سرگرمیعمومیویژه

عکس های زیباترین مومیایی جهان چشمان این دختر هنوز پلک می زند

مومیایی دختربچه دو ساله با زیبایی خیره کننده که همچنان سالم باقی مانده است

رزالیا لومباردو، دختربچه دو ساله ای است که حدود یک قرن پیش و در سال 1920 به خاطر بیماری سینه پهلو از دنیا رفت. پدر این دختر زیبا، تحمل مرگ دخترش را نداشته و از مشهورترین مومیایی کننده آن دوران “آلفردو سالافیا” خواست دخترش را به بهترین شکل ممکن مومیایی کند تا جسمش برای همیشه سالم و با طراوت باقی بماند.

«آلفردو سالافیا» در آن زمان یکی از ماهرترین مومیایی کننده ها و تاکسیدرمیست ها به شمار می رفته و کارهایش را به بهترین شکل ممکن به انجام می رسانده است. این مساله را می توان به وضوح در مومیایی رزالیا دید به طوری که جسد هنوز پس از گذشت حدود صد سال از فوتش، همچنان سالم و با طراوت دیده می شود.

عکس های زیباترین مومیایی جهانعکس های زیباترین مومیایی جهان

مومیایی این دخترک زیبا به گونه ای است که گویا در زیر این تابوت شیشه ای به خواب عمیقی فرورفته است. گونه های وی همچنان پف داشته و موهای بلوند و زیبایش روی پیشانی اش ریخته شده اند.

تیم پزشکی در حال گرفتن عکس اشعه ایکس از اعضای داخلی بدن مومیایی هستند.تیم پزشکی در حال گرفتن عکس اشعه ایکس از اعضای داخلی بدن مومیایی هستند.

این مومیایی در سردابه ی کلیسای راهبان کاپوچین در پالرموی ایتالیا نگهداری می شود و جالب است بدانید که نه تنها ظاهر این جسد، بلکه تمامی اعضای داخلی بدن وی نیز همچنان سالم و بی تغییر باقی مانده اند.

در تصویر اشعه ایکس رزالیا، قلب و کبدش قابل تشخیص هستند.در تصویر اشعه ایکس رزالیا، قلب و کبدش قابل تشخیص هستند.

رزالیا که با لقب «زیبای خفته» نیز یاد می شود، به عنوان یکی از بهترین اجساد مومیایی شده جهان شهرت دارد و مردم زیادی از گوشه و کنار دنیا برای دیدن آن از نزدیک، به سردابه یاد شده مراجعه می کنند.

اما از دیگر مواردی که موجب جلب توجه زیاد بازیدکننده ها می شود، پلک زدن چشمان این مومیایی است. در این روند می توان دید که چشمان آبی رنگ وی همچنان بی تغییر باقی مانده و حتی در نور، درخشانی خود را نیز دارد.

عکس های زیباترین مومیایی جهانعکس های زیباترین مومیایی جهان

گفته می شود این اتفاق در نتیجه تغییر دمای داخلی کاتاکومب‌ (دخمه‌ مملو از قبر) صورت می پذیرد که باعث می شود پلک های وی حالتی از باز و بسته شدن را در ذهن بیننده تداعی کند.

اما سرپرست سردابه کاپوچین، «داریو پیومبینو ماسکالی» در این رابطه فرضیه متفاوتی دارد. وی معتقد است که پلک زدن چشمان رزالیا نوعی توهم بصری و خطای دید است که در اثر زاویه نور شیشه محافظ روی صورت مومیایی ایجاد می شود. وقتی روز در حال پایان یافتن است و زاویه نور تغییر می کند، این طور به نظر می رسد که رزالیا چشمان خود را چند بار باز و بسته می نماید.

پیومبینو ماسکالی در سال 2009 این موضوع را کشف کرده و متوجه شد که وقتی کارگران موزه، تابوت مومیایی را جا به جا کرده اند، در شکل بدن وی تغییر کوچکی ایجاد شده و تازه در آن زمان متوجه شدند که چشمان رزالیا هرگز به طور کامل بسته نبوده است.

اما جالب است بدانید که کشف واقعی او زمانی بود که توانست راز کار «آلفردو سالافیا» را کشف نماید و متوجه شود که وی از چه روشی برای مومیایی کردن این جسد استفاده نموده که هنوز پس از صد سال تا این اندازه سالم و تازه است.

در سال 2009 پیومبینو ماسکالی یکی از بستگانِ در قید حیاتِ مومیایی کننده موردبحث را پیدا کرده و توانست از میان اسناد باقی مانده از سالافیا، راز کارش را کشف نماید.

تصویر اشعه ایکس حالت دست ها و پاهای زیبای خفته را نشان می دهند.تصویر اشعه ایکس حالت دست ها و پاهای زیبای خفته را نشان می دهند.

برخلاف روند مرسوم مومیایی که ارگان های داخلی بدن خالی شده و با نمک ناترون پر می شدند تا بدن سالم باقی بماند، سالافیا فقط یک سوراخ کوچک در بدن ایجاد می کرده و مخلوطی از فرمالین، نمک زینک، الکل، اسید سالیتیک و گلیسیرین را به بدن متوفی تزریق می نموده است.

«زیبای خفته» یکی از هزاران مومیایی موجود در سردابه کاپوچین واقع در سیسیل است«زیبای خفته» یکی از هزاران مومیایی موجود در سردابه کاپوچین واقع در سیسیل است

همه مواد یاد شده، تاثیر ویژه ای دارند؛ فرمالین باعث کشته شدن و از بین رفتن باکتری ها می شود. ژلاتین از خشک شدن اعضای بدن پیشگیری می کند. اسید سالیتیک، موجب از بین رفتن قارچ از گوشت بدن می شود. و جادوئی ترین ماده به کار رفته در مومیایی رزالیا، نمک زینک بوده که موجب سفت و سنگی شدن بدن جسد و حفظ ساختار گونه ها و حفره های بینی و مانعِ از بین رفتن آن ها شده است. / روزیاتو


(1) عکس های زیباترین مومیایی جهان چشمان این دختر هنوز پلک می زند
عکس های زیباترین مومیایی جهان چشمان این دختر هنوز پلک می زند


(2) معمای زیباترین مومیایی جهان که می تواند چشمانش را باز کند تصاویر واقعی
معمای زیباترین مومیایی جهان که می تواند چشمانش را باز کند تصاویر واقعی


(3) ماجرای عجیب دختر زیبای مومیایی که پلک می زند
ماجرای عجیب دختر زیبای مومیایی که پلک می زند


(4) راز پلک زدن چشمان مومیایی زیبای خفته عکس پایگاه خبری یزد فردا
راز پلک زدن چشمان مومیایی زیبای خفته عکس پایگاه خبری یزد فردا


(5) زیباترین مومیایی دنیا سیسیل، ایتالیا خواندنی ها
زیباترین مومیایی دنیا سیسیل، ایتالیا خواندنی ها


(6) زیباترین مومیایی دنیا سیسیل، ایتالیا
زیباترین مومیایی دنیا سیسیل، ایتالیا


(7) زیباترین مومیاییها در جهان
زیباترین مومیاییها در جهان


(8) معمای زیباترین مومیایی جهان که یک دختربچه است عکس
معمای زیباترین مومیایی جهان که یک دختربچه است عکس


(9) زیباترین دختر جهان با چشمان آبی زیباترین زنان جهان با اندامی جذاب
زیباترین دختر جهان با چشمان آبی زیباترین زنان جهان با اندامی جذاب


(10) تصاویر زیباترین دختربچه های جهان با چشمان رنگی
تصاویر زیباترین دختربچه های جهان با چشمان رنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا