بیوگرافیچهره هاعمومیویژه

بیوگرافی و عکس های ابراهیم تاتلیسس و همسر و فرزندانش و ماجرای ترور

بیوگرافی و زندگی نامه ابراهیم تاتلیسس

عکس ابراهیم تاتلیسسعکس ابراهیم تاتلیسس

ابراهیم تاتلیسس با نام اصلی ابراهیم تاتلی به ترکی به انگلیسی İbrahim Tatlıses در 1 ژانویه 1952 در شانلی‌اورفا، ترکیه متولد شد.

پدرش احمد تاتلی عرب و مادرش لیلا ترک بودند.

او اولین فرزند خانواده بود. کودکی وی در خانواده‌ای پر جمعیت و فقیر گذشت او از کودکی کار می‌کرد. در اوایل جوانی برای کار به استانبول آمد و مدتی به دست فروشی پرداخت، بعدها به فعالیت در امور آهن آلات ساختمانی مشغول شد.

ابراهیم تاتلیسس و دختر و پسرشابراهیم تاتلیسس و دختر و پسرش

ثروت او حدود 64 میلیون دلار تخمین زده می شود.

فیلم ها، آلبوم ها و آهنگ های ابراهیم تاتلیسس

سرانجام با دوستی بود که در آدانا به فعالیت سینمایی مشغول بود آشنا شد او صدای ابراهیم را کشف کرد و در واقع در های شهرت را به رویش باز کرد. از آن پس ابراهیم در کازینو های آدانا و آنکارا به روی صحنه می‌رفت.

در اواسط سال 1970 ابراهیم به استانبول آمد و کار خود را در آنجا ادامه داد و با کمک خانواده‌اش اولین آلبوم خود را به نام کفش پاهایش به صورت صفحه گرامافون به بازار داد.

از آهنگ های قدیمی معروف ابراهیم تاتلیسس می توان به آهنگ اوستا، لیلیم لی، یالان و ماوی ماوی را نام برد.

ابراهیم تاتلیسس و همسرشابراهیم تاتلیسس و همسرش

او برنامه ایبو شو را در کنار خوانندگان مشهوری از جمله سیبل جان، ابرو گوندش و سردار اورتاچ اجرا می کرد.

از فیلم های معروف او می توان به گناه، ماوی ماوی، هولیا و الله الله اشاره کرد.

مردم در ترکیه به او لقب ایبو و امپراتور داده اند.

او یک تاجر، رستوران‌دار، سازنده شو های تلویزیونی و فعال در زمینه گردشگری است و کانال تلویزیونی مخصوص به خود به نام تاتلیسس دارد.

ماجرای ترور ابراهیم تاتلیسس

در سال 1990 به او حمله شد و پای او آسیب دید.

ترور ابراهیم تاتلیسسترور ابراهیم تاتلیسس

در تاریخ 13 مارس 2011 میلادی ابراهیم تاتلیسس در محله شیشلی استانبول مورد حمله قرار گرفت که به جمجمه او تیراندازی شد ولی ترور نافرجام بود. پلیس اعلام کرد که ضارب او از کردهای گروه پ ک ک بوده و از یک خودروی مشکی رنگ اقدام به شلیک چند گلوله کرده و متواری شده‌ ولی جان سالم بدر برد.

پروفسور سمیعی جراحی 12 ساعته جمجمه ابراهیم را در آلمان بر عهده داشت.

او برای اولین بار با عدالت دوراک ازدواج مرد که حاصل آن یک پسر به نام احمد تاتلی و دو دختر به نام های گولشن و الیف آدا هستند. ابراهیم در سال 1979 با پریحان ساواش ازوداج کرد، حاصل این زندگی 4 ساله دختری با نام ملک زبیده می باشد، تاتلیسس در سال 1983 با دریا تونا ازدواج کرد که حاصل آن یک پسر به نام ابراهیم و یا ایدو می باشد. ابراهیم در سال 2011 با عایشه گل ییلدیز ازدواج کرد که حاصل آن گولدن تاتلی می باشد، این دو در سال 2013 از هم جدا شدند.

او در ایران با نام ابراهیم تاتلیس هم شناخته می شود.


(1) بیوگرافی و عکس های جدید ابراهیم تاتلیسس و همسر و فرزندانش
آکاایران بیوگرافی و عکس های نوین ابراهیم تاتلیسس و همسر و فرزندانش ماجرای ترور عکس ابراهیم تاتلیسس ابراهیم تاتلیسس با نام اصلی ابراهیم تاتلی به ترکی به انگلیسی İbrahim Tatlıses در 1 ژانویه 1952 در شانلی اورفا، ترکیه متولد شد.


(2) پریهان ساواش همسر سابق ابراهیم تاتلیسس کیست بیوگرافی و
به همراه زندگینامه و بیوگرافی پریهان ساواش عکس و زندگی خصوصی و علت جدایی این زوج هنرمند. پریهان ساواش Perihan Savas همسر سابق ابراهیم تاتلیس خواننده پر آوازه ترکیه است. او یکی از مشهورترین بازیگران ترک است و


(3) بیوگرافی و عکس های کلینت ایستوود و همسر و پسر و دخترانش
بیوگرافی و زندگی نامه کلینت ایستوود کلینت ایستوود با نام کامل کلینتون ایستوود جونیور به انگلیسی Clint Eastwood در 31 مه 1930 در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا آمریکا متولد شد. مادرش راث ودد کارگر شرکت آی بی ام و پدرش کلینت ایستوود


(4) بیوگرافی انسیه خزعلی و همسر و فرزندانش عکس ها و سوابق
با بیوگرافی و زندگینامه انسیه خزعلی Ensiyeh Khazali متولد 1342 اهل قم سیاستمدار و دختر آیت الله ابوالقاسم خزعلی ، عکس ها و تصاویر شخصی و خانوادگی و خواهران و برادران و پدر و مادر و شجره نامه و همسر و فرزندان انسیه خزعلی معاون آیت الله رئیسی در امور زنان ،


(5) بیوگرافی سید حامد عاملی استاندار اردبیل و همسر و فرزندانش
بیوگرافی سید حامد عاملی استاندار اردبیل و همسر و فرزندانش عکس و سوابق کاری. بیوگرافی سید حامد عاملی استاندار اردبیل کیست با عکس های شخصی و سوابق کاری و اجرایی و زندگی شخصی سیدحامد عاملی کلخوران استاندار اردبیل متولد 1356 در اردبیل و سوابق و تحصیلات و خانواده و پیج


(6) بیوگرافی صادق خلیلیان استاندار خوزستان و همسر و فرزندانش
06.09.2021 بیوگرافی صادق خلیلیان استاندار خوزستان و همسر و فرزندانش عکس و سوابق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =

دکمه بازگشت به بالا