عمومی

5 قدرت خارقالعاده ذهنی و بدنی اسکارلت ویچ

واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) به لطف حضور در دنیای سینمایی مارول و ایفای نقشش توسط الیزابت اولسن به یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت‌های کمیک بوکی مارول تبدیل شده است. البته واندا نیز مثل خیلی از شخصیت‌های ابرقهرمانی و داستانی دیگر یک سری ویژگی‌ها و توانایی‌های خاص دارد. اما اسکارلت ویچ چه ویژگی‌هایی دارد و قدرت‌های او از کجا سرچشمه می‌گیرند؟

اسکارلت ویچ اولین بار توسط استن لی (Stan Lee) و جک کربی (Jack Kirby) در شماره 4 کمیک X-Men در سال 1964 به مخاطبان معرفی شد. واندا از همان ابتدا یک شخصیت پیچیده با خطوط داستانی غنی بوده که عمیقا‌ً به روابطش با بردادر دوقلوی خود، همسر و فرزندانش وابسته است.

با تمام این اوصاف اما مهم‌ترین بخش مربوط به واندا ماکسیموف به قابلیت‌ها و توانایی‌های او بازمی‌گردد. پس به همین منظور به سراغ 5 مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های قدرت‌های اسکارلت ویچ می‌رویم.


قدرت‌های اسکارلت ویچ صرفاً از جهش‌یافتگی او سرچشمه نمی‌گیرند

واندا و برادر دوقلوی او، پیترو (Pietro)، به طور عمومی به عنوان جهش‌یافته در نظر گرفته می‌شوند. اما قدرت‌ها و توانایی‌های این دو اوریجین خیلی پیچیده‌تری دارد. قدرت‌های آن‌ها از شیطانی به نام کثان (Chthon) سرچشمه می‌گیرد که توسط شخصیتی با نام های اولوشنری (High Evolutionary) میسر شده بود.

های اولوشنری نقشی ابزاری در تبدیل شدن واندا ماکسیموف به اسکارلت ویچ ایفا کرده است. این شخصیت ادعا می‌کند که می‌تواند کدهای ژنتیکی انسان‌ها را تغییر داده و باز کند. او تصمیم می‌گیرد تا در دنیای مارول یک ارگ آینده‌وارانه را در کوه وونداگور (Wundagore) واقع در ترانسیا (Transia) برای انجام آزمایشاتش بسازد. وقتی که های اولوشنری سعی داشت تا لیکانتروپی خود را با کمک جادوی سیاه درمان کند، یک شیطان باستانی با نام کثان را احضار می‌کند.

این شخصیت توانست کثان را دوباره به دنیای خود بفرستد اما آثاری از قدرت او را پیدا کرد که درون دوقلوهایی که در این کوه متولد شده بودند باقی مانده است. این دوقلوها همان واندا و پیترو هستند. های اولوشنری روی این دوقلوها تحقیقاتی را انجام داد. تأثیر کثان روی این دو باعث شد تا های اولوشنری یک پنجره برای دسترسی به دنیای این شیطان داشته باشد. او قصد داشت تا از نیروی این دنیا استفاده کند اما موفق نشد و در نهایت دوقلوها را به زوجی کولی داد که فرزندان خودشان را از دست داده بودند.

متولد شدن فرزندان واندا ماکسیموف و ویژن طبیعتاً طبیعی نبوده است

واندا در طی ماجراجویی‌هایش در نهایت به ویژن (Vision) علاقه‌مند شد. از بیلی (Billy) و تامی (Tommy) به عنوان فرزندان اسکارلت ویچ و ویژن یاد می‌شود اما منطقاً این فرزندان به صورت طبیعی به وجود نیامده‌اند. در واقع، نحوه تولد آن‌ها خیلی هم بحث برانگیز است. تامی و بیلی در واقع بخش‌هایی گم‌شده از مفیستو (Mephisto) هستند که توسط جادوی واندا زنده شده‌اند.

در مقطعی، این بچه‌ها توسط شیطانی که از او سرچشمه گرفته شده بودند جذب می‌شوند اما بعدها دوباره به شکل حاضرشان به عنوان ویکان (Wiccan) و اسپید (Speed) به زندگی بازمی‌گردند. ویکان توانایی‌های مادرش را دارد و اسپید نیز قدرت‌هایی شبیه به دایی‌اش، کوئیک‌سیلور (Quicksilver)، از خود نشان می‌دهد.

جادوی آشوب اسکارلت ویچ شبیه به هیچ کدام از قدرت‌های جادویی نیست

واندا در خط داستانی House of M، از پتانسیل کامل جادوی آشوب خود استفاده و یک دنیای موازی خلق می‌کند. علت این کار اسکارلت ویچ درهم شکسته شدن روحی او بعدی از زمانی بود که فرزندانش را از دست می‌دهد. بنابراین، واندا از قدرت فراوانش استفاده می‌کند تا یک واقعیت خلق کند که در آن فرزندانش بازمی‌گردند.

در این دنیای موازی، مگنیتو (Magneto) و دیگر جهش‌یافته قیام می‌کنند تا کنترل دنیا را به دست بگیرند. اعضای ایکس من و اونجرز نیز با هم متحد می‌شوند تا جادوی آشوب را معکوس کنند و دنیا را به حالت عادی‌اش بازگردانند. این وقایع مستقیماً باعث رخ دادن رویداد Secret Wars شد.

کثان، اسکارلت ویچ را تسخیر کرده است

کثان، شیطانی که قدرت‌های واندا از او سرچشمه گرفته بود، چند بار بازگشته و اسکارلت ویچ را تسخیر کرده است. یکی از این تسخیرها در خط داستانی Secret Empire اتفاق افتاد. در این ماجرا، هایدرا (Hydra) با استفاده از کثانی که واندا را تسخیر کرده، او را علیه اونجرز بازی می‌دهد. کسی که توانست اسکارلت ویچ را از دست کثان آزاد کند، دکتر دووم (Doctor Doom) بود تا واندا دوباره به اونجرز ملحق شود.

در دنیای سینمایی مارول، سنگ ذهن روی قدرت‌های اسکارلت ویچ تأثیر گذاشته است

اوریجین واندا ماکسیموف در دنیای سینمایی مارول شباهت‌هایی با نسخه کمیک بوکی او دارد اما یک تفاوت بزرگ نیز در آن دیده می‌شود. هر دو نسخه واندا درگیر آشفتگی‌هایی سیاسی بودند که کشورشان را در بر گرفته بود. پس از این که والدین واندا ماکسیموف توسط سلاح‌های ساخت استارک کشته می‌شوند، او و برادر دوقلویش قسم می‌خورند تا انتقام بگیرند. به این ترتیب است که سر و کارشان به اونجرز می‌افتد.

با این حال، قدرت‌های واندا در دنیای سینمایی مارول به علت یک جادوی شیطانی به وجود نیامده‌اند. به جایش سنگ‌های ابدیت و به طور دقیق‌تر سنگ ذهن، در طی آزمایش‌های هایدرا، قدرت جادویی نهفته درون او را بیدار کرده است. برادر اسکارلت ویچ، پیترو نیز به همین ترتیب توانایی‌هایش را به دست آورد.


به مطالعه ادامه دهید:

  • 5 ویژگی خاص بدن بلک ویدو
  • معرفی وایت ویژن – تولد دوباره ویژن
  • معرفی آگاتا هارکنس – ساحره مرموز مارول
  • اسپین‌آف سریال WandaVision ساخته می‌شود
  • قدرت‌های اسکارلت ویچ در کمیک‌ها و فیلم‌ها چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟


(1) تئوری اسکارلت ویچ دنیاهای موازی و توهم ها رو به وجود نمیاره کامیکان
تئوری اسکارلت ویچ دنیاهای موازی و توهم ها رو به وجود نمیاره کامیکان


(2) 15 حقیقت مهمی که باید درمورد اسکارلت ویچ واندا ماکسیموف
4- قدرتهای او به عنوان یک جادوگر، اکتسابی است نه وراثتی بسیاری از هواداران این طور فکر میکنند که اسکارلت ویچ از همون بدو تولدش یک جادوگر تمام عیار بوده، ولی این طور نیست و او تقریبا تمام


(3) فقط با تمرین ذهنی حجم عضلات بدن خود را افزایش دهید قدرت
عضله سازی ذهنی. تحقیقات نشان میدهد ذهن و در حقیقت ضمیر ناخودآگاه شما، قدرت شگفت انگیزی در ساخت عضلات یا ایجاد هرگونه تغییرات فیزیکی در بدن شما دارد. این بدین معناست که شما حتی میتوانید فقط با


(4) لیست 25 تایی قویترین اعضای تیم انتقامجویان در تاریخ کمیک
طی این کمیکها ما شاهد نهایت قدرت او بودیم. در ابتدا قدرتهای اسکارلت ویچ در حوزه سحر و جادو برای طرفداران مبهم بود. او قادر بود حوادث تصادفی را بنا به میل خود کنترل کند.


(5) افزایش قدرت ذهنی و بدنی در ماه رمضان بیشتر از یک نفر
19052019 بیشتر از یک، مرکز آموزش مهارتهای فردی و اجتماعی مانند فن بیان و سخنرانی، غلبه بر استرس، روابط اجتماعی و پکیجهای رایگان و پیشرفته افزایش قدرت ذهنی و بدنی در ماه رمضان


(6) افزایش قدرت ذهنی و بدنی در ماه رمضان
لاغری و کاهش وزن و حل مشکل چاقینی نی لاغر


(7) 10 نسخه عجیب و غریب از اسکارلت ویچ Scarlet Witch در
16012021 10- اسکارلت ویچ سال 1602. 1602 در واقع نام کمیکی معرکه و باحال به قلم نویسنده برجسته دنیای کمیک یعنی نیل گیمن است که در انگلستان اوایل قرن 17 میلادی رخ میداد در این دنیا یا بهتره بگیم در این دوره


(8) افرادی که قدرت بدنی بیشتری دارند، ذهن سالمتری دارند
جوزف فریث از محققان افتخاری این دانشگاه گفت سلامت مغز و قدرت عضلانی کاملا با هم مرتبط هستند


(9) 10 ابرشرور قدرتمند فیلمهای فانتزی از ضعیفترین تا قوی
باهوش است و میتواند ذهن آدمها را بخواند و قدرت و توانایی مثالزدنی او در جادوگری، مطمئنا یک تهدید تمامعیار برای کسانی است که به خود جرأت میدهند تا سر راه او قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا