عمومی

فروش Resident Evil Village از 5 میلیون نسخه عبور کرد

فروش Resident Evil Village از 5 میلیون نسخه عبور کرد

کپکام به تازگی اعلام کرده که فروش رزیدنت اویل 8 یا همان Resident Evil Village از 5 میلیون نسخه عبور کرده و این روند نسبت به سه بازی قبلی بسیار سریع طی شده است.

کپکام در بیانیه‌ای که اطلاعات مالی آن‌ها را نشان می‌دهد، ادعا کرده از زمان عرضه Resident Evil Village، این بازی توانسته به فروشی بیش از 5 میلیون نسخه در سراسر جهان برسد. بر اساس بیانیه‌های مطبوعاتی کپکام، این بازی موفق شده بسیار سریع‌تر از بازی‌های قبلی در یک دهه گذشته به چنین رکورد خوبی دست پیدا کند.

این درحالی است که این استودیو پیش از این اعلام کرده بود بازی قبلی، یعنی رزیدنت اویل 7 (Resident Evil 7: Biohazard)، حدود 15 ماه پس از انتشار به فروش 5.1 میلیونی رسیده بود. حال بازی Resident Evil Village تنها در 5 ماه پس از عرضه به رقمی بیش از 5 میلیون دست یافته که بدون شک تحسین برانگیز است.

ریمیک رزیدنت اویل 2 پس از 11 ماه به این فروش رسیده بود و ریمیک رزیدنت اویل 3 نیز توانست 3.6 میلیون کپی تا ماه ژانویه امسال بفروشد و احتمالا هنوز به 5 میلیون نسخه نرسیده. جالب است بدانید رزیدنت اویل 8 حتی نسبت به رزیدنت اویل 6 که عملکرد خوبی در زمان عرضه داشت، بهتر عمل کرده و روند فروش آن‌ بسیار سریع‌تر بوده.

رزیدنت اویل 8Resident Evil Village

این بازی [رزیدنت اویل 6] در زمان انتشار موفق شد 4.5 میلیون نسخه بفروشد که در تمام سری بازی‌ بی‌سابقه بود، اما از آن طرف نقدهای ضعیفی دریافت کرد و باعث شد فروش آن پس از مدت کوتاهی تا حد زیادی کاهش یابد. به طوری که پس از گذشت 5 ماه، فروش آن فقط 4.9 میلیون بود.

رزیدنت اویل 5 تنها بازی است که توانست در مدت 4 ماه پس از عرضه، سریع‌تر از Village به فروش 5 میلیون‌ دلار برسد. کپکام امیدوار است رزیدنت اویل 8 بتواند از مجموع فروش رزیدنت اویل 7 پیشی گرفته و به پرفروش‌ترین عنوان مستقل این سری تبدیل شود.

بازی Resident Evil Village برای پلتفرم‌های ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، پی‌سی و گوگل استیدیا در دسترس قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 7 =

دکمه بازگشت به بالا