عمومی

انیمیشن Lightyear چه ارتباطی به دنیای داستان اسباببازی دارد

انیمیشن Lightyear چه ارتباطی به دنیای «داستان اسباب‌بازی» دارد؟

اخیرا پیکسار با انتشار یک تریلر از انیمیشن Lightyear رونمایی کرد که در آن شاهد شخصیت محبوب باز لایتیر بودیم. این تریلر کمی طرفداران را گیج کرده و دقیقا نمی‌دانند با چه اثری روبه‌رو خواهند شد. مهم‌ترین سوال این است که انیمیشن جدید پیکسار چه ارتباطی با دنیای «داستان اسباب‌بازی» و شخصیت‌های آن دارد؟ به احتمال زیاد این انیمیشن قصد دارد به خواستگاه این رنجر فضایی بپردازد.

حال این سوال پیش می‌آید چگونه سیاره زمین در داستان اسباب‌بازی از نظر فناوری خیلی پیشرفته نیست، اما در انیمیشن Lightyear، باز به دور خورشید می‌چرخد؟ اِنگِس مکلین، کارگردان این انیمیشن در گفت و گو با EW به این سوال پاسخ داده که کمی پیچیده است:

ارتباط با دنیای داستان‌اسباب‌بازی به نوعی عجیب است. یه راه ساده این است که بگوییم با یک فیلم اکشن علمی‌تخیلی درباره شخصیت باز لایتیر مواجهیم. در دنیای داستان اسباب‌بازی، این انیمیشن مانند فیلمی است که شاید اندی می‌دید و او را وادار می‌کرد تا یک اسباب بازی اکشن فیگور از باز لایتیر بخواهد. فیلم تمام نمی‌شود و بعد می‌بینید که اندی در حال خوردن پاپ کورن است. این مخصوص به خود شخصیت است. فیلم مستقل باز لایتیر، به عنوان رنجر فضایی، نه اسباب بازی آن.


خرید ماگ طرح باز لایتیر

انیمیشن Lightyear

با این تفاسیر می‌توان Lightyear را به عنوان یک فیلم در دنیای داستان‌ اسباب‌بازی دانست که اکشن فیگور معروف را بر اساس وی ساخته‌اند. کریس ایوانز که به‌جای تیم آلن، صداپیشگی این شخصیت را برعهده دارد، قبلا گفته بود که داستان باز در این فیلم منشا انسانی دارد. وی در توییتر گفته بود:

فقط برای شفاف‌سازی باید بگویم که این داستان اصلی باز لایتیر انسان است که اسبا‌ب‌بازی بر اساس آن ساخته شده.

حال که تریلر این انیمیشن منتشر شده، می‌بینیم که صحبت‌های کریس ایوانز آنقدر هم واضح نبوده. بیاید یک‌بار دیگر تمام تلاش خود را بکنیم تا بفهمیم این فیلم دقیقا چه ماجرایی دارد. لایتیر یک فیلم علمی‌تخیلی در دنیای داستان اسباب‌بازی است که داستان یک رنجر فضایی خیالی را روایت می‌کند. در نتیجه، اسباب‌بازی «باز لایتیر» نیز با الهام از همین کاراکتر خیالی در دنیای Toy Story ساخته شده است.

انیمیشن Lightyear قرار است در تاریخ 17 ژوئن 2022 (27 خرداد 1401) منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − یک =

دکمه بازگشت به بالا