سبک زندگیعمومیویژه

19 ویژگی شخصیتی افراد باهوش

19 عادتی که افراد باهوش ندارند

اولین سوالی که نیاز به جواب دارد این است که چه چیزی که فرد را باهوش می کند؟ قابلیت به خاطر سپردن یا ای کیو؟ شاید هوش قابلیت تصمیم گیری مناسب در زمان مناسب و قابلیت به دست آوردن بهترین نتیجه در بدترین زمان باشد. ممکن است توانایی در نظر گرفتن جنبه های مختلف پیش از تصمیم گیری است. هوش تقریبا ترکیبی از تمام خصوصیات ذکر شده در بالا است.
البته وقتی شخصی هوشمند و موفق است بیان کردن دلیل اصلی موفقیت او سخت است. آسان تر است بگوییم این افراد چه کارهایی را انجام نمی دهند. در این نوشته 19 کار که افراد باهوش انجام نمی دهند آورده شده است که به شما کمک می کند موفقیت بیشتری کسب کنید.

19 کار که افراد باهوش انجام نمی دهند:

1. از فرصت های پس انداز استفاده می کنند

پس انداز را با حرص و طمع اشتباه نگیرید. قابلیت مدیریت امور مالی و پس انداز و خودداری از مصرف بی جا یکی خصوصیت عالی است. بعضی خرج ها را می توان به آسانی اجتناب کرد و پس انداز قابل توجهی ذخیره کرد. به عنوان مثال کارهای کوچکی مانند استفاده از لامپ کم مصرف می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند . اطلاعات رایگان بسیار زیادی در اینترنت وجود دارد و با وجود آنها می توان بعضی هزینه ها مانند خرید مجلات را کاهش داد. نکته این جاست که پیدا کنیم در چه چیزهایی می توانیم صرفه جویی کنیم.

2. به دیگران تکیه نمی کنند

داشتن دوست و خانواده و همکاری که بتوان روی آن ها حساب کرد هیچ ایرادی ندارد ولی تکیه کردن کامل به دیگران کار اشتباهی است و شما را کم قدرت نشان می دهد. ممکن است شما بسیار باهوش باشید ولی اگر از آن استفاده صحیح نکنید ناکامل به نظر می رسید. وقتی احساس می کنید به کمک دیگران نیاز دارید خوب فکر کنید و ببینید آیا کاری که برای آن کمک می خواهید واقعا سخت است. بسیار اوقات عدم اعتماد به نفس باعث می شود ما نتوانیم کاری را خودمان انجام دهیم.

3. غیر مسئولانه رفتار نمی کنند.

این جمله را با این اشتباه نگیرید که افراد موفق تفریح نمی کنند و کسل کننده هستند. افراد موفق می توانند تفریح کنند و مسئولیت پذیر بودن به معنی جذاب نبودن نیست بلکه به معنای سبک زندگی قانونمند داشتن است.

4. به دلیل نیاز به تغییر احساس شکست نمی کنند

محیط، والدین، تحصیلات و گذشته ما در دید و نظر ما نسبت به دنیا تاثیر داشته اند. دیدی که ما در زندگی نسبت به اطرافمان پیدا می کنیم لزوما نادرست نیست ولی گاهی اوقات افراد پی می برند تصورشان نادرست بوده است. در این شرایط افراد عکس العمل های متفاوتی نشان می دهند. افراد باهوش در طول زمان تصوراتشان را به روز می کنند.

5. روی اشتباهاتشان نمی مانند

گاهی اوقات یک محصول در نظر تولید کننده اش فوق العاده است ولی مورد استقبال عموم مردم قرار نمی گیرد. اگر محصول یا ایده شما مورد قبول دیگران واقع نشد دوباره از اول شروع کنید سعی نکنید با شیوه های مختلف و ایجاد ورژن های جدید نظر آن ها را تغییر دهید.

6. به گذشته اجازه نمی دهند جلوی پیشرفت آن ها را بگیرد

گذشته را نمی توان پاک کرد. ما باید یادبگیریم چگونه با آن کنار بیاییم و نگذاریم آینده ما را خراب کند. گذشته ما شخصیتمان را می سازد ولی بعضی افراد از گذشته شان برای طفره رفتن و فرافکنی استفاده می کنند. افراد هوشمند اجازه نمی دهند اشتباهات و گذشته شان جلوی پیشرفت آن ها را بگیرد.

7. روی شانس برای حل مشکلاتشان حساب نمی کنند.

امید به بهترین داشته باشید ولی خود را برای بدترین هم آماده کنید. امید به بهترین چیزی است که به ما نیروی لازم برای حرکت کردن می دهد و آمادگی برای بدترین از نابودی پس از شکست جلوگیری می کند. شانس باید تنها بخش کوچکی از موفقیت شما باشد. علاوه بر آن افراد موفق هرگز اجازه نمی دهند شانس ارزش موفقیت های آن ها را کم کند.

8. جنبه های مهم کسب و کارشان را نادیده نمی گیرند

یکی از فاکتورهای مهم موفقیت توجه به جزئیات است. بعضی کارآفرینان فکر می کنند می توانند با یک محصول ارزانتر از رقبا به موفقیت برسند. درحالی که این تفکر لزوما نادرست نیست، علاوه بر این به موارد دیگری مانند بازاریابی و اعتبار هم باید توجه کرد. وبسایت شما از اهمیت بالایی برخوردار است و افراد کسب و کار شما را با طراحی وبسایت تان می سنجند. نکته مهم این است که تنها روی یک چیز نباید تمرکز شود و باید جنبه های مختلف را بررسی کرد.

9. از یک دلیل خوب فاصله نمی گیرند

درست مانند یک ایده خوب افراد باهوش از یک دلیل خوب که ارزش مبارزه کردن دارد فاصله نمی گیرند. در هر جامعه ای مشکلات زیادی وجود دارد که ارزش مبارزه کردن دارند. تصور کنید چه تعداد نقاشی ها، شعر ها و اثر های عالی به وجود نمی آمدند اگر در گذر زمان افراد برای عقایدشان مبارزه نمی کردند.

افراد باهوشافراد باهوش

10. تنها به دلیل مخالفت دیگران از باورهایشان دست نمی کشند

به این مورد اشاره شد که دانستن زمان کنار گذاشتن یک چیز بسیار مهم است و پافشاری روی مورد نامناسب تاثیرات بدی دارد. ولی یک فرد باهوش می داند که چه زمانی باید کوتاه بیاید و چه زمانی باید بیشتر تلاش کند. فرق می کند که دیگران محصول شما را آزمایش کرده و آن را نپسندیده اند یا امتحان نکرده نظر منفی داده اند. اگر افراد از روی احساس محصول شما را قبول نمی کنند به راحتی از این موضوع نگذرید و برای آن تلاش کنید. ممکن است نظرات فردی غرض ورزانه باشد، همیشه چند نظر را برای تصمیم گیری ملاک قرار دهید.

11. از فرصت های کسب تجربه استفاده می کنند

شما هیچ وقت نمی توانید ادعا کنید کامل هستید و هیچ وقت همچین هدفی برای خود تنظیم نکنید. با در نظر گرفتن این نکته افراد باهوش سعی می کنند دائما در زمینه های مختلف پیشرفت کنند.

12. در درس گیری از اشتباهاتشان تردید نمی کنند

همه افراد اشتباه می کنند. دیر یا زود افراد کاری می کنند که وجهه خوب آن ها را زیر سوال می برد. شما همیشه همه چیز را تحت کنترل خود نخواهید داشت و نمی توانید همه جوانب یک چیز را یکجا ببینید. اشتباهات نقاط ضعف ما را به ما گوشزد می کنند و نکات بسیار مفیدی در مورد خودمان و زندگی به ما یاد می دهند. یادگیری از اشتباهات به این معنی است که راهی برای تکرار نشدن آن بیابیم. افراد مغرور به دنبال بهانه می گردند و کورکورانه روی کار اشتباه خود پافشاری می کنند. این رفتار نه تنها جلوی موفقیت در آینده را می گیرد بلکه دیگران را از شما دور می کند.

13. پتانسیل ابزارهایشان را هدر نمی دهند

نداشتن دانش کامل در یک زمینه یا نداشتن توانایی برای انجام یک کار یک فرد را ناقص نمی کند. افراد هوشمند یک راه خوب برای مقابله با این مساله می دانند. آن ها از ابزارهایشان نهایت استفاده را می کنند. گوشی های هوشمند امروزه به اینترنت متصل هستند و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که از این ابزار برای یادگیری استفاده کنید. اپلیکیشن های بسیاری برای کمک در بخش های مختلف زندگی وجود دارند و می توان با استفاده از آن ها کارهای روزمره را آسان تر کرد.

افراد باهوشافراد باهوش

14. توانایی هایشان را زیاد تر از چیزی که هست در نظر نمی گیرند

افسانه ها و داستان های زیادی وجود دارند وجود دارند که نشان می دهند حتی قهرمانان هم اگر فراتر از توانایی هایشان قدم بردارند شکست می خورند. آرزوهای بزرگ داشتن و تلاش کردن کاملا طبیعی هستند ولی اگر با واقعیت گرایی همراه نباشند می توانند خطرناک شوند. ممکن است با این کار شما خودتان را بیش از حد خسته کنید و با استرس زیاد به سلامتی تان آسیب برسانید. ذهن انسان محدودیت های خاص خودش را دارد و گاهی فکر کردن مداوم به جایی نمی رسد و باید قدری استراحت کرد تا نتیجه مورد نظر به دست آید.

15. دشمن برای خود به وجود نمی آورند

بدون توجه به موقعیت ممکن است شما دشمن یا رقیبانی داشته باشید. دو نوع دشمن وجود دارد، ایجاد شده با شرایط و ایجاد شده حاصل از رفتار شما. نکته مهم اینجاست که نمی توان پیش بینی کرد این افراد چه کارهایی می توانند به ضرر شما انجام دهند پس بهتر است تعداد آن ها را به حداقل ممکن کاهش دهید. در بحث هایی که به جایی نمی روند شرکت نکنید و کوتاه بیایید.

16. به غرورشان اجازه نمی دهند سر راهشان قرار بگیرد

در تکنیک های روحی غرور به عنوان یک خصوصیت بد شناخته می شود ولی در واقعیت قضیه فرق می کند. غرور داشتن کاملا طبیعی است ولی غرق شدن در آن کار درستی نیست. طبیعی است با افزایش غرور دیدگاه های دیگران برای شما غیر قابل تحمل شود و حتی شما یک ایده خوب را رد کنید فقط به این دلیل که شما آن را خلق نکرده اید.

17. همه تخم مرغ هایشان را در یک سبد نمی گذارند

این مورد بسیار واضح است. خودتان را به یک ایده محدود نکنید. همیشه یک برنامه پشتیبان داشته باشید تا بدون توجه به وقایع و پیشامد ها بتوانید به جلو حرکت کنید.

18. به خودشان دروغ نمی گویند که همه چیز آسان است

در تصور زندگی آسان نباشید. افراد باهوش می دانند چگونه پس از مشکلات بلند شده و دوباره شروع کنند. آن ها اعتماد به نفس خود را افزایش می دهند و انتظار آسان شدن شرایط را ندارند. حتی زمانی که کار آسان است خودشان را به آن عادت نمی دهند. افراد باهوش چالش را دوست دارند و از رویارویی با آن لذت می برند.

افراد باهوشافراد باهوش

19. ریسک های غیر ضروری نمی کنند

همه ما در جایی از زندگی با این موضوع روبرو می شویم که اگر در گذشته یک ریسک را انجام داده بودیم الان به موفقیت رسیده بودیم. افراد هوشمند محاسبه گر هستند می دانند چه ریسک هایی ارزش انجام دارند و پول خود را برای موارد نامناسب هدر نمی دهند.

نظر شما در مورد کارهای افراد باهوش چیست؟ کدامیک از نکات به نظر شما مفید تر است؟/ ایسام


(1) 48 ویژگی که اغلب افراد باهوش دارند
48 ویژگی که اغلب افراد باهوش دارند


(2) 19 ویژگی شخصیتی افراد باهوش
19 ویژگی شخصیتی افراد باهوش


(3) ویژگی مشترک افراد باهوش مجله روانشناسی ای سنج
ویژگی مشترک افراد باهوش مجله روانشناسی ای سنج


(4) 19 ویژگی شخصیتی افراد باهوش
19 ویژگی شخصیتی افراد باهوش


(5) خانم رعنا آزادیور، اغواگری را از اینها یاد بگیر
29082021 این روزها از بازی رعنا آزادیور در نقش سمیرای زخم کاری خیلی تعریف و تمجید میشود اما در واقع انگار این تعریف و تمجیدها خیلی آمیخته به تعارف یا مناسبات دیگری است.


(6) ویژگی های افراد باهوش در جامعه - روزمره
ویژگی های افراد باهوش در جامعه - روزمره


(7) نگاهی به داستان Grand Theft Auto Vice City- گیمفا
نگاهی به ویژگیهای شخصیتی Tommy Vercetti تانی مردی باهوش اما به شدت زودرنج است که به سرعت از کوره در میرود و به خشونت روی میآورد.


(8) شما نظر بدهید نقاط قوت و ضعف سریال گاندو را بگویید
بازی خانم محمودی و جزئیات شخصیتی این گرگ در پوست میش در فیلمنامه و اجرا خیلی خوب درآمده بود. بازی لهجه اش درخشان و در سینما و تلویزیون ما بی نظیر بود. همۀ این ها اما تا پیش از ورودش به ایران بود.


(9) بهترین مینی سریال های خارجی - لیست 20تایی به 50تایی
28092019 فقط افراد خیلی باهوش می تونن این چند تست هوش تصویری رو حل کنن 1.19 19 فال نیک Good Omens 1.20 20 وقتی ما را ببینند سریال جان آدامز درباره شخصیتی حقیقی از تاریخ آمریکا به نام جان آدامز است


(10) جراحی زیبایی درمانی
بنابراین افراد باید در انتخاب جراح بینی بسیار دقت نموده و یک جراح بینی خوب را برای جراحی کردن بینی خود انتخاب نمایند. لازمه انتخاب یک جراح بینی خوب ، مطلع بودن از ویژگی های او می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =

دکمه بازگشت به بالا