می دانم که اکنون از بی خیالی خود پشیمان شده ای و پی به اشتباه خود برده ای، در هر صورت‌ ما با هم‌ دوست هستیم، من‌ آذوقه ی زیادی انبار کرده ام و این زمستان را می توانی مهمان من باشی.


(1) معنا و داستان ضرب المثل جیک جیک مستونت بود، فکر زمستونت
04092020 ضرب المثل جیک جیک مستونت بود، فکر زمستونت نبود ریشه در حکایت و داستانی قدیمی و معروف به نام حکایت گنجشک و مورچه دارد که تمثیلی از آدم های خوشگذران و آدم های عاقبت اندیش هستند.


(2) معنی ضرب المثل جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بود
معنی ضرب المثل جیک جیک مستونت بود. 1- این ضرب المثل برای کسانی به کار می رود که آینده نگری و دوراندیشی ندارند و وقتشان را بیهوده تلف می کنند. 2- به افرادی می گویند که دنبال شادی های زود گذر هستند


(3) ضرب المثل جیکجیک مستونت بود، فکر زمستونت بود
31102021 ضرب المثل جیک جیک مستونت بود. به کسی که به فکر آیندهاش نیست و دچار مشکل میشود میگویند جیکجیک مستونت بود، فکر زمستونت بود. ریشه این ضرب المثل در حکایت عروف گنجشک و مورچه


(4) معنی ضرب المثل فارسی وقتی جیک جیک مستونت بود، فکر زمستونت
13072016 وقتی جیکجیک مستونت بود، فکر زمستونت نبود ضربالمثلی است شیرین و با اهمیت که مردم کشور ایران از آن بسیار استفاده میکنند و در مورد گنجشکی است که اصلا به آیندهاش توجهی نمیکند و فقط به فکر خوشگذرانی و تفریح است.


(5) داستان ضربالمثل 39 جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت نبود
16062013 داستان ضربالمثل 39 جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت نبود فصل بهار بود. مورچه کوچولو همراه بقیه مورچه ها مشغول جمع آوری آذوقه برای زمستان بود. . بازدید 15357 چاپ. جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت


(6) داستان ضرب المثل جیکجیک مستونت بود فکر زمستونت بود
داستان ضرب المثل جیکجیک مستونت بود فکر زمستونت بود. به کسی که به فکر آیندهاش نیست و دچار مشکل میشود میگویند جیکجیک مستونت بود، فکر زمستونت بود. به گزارش جام جم


(7) جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت نبود
23102021 جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت نبود. مجموعه دنیای ضرب المثل. فصل بهار بود. مورچه کوچولو همراه بقیه مورچه ها مشغول جمع آوری آذوقه برای زمستان بود. از صبح تا شب کار می کرد تا برای روزهای سرد و


(8) ضرب المثل جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت نبود - هاب گرام
ضرب المثل جیک جیک مستونت بود. به کسی که به فکر آیندهاش نیست و دچار مشکل میشود میگویند جیکجیک مستونت بود، فکر زمستونت بود. ریشه این ضرب المثل در حکایت عروف گنجشک و مورچه


(9) جیکجیک مستونت بود فکر زمستونت نبود داستان ضربالمثلها
یکی از ضربالمثلهای پرکاربرد در زبان فارسی جیکجیک مستونت بود فکر زمستونت نبود است. در این مطلب داستان این ضربالمثل را باهم میخوانیم.


(10) داستان ضرب المثل جیک جیک مستونت بود. فکر زمستونت بود
داستان ضرب المثل جیک جیک مستونت بود. فکر زمستونت بود یکی بود و یکی نبود، گنجشکی بود و مورچه ای آنها با هم دوست بودند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دو =

دکمه بازگشت به بالا