عمومی

اکتیویژن برای بازی موبایلی Call of Duty یک استودیو خرید

اکتیویژن برای بازی موبایلی جدید Call of Duty یک استودیو خرید

اکتیویژن برای کار کردن روی بازی موبایلی جدید Call of Duty (کالاف دیوتی) یک استودیوی مطرح بازی‌سازی در حوزه موبایل به نام Digital Legends را خریداری کرده است. این استودیو سابقه درخشانی دارد و توسعه بازی‌هایی نظیر Respawnables و سری Afterpulse در کارنامه آن به چشم می‌خورد.

این استودیو در طول سال جاری با سه استودیوی دیگر اکتیویژن روی پروژه جدید بازی Call of Duty همکاری کرده است. در ماه آگوست، اکتیویژن تاسیس یک استودیوی داخلی بازی‌سازی به نام Solid State را تایید کرد که گویا برای توسعه یک بازی جدید در سری Call of Duty تاسیس شده بود. همچنین کمپانی بیناکس (Beenox) هم قرار است در ساخت این بازی با اکتیویژن همکاری داشته باشد.

کریس پلامر، رییس بخش موبایل اکتیویژن گفت:

دیجیتال لجندز مهارت و استعداد بی‌نظیری در توسعه بازی‌های موبایلی پولیش شده و عالی دارد. مهم‌تر از آن، تیم‌های ما امسال همکاری‌های نزدیکی باهم داشته‌اند. ما در حال ساخت تیم‌هایی درجه یک بازی توسعه بازی‌های موبایل با کلاس جهانی هستیم و نسبت به آنچه پیش رو است مشتاقیم.

کالاف دیوتی موبایل

استودیو داخلی Solid State چند ماه پیش با استفاده از لیست استخدام اکتیویژن شناسایی شد و فهمیدیم استودیو مذکور روی یک بازی AAA و شوتر اول شخص موبایل از سری Call of Duty کار می‌کند. اکتیویژن، نخستین بار در جلسه مالی آگوست رسما به وجود سالید استیت اشاره کرد؛ راب کوستیچ طی آن جلسه گفت:

همچنان که به برنامه‌های بلند مدت فکر می‌کنیم، به اینکه رشد چشم‌گیر ما روی پلتفرم موبایل چگونه پیش می‌رود، من می‌گویم باور ما این است که قابلیت اتصال بیشتر موبایل با اکوسیستم Call of Duty وجود دارد و ما با تمام وجود در حال استخدام استعدادهای جدید جهت یاری رساندن در این ماجراجویی هستیم.

اکتیویژن در سال 2019 بازی رایگان Call of Duty Mobile را روانه بازار کرد و وارزون هم یک سال بعد برای کنسول‌ها و پی‌سی عرضه شد. نسخه موبایلی Call of Duty تاکنون بیش از 500 میلیون بار دانلود شده و وارزون هم به آمار بسیار خوب 100 میلیون بازیکن رسیده است.

همچنین لازم به ذکر است که بازی جدید فرانچایز یعنی Call of Duty: Vanguard برای عرضه در تاریخ 14 آبان برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس و پی‌سی برنامه‌ریزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا