عمومی

چرا بازی موبایلی FZ9 Timeshift اشتباهی بزرگ در بازیسازی است

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اکشن – شوتر موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید FZ9: Timeshift همراه باشید.

بازی‌های شوتر چند سالی است که تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از دنیای بازی‌های ویدیویی شده‌اند و طرفداران زیادی دارند. عناوین بزرگی مانند کال آف دیوتی و بتل فیلد، بازی‌های شوتر به اوج خودشان رسانند و سبب شدند تا این سبک از بازی‌ها، بقدری جذاب شوند که کمتر کسی بیخیال تجربه آن‌ها شود. با این‌حال، بازی‌های شوتر نیز مانند دیگر سبک‌های بازی‌سازی، چند سالی است که به خوابی عمیق فرو رفته‌اند و دیگر خبری از آن دسته از بازی‌های شوتر با داستان‌هایی شاهکار نیست.

مطلب پیشنهادی:بازی GTA: Liberty City Stories؛ آخرین بازمانده موبایلی راکستاربه یاد ایام قدیم
بازی GTA: Liberty City Stories؛ آخرین بازمانده موبایلی راکستار

اما این خواب عمیق باعث نشد تا شوترهای موبایلی نیز بخواهند از زیرکار در بروند. اگر دیدن بازی‌هایی مانند پابجی و کال آف دیوتی موبایلی، شما را به اندازه‌ای که باید شگفت زده نکرده است؛ هیچ جای نگرانی نیست! شوترهای موبایلی بقدری وسیع و متنوع هستند که بتوان از دل آن‌ها، بازی‌های خوبی پیدا کرد. خلاقیت توسعه دهندگان و از طرفی، طراحی دوست داشتنی المان‌ها و مکانیک‌های کنترلر، باعث شده بود تا شوترهای موبایلی؛ همان حس و حال کلاسیک بازی‌های اکشن را داشته باشند و تمی آرکید به خود بگیرند.

انتظارات زیاد طرفدارن یکی از دلایلی بود که توسعه دهندگان را مجبور به ساخت بازی‌های باکیفیت و دوست داشتنی می‌کرد. البته همیشه هم قرار نیست که شوترهای موبایلی عملکردی فراتر از انتظار داشته باشند و تبدیل به شاهکارهایی ویدیویی شوند. گاهی پایبندی زیاد به خط قرمزها؛ دلیلی برای نابودی یک رویا می‌شود و گاهی ترس از متفاوت بودن؛ کار دستتان خواهد داد. پلتفرم موبایل، جایی است که توسعه دهندگان بسیاری رویاهای بزرگشان را از این‌جا شروع کرده‌اند؛ اما قرار نیست که همیشه خواستن به معنای توانستن باشد.

پلتفرم موبایل در طی چند سال گذشته، عرصه‌ای عالی برای بازی‌سازهای مستقل موبایلی بوده تا بتوانند خودشان را نشان دهند. اما مسیر موفقیت هرگز به همین سادگی که فکرش را می‌کنید، نبوده! بازی‌سازها مجبور بودند که برای جذابیت‌ هرچه بیشتر عناوینشان، از کانسپت‌های خلاقانه و جدید استفاده کنند. کانسپت‌هایی که اگرچه روی کاغذ حرف‌های زیادی برای گفتن دارند، اما باور کنید که پایبندی بیش از حد به ایده‌های خلاقانه نیز قطعا کار دستتان خواهد داد.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی GTA: Chinatown Wars؛ فرمول فراموش‌شده راکستارعضو فراموش‌شده خانواده
بازی موبایلی GTA: Chinatown Wars؛ فرمول فراموش‌شده راکستار

استودیوی بازی‌سازی Hiker Games از آن دسته از استودیوهای مستقل موبایلی است که دوست‌ دارد کارش را چراغ خاموش پیش ببرد. استودیویی گمنام که وقتی به کارنامه‌اش نگاه می‌کنیم، هیچ عنوان قابل دفاعی را نمی‌توان پیدا کرد. اما با این‌حال، این استودیو تلاش کرده که با ساخت بازی‌های مختلف، بتواند خودی نشان دهد و بنظر می‌رسد که در این راه موفق نیز بوده است.

بازی موبایلی FZ9: Timeshift یکی از آن دسته از بازی‌های مورد انتظار استودیوی Hiker Games بود که چندسالی است که پایش به دنیای پلتفرم موبایل باز شده. بازی قرار بود که با تم اکشن – شوتر، یک روایت سینماتیک از جنگ سرد باشد. اما متاسفانه اجازه دهید که همین اول کار بگویم که بازی FZ9: Timeshift واقعا نتوانسته آنطوری که باید و شاید دیده شود و عملکردش، چندان چنگی به دل نخواهد زد. هرچند که بازی پتانسیل‌های بالایی داشته، اما استودیوی Hiker Games از این پتانسیل‌ها به بدترین شکل ممکن استفاده کرده است.

پس از اتمام جنگ جهانی دوم و به قدرت رسیدن شوروی و کشورهای غربی به عنوان ابرقدرت‌های جهان، تنش بین دو بلوک غرب و شرق به اندازه‌ای زیاد شده بود که مردم آن دوران خودشان را در مرز شروع یک جنگ اتمی می‌دیدند. هرچند که سال‌هاست دیگر خبری از دوران جنگ سرد نیست، اما این دوران هنوز در دنیای بازی FZ9: Timeshift به پایان راهش نرسیده. شما به عنوان یک سرباز ویژه، وظیفه دارید تا با حمله به گروهک‌های ترویستی؛ جلوی یک جنگ اتمی بزرگ را بگیرید. جنگی که شروعش، می‌تواند پایانی برای نسل بشریت باشد.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Watch Dogs Legion – لعنت به فاشیسمسرمایه‌داری علیه فاشیسم
بررسی بازی Watch Dogs Legion – لعنت به فاشیسم

برای اجرای بازی موبایلی FZ9: Timeshift شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

هرچند که بازی داستانی جذاب را روایت می‌کند، اما ایکاش گیم‌پلی‌اش نیز مانند داستانش بود. FZ9: Timeshift گیم‌پلی چندان وحشتناکی ندارد، اما استودیوی Hiker Games در ساخت بازی FZ9: Timeshift از کانسپتی استفاده کرده که چندان با سبک بازی همآهنگ نیست! ما در دنیای بازی با مکانیزم‌های صحنه هسته و کنترل زمان رو به رو خواهیم شد. برای مثال اگر شما رو به روی دشمنی بایستید و قصد تیراندازی به آن را داشته باشید، همه‌چیز به‌ یک‌باره برایتان کند و آهسته خواهد شد.

استفاده از چنین کانسپت خلاقانه‌ای هیچ ایرادی ندارد، اما نا‌سلامتی بازی FZ9: Timeshift قرار است که یک عنوان اکشن باشد. بازی‌های اکشن – شوتر به دلیل گیم‌پلی جذاب و هیجان‌انگیزشان شناخته می‌شوند. این مکانیزم درست مانند این است که شما یک بازی ریسینگ بسازید و اجازه ندهید که هیچکسی بالای 60 کیلومتر برساعت حرکت کند! حتی اگر بتوان با مکانیزم‌های صحنه آهسته بازی کنار آمد، نمی‌توان بیخیال سیستم نه چندان خوب گان گیم بازی شد!

مطلب پیشنهادی:با بازی موبایلی Dream League Soccer 2021 وارد دنیای مستطیل سبز شوید!بازی‌های ورزشی موبایلی جذاب‌تر از همیشه شده‌اند
با بازی موبایلی Dream League Soccer 2021 وارد دنیای مستطیل سبز شوید!

نمی‌توان منکر تنوع خوب اسلحه‌های بازی شد، اما وقتی سیستم شوتر و مکانیزم‌های حرکتی بازی خوب طراحی نشده‌اند؛ دیگر این تنوع هیچ سودی نخواهد داشت. تجربه شوتینگ بازی واقعا چیزی نیست که بخواهید آن را تجربه کنید، همه‌چیز در بازی با تاخیر اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات اصلا متوجه اتفاقات بازی نخواهید شد. اما با تمام این توضیحات باید قبول کرد که بخش داستانی و چپتربندی بازی، واقعا خوب است و اگر بتوانید با گیم‌پلی بازی کنار بیاید، داستان FZ9: Timeshift می‌تواند حسابی سرگرم کننده باشد.

شاید بتوان از گرافیک FZ9: Timeshift به عنوان بهترین و تنهاترین نقطه قوت بازی یاد کرد. گرافیک بازی همچنان راهی طولانی برای رسیدن به آن‌چیزی که لایقتش است، پیش‌رو دارد. اما با این‌حال باید گفت که ما با یک بازی خوش‌ساخت در بخش گرافیک طرف هستیم که جزئیاتش، می‌تواند تاحد زیادی سرگرم کننده باشد. موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز شرایطی کاملا یکسان دارند. انگار که استودیوی بازی‌سازی Hiker Games بیخیال همه‌چیز شده و صرفا تمام تمرکز را در طراحی خوب گرافیک و موسیقی‌متن بازی کرده است.

پیشنهاد نمی‌شه!

مطلب پیشنهادی:تلاش برای زنده ماندن این‌بار به سبک بازی Days Afterبازگشت زامبی‌های قدیمی
تلاش برای زنده ماندن این‌بار به سبک بازی Days After

FZ9: Timeshift از آن دسته از بازی‌هایی است که این‌بار نه بخاطر طرفداران، بلکه بخاطر خود سازنده‌اش حیف شده. بازی‌ پتانسیل‌های خوبی دارد، اما یک اشتباه کوچک؛ آن هم استفاده از مکانیزمی غلط در جایی متفاوت سبب شده تا بازی FZ9: Timeshift بیشتر یک عنوان دلسرد کننده بنظر برسد. موضوعی که دامن‌گیر گیم‌پلی بازی شده و اگر بتوانید با آن کنار بیاید، گرافیک و داستان بازی بقدری خوب هستند که بتوانند خلا گیم‌پلی بازی را برایتان پر کنند.


(1) چرا بازی موبایلی FZ9 Timeshift اشتباهی بزرگ در بازیسازی
چرا بازی موبایلی FZ9 Timeshift اشتباهی بزرگ در بازیسازی بازیهای شوتر چند سالی است که تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از دنیای بازیهای ویدیویی شدهاند و طرفداران زیادی دارند.


(2) بازی موبایل بازی اندروید بازی ios
بزرگترین تهدید برای پابجی و فورتنایت موبایل. به نام خدا اگر از دنبال کننده های بازی های موبایل هستید این پست را باما همراه باشید. اگر اتفاقات دنیای گیم را دنبال کرده باشید، حتما از غوغای Apex


(3) بازیها کافه بازار
یکی از محبوبترین دستهبندیهای ما در بازار، دستهی بازیهای ورزشی است. بازی فوتبال یا والیبال، بسکتبال، بازی بیلیارد یا بولینگ و شطرنج و اسکیت و حتی بازی پینگپونگ، تنیس و اسکی ورزش محبوبتان را پیدا کنید، بازی کنید و در رقابتهای مختلف شرکت کنید.


(4) ویدیو بازی اکشن تیراندازی اول شخص - FZ9 Timeshift
بازی زیبای FZ9 Timeshift در سبک بازی های اکشن و تفنگی طراحی و منتشر شده است. شما در این بازی نقش یک سرباز آمریکایی را ایفا می کنید و با استفاده از انواع س


(5) دانلود FZ9 Timeshift 2.2.0 - بازی اکشن تیراندازی اول شخص
FZ9 Timeshift توسط استودیوی بازیسازی HIKER GAMES و در سبک اکشن و تیراندازی طراحی شده و علاقمندان به این نوع بازی میتوانند در آن تجربه ی حمل و استفاده ی سلاح های مرگباری همچون مسلسل و رگبار و حتی موشک را داشته باشند. هدف عملیات کشتن و


(6) بازی اخبار ، معرفی و نقد و بررسی فانیبو
در دنیایی زندگی میکنیم که تکنولوژی به سرعت پیشرفت میکند و هیچ راهی برای جلوگیری یا همراه نشدن با آن وجود ندارد. بازی های کامپیوتری به شکل سرسامآوری بهبود مییابند


(7) بازیها کافه بازار
بازار مجهز به سپر امنیت است که برنامهها را توسط آنتی ویروسها بررسی کرده و به محض شناسایی برنامهی مخرب، به کاربر اعلام میکند که آن برنامه را از دستگاه خود پاک کند.


(8) بازی ویدیویی - اخبار بازی های کامپیوتری - ایکس باکس - پلی
یکی از دغدغههای طرفداران بازیهای ترسناک، پیدا کردن برترین و بهترین بازی های زامبی محور گوشی موبایل اندروید و iOS، کامپیوتر و کنسولها است. در این مطلب سعی کردهایم تا لیستی از بهترین بازی های زامبی کشی برای پلتفرم مورد نظرتان تهیه کنیم.


(9) ترینر بازی TimeShift - blogfa.com
ترینر بازی TimeShift. در ضمن وبلاگ ممکن است در هر ساعتی به روز آوری شود و فاصله هر به روزآوری شاید کمتر از 12 ساعت باشد در ضمن به کلیه در خواست ها پاسخ داده خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا