سرگرمیعمومیویژه

راز مشهورترین شعبده بازی های کلاسیک جهان بخش اول

با اسرار شعبده بازان حرفه ای آشنا شوید

راز 1: اره کردن شخص به دو نیمه

راز مشهورترین شعبده بازی های کلاسیک جهاناره کردن شخص به دو نیمه

تقریبا همه ما این شعبده را دیده ایم؛ یک زن درون جعبه چوبی می خوابد و شعبده باز با استفاده از اره، بدن او را از وسط دو نیم می کند. تصور چنین صحنه ای هم دردناک است. اما آیا می دانید راز این شعبده چیست؟ این جعبه دو بخش مجزا دارد و درون هر کدام از آنها، یک زن به حالت نیمه خوابیده قرار گرفته اند که یکی سر و دیگری پاهایش نمایان هستند.

راز 2: پاره نشدن اسکناس

راز مشهورترین شعبده بازی های کلاسیک جهانپاره نشدن اسکناس

چندین سال پیش مردم از دیدن این شعبده ی دیوید کاپرفیلد که چگونه مداد را از وسط اسکناس عبور داده و اسکناس همچنان سالم باقی می ماند و پاره نمی شود، بسیار متعجب می شدند. حتی شما هم اکنون این صحنه را مشاهده کنید، بدون شک انتظار دارید که با یک اسکناس پاره مواجه شوید، اما این طور نمی شود. چرا؟ راز این ترفند مدادی است که برای اجرای آن استفاده می شود.

این مداد از وسط دو نیم شده و با یک آهنربای بسیار قوی به هم وصل است تا شبیه یک مداد سالم به نظر برسد. وقتی شعبده باز، مداد را از وسط پول تا شده عبور می دهد، به جای اینکه کاغذ پاره شود از میان این درز عبور کرده و سالم باقی می ماند.

راز 3: معلق بودن در هوا

راز مشهورترین شعبده بازی های کلاسیک جهانمعلق بودن در هوا

این شعبده بیشتر در سطح خیابانی و توسط هندی ها انجام می شود. این طور به نظر می رسد که شخص با نیروی اراده و ذهن خود در هوا معلق مانده. اما راز کار آن عصایی که به دست دارد و لباس هایی که پوشیده است. درون این عصا و در زیر لباس ها، یک پایه فلزی مقاوم همانند تصویر جای داده شده که فرد روی آن نشسته و تصویری از شناور بودن در هوا را به بیننده القا می کند.

راز 4: غیب شدن لیوان

راز مشهورترین شعبده بازی های کلاسیک جهانغیب شدن لیوان

یک لیوان شیشه ای روی میز قرار دارد و یک دستمال روی آن کشیده شده است. شعبده باز پارچه را بلند کرده و به هوا پرتاب می کند. نتیجه این است که لیوان غیب شده و دستمال روی زمین می افتد. راز این روش دو مرحله ای است: درون پارچه یک سیم نازک به اندازه قطر لیوان تعبیه شده که توهم وجود لیوان در زیر آن را به بیننده القا می کند. دو اینکه لیوان شیشه ای درون گودال مخفی که درون میز تعبیه گشته، انداخته شده و از دید پنهان می ماند.

راز 5: زیگزاگ انسانی

راز مشهورترین شعبده بازی های کلاسیک جهانزیگزاگ انسانی

موفقیت این شعبده در اصل به دستیار شعبده باز منوط است تا بتواند دست و پای خود را درست در جایی که یک انسان در حالت عادی قرار می دهد، نگه دارد. برای این امر، فرد باید بدن بسیار نرم و انعطاف پذیری داشته باشد که با جابه جائی باکس، به بدنش کش و قوس لازم را بدهد.

راز 6: خم شدن مایکل جکسون و نیفتادن وی

حتما در ویدئوی آهنگ «مجرم دو رو» مایکل جکسون دیده اید که این خواننده مشهور و موفق 45 درجه به سمت زمین خم شده و دوباره به جای اول خود بر می گردد. حتما برایتان سوال است که وی چگونه از عهده این حرکت بر آمده؟ باید بدانید که راز این حرکت مشهور و فوق العاده جذاب در پاشنه های کفش مایکل جکسون نهفته است. درون پاشنه کفش یک حفره تعبیه شده که درون میخ موجود در زمین رقص قفل و باعث می شود فرد بر جاذبه زمین غلبه کرده و پس از خم شدن دوباره به حالت اول بازگردد. / روزیاتو


(1) راز مشهورترین شعبده بازی های کلاسیک جهان بخش اول
راز مشهورترین شعبده بازی های کلاسیک جهان بخش اول


(2) ترفند های جالب شعبده بازی ها و سرگرمی
ترفند های جالب شعبده بازی ها و سرگرمی


(3) رازهای مگوی شعبده بازان - مجله ونوس - دانشنامه فرزند
رازهای مگوی شعبده بازان - مجله ونوس - دانشنامه فرزند


(4) رازهای شعبده بازی
رازهای شعبده بازی


(5) رازهای شعبدهبازهای مرموز
رازهای شعبدهبازهای مرموز


(6) زاک کینگ مشهورترین شعبده باز دنیای مجازی
زاک کینگ مشهورترین شعبده باز دنیای مجازی


(7) 25 بهترین شعبده باز جهان در طول تاریخ - مجله کسب و کار بازده
25 بهترین شعبده باز جهان در طول تاریخ - مجله کسب و کار بازده


(8) رازهای مگوی شعبده بازان آسمونی
رازهای مگوی شعبده بازان آسمونی


(9) رازهای شعبده بازی وبلاگ گروه بازرگانی زینک تیم
رازهای شعبده بازی وبلاگ گروه بازرگانی زینک تیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + یک =

دکمه بازگشت به بالا