سبک زندگیعمومیویژه

نکات آرایشی مخصوص دختران عینکی

آرایش مخصوص زنان عینکیآرایش مخصوص زنان عینکی

یکی از چالش هایی که خانم ها و دختران عینکی با آن درگیر هستند نوع آرایش صورت و به خصوص چشم ها برای مراسم و مجالس مختلف است زیرا عینک اگرچه قسمت هایی از چشم و اطراف آن را می پوشاند اما باعث برجسته شدن برخی قسمت های دیگر این ناحیه می شود به طوری که دیگران در نگاه اول به عینک، چشم و مدل ابروهای فرد خیره خواهند شد.

با این که بسیاری از خانم ها گمان می کنند استفاده از عینک با فریم های مختلف آن ها را از آرایش چشم بی نیاز کرده یا نوع آرایش آن ها دیگر چندان اهمیتی نخواهد داشت حقیقت این است که اگر بخواهید به عنوان یک خانم عینکی جذاب در چشم همسرتان دیده شوید و در مجالس جذابیت دوچندان داشته باشید لازم است به باید و نبایدهای آرایشی مخصوص افراد عینکی توجه کافی داشته باشید.

در ادامه این مطلب قصد داریم درباره قوانین و نکات مهم آرایش چشم، ابرو و صورت برای خانم های عینکی صحبت کنیم، با همراه باشید.

فوت و فن های آرایش چشم و ابرو با عینک

مدل آرایش مخصوص عینکی هامدل آرایش مخصوص عینکی ها

خانم هایی که عینک به چشم می زنند هنگام آرایش چشم علاوه بر مدل چشم باید به مدل عینک، ضخامت و رنگ فریم نیز توجه داشته باشند.

بی شک عینک به خودی خود یک استایل ویژه به چهره و چشم ها می بخشد اما گاهی چشم ها پشت فریم عینک پنهان شده و جلوه خودش را از دست می دهد و صد البته دیده شدن چشم ها تاثیر به سزایی در جذابیت افراد دارد بنابراین در مراسم و موقعیت های خاص لازم است از آرایش ساده برای برجسته کردن زیبایی چشم ها کمک بگیرید.

هنگام آرایش کردن به نکات زیر توجه داشته باشید:

1. برای سایه چشم از سایه ملایم به عنوان پایه برای کل پلک بالایی تا استخوان ابرو و برای پلک پایینی از رنگ های با شدت متوسط تا اولین چین زیر پلک استفاده کنید. سپس یک خط چشم ژله ای کنار مژه های بالایی کشیده و از خط چشم پودری برای پلک پایین استفاده کنید و در پایان ریمل ضد آب به مژه های خود بزنید.

2. از خط چشم هم بالا و هم پایین چشم استفاده کنید و به تعادل میان فریم عینک و چشم های خود توجه داشته باشید، به عنوان مثال برای عینک های با فریم بزرگ از خط چشم پهن و برای عینک های با فریم نازک از خط چشم نازک استفاده کنید.

3. توصیه می شود تنها برای مژه های بالای چشم از ریمل استفاده کنید تا از شلوغ کاری جلوگیری شود. همچنین بهتر است ریمل ضد آب باشد تا مژه های بلند شیشه عینک را لکه دار نکند.

4. علاوه بر ضخامت، رنگ فریم نیز از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر عینک با فریم پاستلی (رنگ روشن مثلا صورتی روشن، آبی روشن و …) به چشم می زنید از سایه ملایم و نرم استفاده کنید و خط چشم و ریمل تیره به کار ببرید.

5. رنگ مورد استفاده برای آرایش چشم نباید دقیقا هم رنگ فریم عینک باشد، اگر می خواهید همان رنگ را روی پلک های خود کار کنید بهتر است روی سطح پلک از رنگ پایه روشن تر استفاده کرده و برای خط چشم رنگ های تیره تر انتخاب کنید.

6. ابرو به چهره حالت می بخشد و به خصوص زمانی که از عینک استفاده می کنید باید به آن توجه زیادی داشته باشید. ابروهای شلوغ که خط ابروها مشخص نباشد باعث می شوند عینک روی چهره غالب شده و جلوه چشم و صورت را از بین ببرد.

7. همیشه ابروهای خود را مرتب نگه داشته و موهای زائد آن را اصلاح کنید زیرا حتی اگر این موهای زائد در آینه مشخص نباشند ممکن است از پشت عینک بزرگ تر دیده شده و از جذابیت چهره بکاهند.

8. اگر فریم عینک یا فرم ابروان به گونه ای است که فریم به طور کامل ابرو را می پوشاند نیازی نیست روی آن ها تمرکز چندانی داشته باشید.

9. در صورتی که ابروها با عینک پوشیده نمی شود توصیه می شود از سایه چشم یا مداد ابرو هم رنگ ابرو برای پر کردن آن استفاده کنید اما در این کار زیاده روی نکنید تا ابروها زیبایی طبیعی خودش را داشته باشد.

10. اگر قاب عینک شما مشکی یا تیره است از بیش از حد تیره کردن ابروها اجتناب کنید زیرا جلوه خوبی ندارد و ممکن است رنگ آن با رنگ فریم تداخل داشته باشد. همچنین استفاده از عینک با فریم پهن برای ابروان پهن و پرپشت ایده چندان جالبی نخواهد بود.

11. برخی از خانم های عینکی از سیاهی دور چشم و دایره های تاریک در این ناحیه رنج می برند، قبل از شرکت در مراسم و مجالس سعی کنید از کرم پوشش دهنده مناسب برای دور چشم استفاده کنید.

12. از آن جا که عینک باعث می شود توجه به چشم ها جلب شده و بقیه قسمت های صورت جلوه خود را از دست بدهند می توانید در مراسم خاص از رژ لب با رنگ های جسورانه برای تعادل بخشیدن به آن استفاده کنید، در این مواقع بهتر است روی سایر بخش های صورت آرایش طبیعی و خنثی کار کنید.

13. اگر چشم دوربین دارید و از عینک با شماره بالا استفاده می کنید چشم شما از پشت عینک درشت تر دیده می شود و بهتر است هنگام آرایش از سایه تیره تر استفاده کنید تا آن ها را کمی کوچک تر نشان دهید. اگر چشم نزدیک بین دارید چشم ها پشت عینک کوچک تر دیده می شود و بهتر است برای آرایش از سایه های روشن استفاده کرده و بالای چشم خط چشم بکشید.

سایر نکات

14. از آزمون و خطا نترسید و سعی کنید به مرور و با امتحان کردن آرایش های مختلف به قوانین آرایشی که برای چهره شما مناسب تر است برسید.

15. از عینک و نوع آرایشی استفاده کنید که به جای محو کردن ویژگی های چهره آن ها را برجسته تر کند، مثلا افرادی که استخوان گونه کشیده ای دارند بهتر است از فریم های پهن تر و براق تر استفاده کنند.

16. بدون شک همه خانم های عینکی به یک جفت عینک استاندارد و معمولی نیاز دارند که بتوانند در شرایط مختلف از آن استفاده کنند اما داشتن یک جفت عینک فانتزی یا هنری و خاص برای زمان هایی که می خواهید ظاهر متفاوتی از خود به نمایش بگذارید نیز خالی از لطف نخواهد بود. مثلا عینک با فریم سفید، آرایش چشم روشن و گربه ای ظاهری مدرن و جذاب به شما خواهد بخشید.

17. اگر عینک با فریم رنگارنگ یا طرح دار انتخاب کرده اید سلیقه شما را تحسین می کنیم اما برای آن که دیگران با نگاه کردن به چهره شما به یاد رنگین کمان نیفتند توصیه می کنیم از آرایش های خنثی استفاده کنید، آرایش تا حد امکان ساده که از سایه های رنگی و برجسته در آن استفاده نشده باشد.

در پایان به این نکته توجه داشته باشید که گاهی اوقات (و نه همیشه) انتخاب سادگی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود و یک چهره شاداب با پوست سالم و روشن حتی بدون آرایش و از پشت عینک جلوه خودش را خواهد داشت.

منابع: totalbeauty – aarp


(1) 15 فوت و فن آرایش صورت، چشم و ابرو مخصوص دختران عینکی
15 فوت و فن آرایش صورت، چشم و ابرو مخصوص دختران عینکی


(2) اصول و آموزش آرایش صورت مخصوص عینکی ها عکس
اصول و آموزش آرایش صورت مخصوص عینکی ها عکس


(3) آموزش بهترین آرایش چشم برای خانم های عینکی عکس
آموزش بهترین آرایش چشم برای خانم های عینکی عکس


(4) نکته های مهم آرایش چشم مخصوص خانم های عینکی
نکته های مهم آرایش چشم مخصوص خانم های عینکی


(5) چی بپوشم اولین وب سایت تخصصی مد و لباس
وب سایت تخصصی مد و لباس، لباس زنانه، لباس مردانه. مقالات تخصصی آرایشی و زیبایی، برند های مشهور پوشاک و عطر و ادکلن، لباس مجلسی، مانتو


(6) آرایش اختصاصی برای خانم های عینکی - مجله کالا مارکت
آرایش اختصاصی برای خانم های عینکی - مجله کالا مارکت


(7) نکات آرایشی مخصوص خانم های عینکی
نکات آرایشی مخصوص خانم های عینکی


(8) آرایش چشم خانم های عینکی نیازمند رعایت نکات و ترفندهایی است تا چشم هایی زیبا داشته باشند
آرایش چشم خانم های عینکی نیازمند رعایت نکات و ترفندهایی است تا چشم هایی زیبا داشته باشند


(9) اگر عینک می زنید برای زیباتر شدن این ترفندهای آرایشی را بدانید
اگر عینک می زنید برای زیباتر شدن این ترفندهای آرایشی را بدانید


(10) ترفندهای آرایشی ترفندهای آرایشی چشم برای دختران و خانم های عینکی
ترفندهای آرایشی ترفندهای آرایشی چشم برای دختران و خانم های عینکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا