چهره هاعمومیویژه

بیوگرافی، فیلم و عکس های مل گیبسون و همسر و فرزندانش

بیوگرافی و زندگی نامه ی مل گیبسون

عکس جدید مل گیبسونعکس جدید مل گیبسون

: مل گیبسون با نام کامل مل کالم سیل جرارد گیبسون به انگلیسی Mel Gibson در 3 ژانویه 1956 در در پیکسکیل، نیویورک متولد شد.

پدرش هاتون گیبسون یک سوزنبان قطار و مادرش آن ریلی بود که در دسامبر 1990 فوت کرد. او ششمین بچه از یازده بچه هوتان گیبسون و آنه ریلی گیبسون می‌باشد.

قد او 180 سانتیمتر است.

مذهب وی کاتولیک، یکی از شاخه‌های دین مسیحیت می‌باشد.

او در سال 1995 میلادی برای فیلم شجاع‌ دل موفق به دریافت دو جایزه اسکار بهترین کارگردانی و اسکار بهترین فیلم شد. مل گیبسون علاوه بر حرفه بازیگری و کارگردانی، فیلمنامه‌ نویس، تهیه‌ کننده و دوبلور نیز می‌باشد.

مل گیبسون در شجاع دلمل گیبسون در شجاع دل

از آثار شاخص وی در مقام کارگردان می‌توان به فیلم‌های شجاع‌دل، مصائب مسیح و آپوکالیپتو اشاره کرد.

مل گیبسون پنج برادر دارد که یکی از آن‌ها که از خودش کوچکتر است.

گیبسون در 7 ژوئن سال 1980 با رابین مور که دستیار یک دندانپزشک بود ازدواج کرد و و صاحب هفت بچه که یک دختر به نام هنا متولد سال 1980 و شش پسر به نام های ادوارد و کریستین متولد سال 1982، ویلی متولد سال 1985، لوئیس متولد سال 1988، میلو متولد سال 1990 و هفتمین فرزند یا به عبارتی آخرین فرزند تامی است که متولد سال 1999 متولد شد. او علاوه بر هفت فرزند خود دارای دو نوه می‌باشد.

مل گیبسون و همسرش رابین مور و فرزندانشمل گیبسون و همسرش رابین مور و فرزندانش

رابین مور بعد از چیزی حدود 30 سال زندگی مشترک به خاطر دلایلی خواهان جدایی از مل گیبسون شد. طلاق گیبسون در تاریخ 23 دسامبر 2011 نهایی شد و او بیش از 400 میلیون دلار به همسرش پرداخت کرد که در تاریخ هالیوود بی سابقه بوده است.

از سال 2014 گیبسون با قهرمان سابق سوارکاری روزالین راس رابطه برقرار رکده است، فرزند آن ها لارس جرارد در تاریخ 20 ژانویه 2017 در لس آنجلس متولد شد.

مل گیبسون و نامزدش روزالین راسمل گیبسون و نامزدش روزالین راس

مل گیبسون از نظر مذهبی یک کاتولیک باورمند است، او پیروی کلیسای اسقفی که کلیسایی در انگلستان می‌باشد است. او دعا می‌خواند و به خدا باور دارد.

وی در مورد این که چرا فیلم مصائب مسیح را ساخت می‌گوید: من می‌خواستم فداکاری او را برای همه گناهان در تمام دوران‌ها نشان دهم.

مل گیبسون به عنوان یک فرد جمهوری‌خواه و محافظه کار شناخته می‌شود.

مل گیبسون یک سرمایه‌گذار بزرگ ملک است. او املاک متعددی در مالیبوی کالیفرنیا و چندین مکان در کاستاریکا و یک جزیره شخصی در فیجی و خانه در مونتانا و کانکتیکات و همچنین املاک دیگری در استرالیا و دیگر مناطق جهان دارد.

مل گیبسون دارای کلیسایی 37 میلیون دلاری در شهر مالیبوی آمریکاست.

ثروت گیبسون حدود یک میلیارد دلار برآورد شده است، او ثروتمندترین بازیگر سینمای جهان است و چهل و هفتمین شخص ثروتمند ایالت کالیفرنیا است.

او هرگز الکل مصرف نمی‌کند و یکی از طرفداران منع مصرف مشروبات الکلی می‌باشد و از جمله مخالفان همجنسگرایی دانسته می‌شود.

یک کمپانی فیلم به نام Icon Production دارد و همکار او در این کمپانی بروس دیوی است.

مل گیبسون و جودی فاسترمل گیبسون و جودی فاستر

جودی فاستر دوست نزدیک مل گیبسون می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا