چهره هاعمومیویژه

لوئیس همیلتون قهرمان مسابقات فرمول یک جهان گیاهخوار وگن شد

لوئیس همیلتون راننده مسابقات فرمول یک قبل از شروع مسابقات سنگاپور 2017 اعلام کرد که برای جلوگیری از آسیب رساندن به سیاره زمین و جلوگیری از کشتار بی رحمانه ی حیوانات و حفظ سلامتی خود وگن (گیاهخوار کامل) شده است.

وگن یا وگان یا به تلفظ آمریکایی ویگن (به انگلیسی : vegan) به گیاهخوارنی گفته می شود که هیچ گونه محصول حیوانی مانند : انواع گوشت و ماهی، تخم مرغ، لبنیات و عسل و همچنین محصولات دیگر مانند : پشم، ابریشم و مخصوصا خز حیوانی را استفاده نمی کنند. هدف آنها کاهش رنج حیوانات، حفظ محیط زیست و سلامتی بدن می باشد.

لوئیس همیلتون , قهرمان فرمول یک جهانلوئیس همیلتون

راننده مرسدس بنز که انتظار می رود امسال به چهارمین عنوان قهرمانی جهان در مسابقات فرمول یک دست پیدا کند گفت که در طی دو سال گذشته خوردن انواع گوشت را ترک کرده و به تدریج گیاهخوار شده و حالا هم تصیمی دارد تا وگن شود.

لوییس همیلتون گفت پس از تماشای مستندی درباره تاثیرات زیست محیطی صنعت گوشت بر رفاه حیوانات تصمیم گرفته تا عادت هایش را عوض کند.

عکس لوئیس همیلتون عکس لوئیس همیلتون

او افزود که امیدوار است این رژیم غذایی به او در پیشگیری از بیماری هایی مانند دیابت، بیماری قلبی و سرطان که در خانواده ی آن ها رواج داشته کمک کند و علاوه بر این باعث شود تا افراد بیشتری به سوی وگن شدن قدم بردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا