عمومی

اپل درخواست تنظر رای دادگاه با اپیک گیمز را دارد

اپل درخواست تجدید نظر رای دادگاه با اپیک گیمز را دارد

تقریبا یک سال پیش اپیک گیمز یک روش پرداخت مستقیم در فورتنایت روی پلتفرم‌های اپل قرار داد و به خاطر زیر پا قرار دادن قوانین این شرکت، Fortnite از اپ استور حذف شد.

اپیک گیمز انتظار این کار اپل را داشت و به سرعت از این کمپانی به خاطر نادیده گرفتن قوانین آنتی‌تراست و انحصارطلبانه به دادگاه فدرال شکایت کرد. یک ماه پیش نتیجه این دادگاه مشخص شد و اپل دیگر نمی‌تواند مانع استفاده برنامه نویسان و توسعه دهندگان از روش‌ها یا مکانیسم‌های مستقیمی خرید از سوی مشتریان در برنامه‌ها و فراداده‌های آن‌ها شود. البته دادگاه اپل را بر طبق قوانین ضد اعتماد فدرال یا ایالتی، انحصارطلب نشناخت. این حکم باید طی 90 و تا 9 دسامبر (18 آذر) اجرا شود، مگر اینکه دادگاه عالی دیگری دستور آن را رد کند.

اپل به نقض قوانین رقابت کالیفرنیا با رفتارهای ضد رقابتی محکوم شد و اپیک گیمز نیز باید 12 میلیون دلار به Apple برای شکستن قوانین این شرکت پرداخت می‌کرد. قاضی این دادگاه منع استفاده از روش پرداخت مستقیم اپ استور را برداشته بود و این کمپانی با این موضوع مشکل دارد. اپیک گیمز که نتوانسته بود اپل را به انحصارطلبی محکوم کند، به سرعت درخواست تجدید نظر داد و حالا اپل نیز این کار را انجام داده است. هدف Apple در حال حاضر این است که تاریخ اعمال روش پرداخت مستقیم را عقب ببرد و دادگاه ماه آینده در این زمینه تصمیم خواهد گرفت.


خرید هدفون بی‌سیم اپل همراه با محفظه شارژ

اپیک گیمز علیه اپل

بنابر گزارش سایت Gamerant.com در درخواست ثبت شده، Apple اظهار داشت که قصد دارد از دستور دادگاه پیروی کند، اما این کار بسیار پیچیده بوده و آن‌ها به زمان بیشتری نیاز دارند. اگر کمپانی بدون برنامه ریزی و آمادگی کافی مجبور به انجام چنین تغییرات گسترده‌ای شود، آسیب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. با توجه به پرونده دادگاه اپل، به تعویق انداختن اجرای دستور تا پس از تصمیم گیری برای تجدید نظر خواهی به اپل زمان لازم را می دهد تا به طور کامل برای مسائل حقوقی، تکنولوژیکی و اقتصادی که به سرعت در حال تحول هستند و ممکن است ناشی از این تغییرات باشند، برنامه ریزی کند.


(1) اپل درخواست تجدیدنظر حکم دعوی با اپیک گیمز را به دادگاه ارسال کرد - زومیت
اپل درخواست تجدیدنظر حکم دعوی با اپیک گیمز را به دادگاه ارسال کرد - زومیت


(2) درخواست اپل برای تجدیدنظر در حکم نهایی دعوای حقوقی با اپیک گیمز - ترنجی
درخواست اپل برای تجدیدنظر در حکم نهایی دعوای حقوقی با اپیک گیمز - ترنجی


(3) اپیک گیمز به دستور دادگاه 6 میلیون دلار به اپل جریمه پرداخت کرد
اپیک گیمز به دستور دادگاه 6 میلیون دلار به اپل جریمه پرداخت کرد


(4) دادگاه اپل و اپیک گیمز به پایان رسید رای نهایی چه زمانی صادر میشود
دادگاه اپل و اپیک گیمز به پایان رسید رای نهایی چه زمانی صادر میشود


(5) اپل درخواست تجدیدنظر حکم دعوی با اپیک گیمز را به دادگاه
1 روز قبل همانطورکه در ابتدا گفته شد، پیش از اپل اپیک گیمز درخواست تجدیدنظر از حکم یادشده را به دادگاه ارسال کرد. طبق این حکم، سازنده بازی فورتنایت باید مبلغی بهعنوان کارمزد 30 درصدی و دیرکرد آن به اپل بپردازد و غول دنیای فناوری از این حق برخوردار است که حساب توسعهدهندگان


(6) اپیک گیمز درخواست تجدید نظر حکم دعوی با اپل را به دادگاه
اپیک گیمز برای از سرگیری پرونده دعوی خود با اپل، درخواست تجدید نظر در رابطه با حکم ابلاغشده 10 سپتامبر را به دادگاه ارسال کرد.


(7) اپل درخواست تجدید نظر رای دادگاه درگیری حقوقی با اپیک گیمز
قاضی این دادگاه منع استفاده از روش پرداخت مستقیم اپ استور را برداشته بود و این کمپانی با این موضوع مشکل دارد. اپیک گیمز که نتوانسته بود اپل را به انحصارطلبی محکوم کند، به سرعت درخواست تجدید


(8) اپیک گیمز با نارضایتی از حکم دادگاه، خواستار تجدیدنظر درباره پرونده اپل شد
اپیک گیمز با نارضایتی از حکم دادگاه، خواستار تجدیدنظر درباره پرونده اپل شد


(9) اپیک گیمز درخواست تجدید نظر حکم دعوی با اپل را به دادگاه
هفتهی گذشته پس از مدتها انتظار، دادگاه اپل و اپیک گیمز حکم تاریخی خود را ابلاغ کرد و طبق آن، اپل از اتهام انحصارطلبی مبرا و موظف شد اجازه استفاده از درگاه پرداخت مستقل را برای توسعهدهندگان فراهم کند. افزون بر این


(10) اپل درخواست تجدیدنظر حکم دعوی با اپیک گیمز را به دادگاه
اپیک گیمز درخواست تجدید نظر حکم دعوی با اپل را به دادگاه ارسال کرد اپل میخواهد تا وقتی تجدیدنظرهای ارائهشده اپیک حل نشود، الزامات دادگاه را متوقف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا