سبک زندگیعمومیویژه

آموزش مرحله به مرحله مانیکور ناخن در منزل مبتدی تا پیشرفته

مانیکور ناخن چگونه است؟

اگر قصد دارید برای زیباتر شدن ناخن های خود، روش مانیکور ناخن را انتخاب کنید ما همه چیز را در مورد مانیکور ناخن به شما می گوییم. در ادامه، توضیحاتی ارائه شده است که باید قبل از اینکه مانیکور کنید، موارد زیر را بدانید و رعایت کنید. سپس بصورت مرحله به مرحله نحوه مانیکور ناخن را آموزش می دهیم.

لازم به ذکر است، آموزش قدم به قدم مانیکور ناخن که در این سایت ارائه شده برای همه مناسب است چه مبتدی باشید و چه حرفه ای که می خواهید بصورت پیشرفته تر مانیکور ناخن را بیاموزید.

مانیکور ناخنمانیکور ناخن

از جویدن و تکه تکه کردن ناخن هایتان بپرهیزید

کاملا واضح است، اگر ناخن هایتان را می جوید باید این کار را متوقف کنید! مطمئنا استرس در زندگی همه ما هست، اما راه حل آن جویدن ناخن هایتان نیست. ضرری که به سیمای مانیکور خود می زنید اگرچه تنها نیمی از مشکل است، نیمه دیگر هم مربوط به آسیب های زیرین ناخن هایتان و هم پتانسیل های سیستم ایمنی بدنتان می شود (آیا تا بحال در مورد اتفاقی که در زیر ناخن هایتان می افتد شنیده اید؟)

ناخن هایتان را خیلی زیاد سوهان نکشید

درحالیکه سوهان کشیدن ناخن ها ( در آرایش مدرن ) می تواند به ظاهر زیبای ناخن کمک کند و هر برآمدگی و چاله چوله را بپوشاند اما سوهان کشیدن با از بین بردن لایه های زیرین باعث به وجود آمدن ناخن های نازک، شکننده و ضعیف می شود. پس هرگز بیشتر از یک بار در ماه ناخن ها را سوهان نکشید

سفید گذاشتن روکش پایه

ما می دانیم که شما مشکل زمان دارید و صرف نظر کردن از یک مرحله کم اهمیت ظاهرا روشی آسان برای صرفه جویی کردن در وقت است. اگرچه سفید گذاشتن روکش پایه نه یک کار کم اهمیت است نه در وقتتان صرفه جویی می شود. بلکه در مانیکور بعدی تان بیشتر باعث می شود ناخن هایتان بشکند، بستر ناخن هایتان ظاهرا لکه لکه شود و مانیکورتان سریع تر لب پریده شود. به علاوه روکش پایه حاوی مواد مغذی مهمی است که ناخن هایتان بدانها احتیاج دارد.

مانیکور کردن یکی از روشهای زیباتر کردن ناخن ها است که همیشه در آرایشگاه انجام میشود و هزینه زیادی برای این کار صرف میشود . اما ما در این مطلب روشی را برای مانیکور کردن در منزل به شما یاد خواهیم داد .

هیچ روشی نمی تواند مانند یک مانیکور خوب شما را جوان نشان دهد؛ با این حال مانیکور خوب هزینه دارد. امکان دارد شما بخواهید خودتان در خانه این کار را انجام دهید.

مانیکور در خانه به دلیل ترسی که شما نسبت به انگشتان خود و یا تجربه ی قبلی دارید امکان دارد در اول ترسناک دیده شود. روشی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، روندی مرحله به مرحله است که به شما این تضمین را می دهد که شما می توانید مانیکور حرفه ای را در خانه انجام دهید. نقطه قوت این مقاله این است که این فرایند ذکر شده ارزان و کم هزینه است.

خیلی ها از کلمه ی مانیکور برداشت خوبی ندارند و تصور می کنند کاریست غیر عادی و مخصوص آرایشگاه ها. اما در واقع مانیکور و پدیکور به معنی مرتب کردن، چیدن سفیدی های اضافه ی اطراف ناخن و هم اندازه کردن ناخن هاست و می تواند خیلی راحت در خانه انجام گیرد، مانیکور یعنی مرتب کردن ناخن های دست و پدیکور یعنی منظم شدن ناخن های پا، شما می توانید به طریقه ی زیر، ناخن های دست و پایتان را خودتان درخانه مرتب کنید.

برای مانیکور در خانه به این وسایل نیاز دارید

o تمیزکننده ی کتان یا حوله
o ناخن گیر
o سوهان ناخن
o کرم مرطوب کننده یا روغن
o یک تشت
o آب گرم برای خیس کردن
o وسایل مانیکور مانند گوشه گیر، گوشت گیر، قیچی و انواع سوهان ها و …
روش مانیکور در خانه

قدم اول

ابتدا به کمک ناخن گیر ناخن های خود را کوتاه کرده و فرم دهید، این مرحله مهمترین بخش کار است، حتما دقت کنید تا ناخن هایتان با همدیگر هم اندازه باشد، گوشه ی ناخن را به دلخواه گرد یا مربعی کنید. کوتاهی و بلندی ناخن هم کاملا سلیقه ایست.

سوهان کشیدن ناخن ها

به وسیله ی سوهان ناخن گوشه و بالای ناخن های خودتان رو تمیز و مرتب کنید و دقت کنید که اینکار را با آرامش انجام دهید و به روی ناخن هاتون هیچ گونه فشاری وارد نکنید چرا که باعث آسیب به ناخن می شود.

سپس ناخن های خود را به مدت 5 دقیقه در کاسه ی آب گرم یا شیر یا روغن زیتون قرار دهید تا پوست اطراف ناخن نرم شود و بعد به کمک یک پارچه ی کتان یا حوله دستان خود را خشک کنید. از محلول آب و آبلیمو هم می توان استفاده کرد، آبلیمو باعث سفیدی و تمیزی ناخن ها می شود.

اکنون که دست های شما تمیز و مرطوب هستند، از یک کرم مرطوب کننده ی خوب استفاده کنید و دست های خود و ناخن هایتان را با آن مالش دهید. این کار باعث می شود تا آب کافی به پوست شما رسیده و آن را مرطوب سازد. اگر مرطوب کننده ی خوب دم دست ندارید، می توانید از روغن مورد علاقه ی خود استفاده کنید.

بعد از اینکه پوست اطراف ناخن نرم شد با یک گوشت گیر گوشت های اطراف ناخن را کمی به طرف بالا زده و پوست های اضافه را به کمک یه قیچی کوچک بگیرید . اینکار را از یک طرف ناخن شروع کرده و به طرف دیگر ختم کنید و بعد از اتمام کار ناخن هایتان را با الکل ضدعفونی کنید.

می توانید با ناخن گیر گوشه های برآمده را بردارید. توجه داشته باشید پوست روی ناخن می تواند از ناخن در برابر عفونت های باکتریایی جلوگیری کند. بنابراین اگر به این بخش آسیب بزنید احتمال دارد که به ناخن خود نیز آسیب زده باشید. زمانی که پوست خود را تمیز کردید، ناخن های آویزان شده از گوشه های ناخن خود را تمیز کنید.

اکنون با ابزار پوشر، مقداری کوتیکول ناخن را به عقب برانید و مرتب کنید. هر از گاهی با پارچه ی کتان اضافات را از روی ناخنتان پاک کنید.

می توانید این کارها را بعد از حمام انجام دهید، چرا که گوشه ی ناخن ها حسابی خیس خورده و بیرون زده و آماده ی مرتب شدن است، فقط حواستان باشد ناخنتان نشکند، زیرا معمولا بعد از حمام ناخن ها نرم و شکننده هستند. پدیکور هم دقیقا مانند مانیکور است و هیچ تفاوتی ندارد.

توجه داشته باشید که شما باید از ناخن هایتان مراقبت کنید و از آنها برای کار در آشپزخانه و نظافت مانند پاک کردن لکه ها استفاده نکنید، شب هنگام آنها را چرب کنید و از مانیکور و پدیکور برای زیبایی و مراقبت بیشترشان کمک بگیرید.

امیدواریم توانسته باشیم یک آموزش کامل را برای مانیکور ناخن در اختیار شما گذاشته باشیم.

منبع: مجله دکتر سلام


(1) آموزش ویدیویی گام به گام مانیکور ناخن ها در خانه
چگونه در خانه ناخن ها را مانیکور کنیم با مشاهده این ویدیو شما به صورت مرحله به مرحله یاد خواهید گرفت که چگونه در خانه خودتان به تنهایی ناخن هایتان را مانیکور کنید.


(2) آموزش مانیکور ساده ناخن در منزل
آموزش مانیکور ناخن. مرحله دومبا یک قلموی نازک طراحی، موج اریبی از سمت چپ به راست ناخن ها بکشید. سعی کنید پهنای خط تغییر کند مثلا یک طرف آن پهن تر از طرف دیگر باشد. این کار را می توانید با فشار کمی که در بعضی نقاط به قلمو وارد می آورید انجام دهید. مرحله سومبا لاک سفید دور موج آبی


(3) آموزش مانیکور ناخن در خانه - آموزشگاه آرایشگری زنانه بانو
1222021 مانیکور ناخن شامل پاکسازی، زیباسازی و مرتب کردن حاشیه کنار ناخن بدون آسیب رساندن به لبه ناخنها است. در مانیکور ناخن، هر گونه بافت غیر زنده از بین رفته و این کار از طریق ابزارهای خاص و ژل و مایعات مختلف، ماساژ دست و پولیش ناخن ، صورت میگیرد.


(4) نحوه انجام مانیکور ناخن در 7 مرحله ساده- دترلند
972020 نود درصد شکل ناخن های شما به نحوه کوتاه کردن آنها بستگی دارد. کوتاه کردن و شکل دادن به ناخن ها، مهم ترین مرحله مانیکور می باشد. در این مرحله باید انتخاب کنید که ناخن هایتان چه شکلی داشته باشند. تخم مرغی، مربعی، مربعی تیز و یا هر شکل دیگری که تمایل دارید. این موضوع به


(5) آموزش کاشت ناخن در 4 گام معرفی تمامی ابزارها، روش ها و
2432020 بهتر است در مرحله موادگذاری دقت داشته باشید که سطح ناخن ناهمواری نداشته باشد اما در طی دوره آموزشی و یا اوایل شروع به کار ممکن است پس از مواد گذاری بر روی سطح ناخن ناهمواری هایی وجود داشته باشد که در این مرحله از سوهان کشی با


(6) ژلیش ناخن چیست آموزش قدم به قدم تمام مراحل، روش ها و
1892021 آموزش ژلیش ناخن کوتاه و بلند طبیعی دخترانه در خانه و بررسی کامل تمام مراحل، عوارض، مزایا و نحوه برداشتن ژلیش و تفاوت آن با لاک معمولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 10 =

دکمه بازگشت به بالا