عمومی

10 قابلیتی که سوپرسل قرار نبود هرگز آنها را به کلش آف کلنز اضافه کند

سوپرسل جز معدود توسعه‌دهندگانی است که جایگاهی ویژه برای نقدهای طرفدارانش قائل می‌شود. بسیاری از المان‌ها و فاکتورهایی که امروزه ما در بازی‌های سوپرسل می‌بینیم، عمدتا نشات گرفته شده از ایده‌های طرفداران است و کانسپت‌هایی که آن‌ها پیشنهاد داده‌اند، حالا بخش بزرگی از المان‌های جذاب بازی‌های سوپرسل را تشکیل داده‌اند.

اما گاهی در بین این کانسپت‌ها، ایده‌هایی را می‌توان پیدا کرد که واقعا عجیب به نظر می‌رسند و اصلا با فاکتورهای کلش آف کلنز جور در نمی‌آیند. بنابراین طبیعی است که ما این ایده‌ها را در بازی نبینیم و چیزی درباریشان نشنویم. اما سوپرسل معتقد است که گاهی استفاده از المان‌ها و ایده‌های متفاوت، می‌تواند گیم‌پلی بازی را جذاب‌تر کند و بد نیست که نیم نگاهی به آن‌ها داشته باشیم. اگر علاقه‌مند به بازی‌های سوپرسل و به ویژه، کلش آف کلنز هستید؛ در این مطلب همراه باشید تا سری به 10 مورد از المان‌هایی بزنیم که قرار نبود به کلش آف کلنز اضافه شوند، اما این اتفاق افتاده و حالا می‌توانید از تجربه این المان‌ها لذت ببرید.

قابلیت ارتقای ساختمان بیلدرها


یکی از کانسپت‌های جالبی که استودیوی سوپرسل معمولا با آن دست و پنچه نرم می‌کرد، مربوط به قابلیت ارتقای بیلدرها می‌شد و این موضوع تا سال‌ها ادامه داشت. برای مثال، یکی از کانسپت‌های این ایده به بازیکن اجازه می‌داد که بیش از یک بیلدر را برای ارتقای ساختمانی استفاده کند. از طرفی، ارتقای ساختمان بیلدرها می‌توانست، هزینه ساخت و ساز و ارتقای ساختمان‌های جدید را کاهش دهد و یا حتی با ارتقای بیلدرها، سرعت‌ آن‌ها چندین برابر افزایش پیدا می‌کرد. ایده بیلدرهای قابل ارتقا، واقعا کانسپتی جذاب و متفاوت بود که می‌توانست کلش آف کلنز را تغییر دهد. اما سوپرسل همچنان مخالف این موضوع بود.

نهایتا با آپدیت بازی و اضافه شدن تاون هال 14 به کلش آف کلنز، این ایده تبدیل به واقعیت شد. هرچند که این آپدیت دقیقا چیزی نبود که کاربران منتظرش بودند، اما با این‌حال؛ حالا شما می‌توانستید که از ساختمان بیلدرها به عنوان ساختمانی دفاعی در برابر حملات دشمنان استفاده کنید. حتی بازی به شما اجازه ارتقای آن‌ها را نیز می‌داد و با ارتقای این ساختمان‌ها، قدرتشان افزایش پیدا می‌کرد.

جم ماین


جم‌ها یکی از کمیا‌ب‌ترین و با ارزش‌ترین منابع در تمام بازی‌های سوپرسل محسوب می‌شوند و کلش آف کلنز نیز از این قاعده مستثنی نیست. سال‌ها بود که کاربران تلاش می‌کردند، سوپرسل را قانع به اضافه کردن قابلیت و یا المانی کنند که به بازیکنان اجازه می‌داد با استفاده از آن به این جم‌ها دست پیدا کرده و بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. کاربران حتی به ساخت و طراحی تصاویر احتمالی و کانسپت‌هایی از جم ماین‌هایشان نیز روی آورده بودند و تمام اینترنت پر شده بود از شایعاتی مبنی بر اضافه شدن این قابلیت.

نهایتا با آپدیت بزرگ بازی در سال 2017 و اضافه شدن بخش بیلدر بیس به کلش آف کلنز، این کانسپت نیز عملی شد و جم ماین به همراه این بخش به بازی اضافه شد. سوپرسل یک بار دیگر به درخواست کاربران توجه کرده بود و یکی جالب‌ترین ساختمان‌ها و قابلیت‌های بازی را به کلش آف کلنز اضافه کرد.


خرید دسته بازی گیمسیر مخصوص موبایل

لیست اولویت‌بندی ارتقاها


ارتقای درست ساختمان‌ها و استراتژی‌های مربوط به آن‌، یکی از مهم‌ترین المان‌های بازی‌های استراتژی است و همین موضوع گیم‌پلی این بازی‌ها را رقابتی و جذاب کرده است. سوپرسل نیز برای آن‌که از این رقابت عقب نماند، تصمیم به اضافه کردن لیستی به بازیش گرفت که بازیکنان با استفاده از آن، می‌توانستند که ساختمان‌هایشان را درست و به ترتیب ارتقا دهند.

برای مثال اگر شما روی تصویر بیلدر بالای نمایشگرتان تپ کنید، لیستی از اولویت‌های مهم، ارتقاهای اساسی، بهترین و پیشنهادی‌ترین ساختمان‌ها برای ارتقا؛ و تماما هر آن‌چیزی که شما برای ارتقای درست و اصولی ساختمان‌هایتان نیاز داشتید به شما نمایش داده می‌شد. لیستی که اگر به آن عمل کنید، مطمئن باشید که حسابی می‌تواند روند پیشرفت شما را بهبود ببخشد.

بیلدر بیس


سال‌ها پیش یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های بازیکنان کلش آف کلنز، حول محور جذابیت بازی جریان داشت. یکی از جدی‌ترین مشکلات سوپرسل کمتر شدن جذابیت بازی برای کاربران قدیمی بود و به نظر نمی‌رسید که راه حلی درست برای این موضوع وجود داشته باشد. تا این که طرفداران، کانسپتی طراحی کردند که سوپرسل را مجبور به اضافه کردن بخشی جدید به بازی می‌کرد. تنها چیزی‌که بازیکنان می‌خواستند، اضافه شدن نقشه‌ای جدید برای بازی بود. بازیکنان حتی پایشان را از گلیمشان درازتر کردند و شایعاتی مبنی بر ساخت نسخه دوم بازی تمام محتوای اینترنت را فرا گرفته بود.

اما با این‌حال، سوپرسل به هیچ عنوان قصد نداشت که بخشی جدید را به بازی اضافه کند. آن‌ها باور داشتند که اضافه شدن نقشه‌ای جدید به بازی، باعث می‌شود که بازیکنان دیگر هیچ اهمیتی به نقشه و دهکده اصلی ندهند و این زنگ خطری جدی برای سوپرسل بود. بالاخره سوپرسل در سال 2017 نظرش را عوض کرد و با معرفی بیلدر بیس، یکی از بزرگ‌ترین آپدیت‌های بازی را منتشر کرد. تصمیمی که نه تنها کلش آف کلنز را جذاب‌تر کرده بود، بلکه حالا محتوایی جدید نیز در اختیار کاربران قرار گرفته بود.


خرید حافظه SSD ای دیتا ظرفیت 256 گیگابایت

وضعیت آنلاین بودن بازیکنان


متاسفانه این موضوع سال‌ها بود که کاربران را به مرز جنون رسانده بود و سوپرسل بنظر نمی‌رسید که تصمیمی جدی برای اضافه کردن چنین قابلیتی به بازی داشته باشد. اما با گذشت زمان و درخواست‌های مختلفی مبنی برای اضافه شدن قابلیتی برای دیدن آنلاین و یا آفلاین بودن افراد، سوپرسل نهایتا این قابلیت را به بازی اضافه کرد.

اگر شما بازیکنی را به لیست دوستانتان و یا به اکانت فیسبوک‌تان اضافه کرده باشید، بازی وضعیت آنلاین بودن آن‌ها را به شما نشان خواهد داد. متاسفانه این قابلیت هنوز در دسترس تمامی بازیکنان نیست و اگر شما عضو کلنی باشید، بازی آنلاین بود اعضای کلن را به شما نشان نخواهد داد. با تمام این توضیحات، شاید سوپرسل روزی این قابلیت را برای اعضای کلن‌ها نیز فعال کرد و عملکرد کلی آن را بهبود بخشید.

مدیریت و شخصی‌سازی کلن کستل


کلن کستل‌ها (Clan Castle) یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های کلش آف کلنز به شمار می‌آیند و برای همین، دیدنشان در این لیست چندان هم جای تعجبی ندارد. وقتی کلش آف کلنز به تازگی معرفی شده بود، بازی مکانیزم‌های واقعا محدودی را برای شخصی‌سازی کلن کستل، مدیریت سربازها و منابع موجود در آن را به شما می‌داد. مکانیزم‌های اولیه ویرایش و شخصی‌سازی کلن کستل، بقدری احمقانه و کسل‌کننده بود که عمدتا کمتر کسی به سراغ آن‌ها می‌رفت.

درنتیجه، با بزرگ‌تر شدن کلش آف کلنز و افزایش محبوبیت بازی، وقت آن رسیده بود که سوپرسل قدمی بزرگ برای بهبود عملکرد این مکانیزم بردارد. نهایتا پس از گذشت سال‌ها؛ حالا مکانیزم‌های مدیریتی کلن کستل‌ها بقدری عالی طراحی شده‌اند که شما تقریبا می‌توانید همه‌چیز را در آن مدیریت کنید. از مدیریت سربازانتان بگیرید، تا قابلیت‌های شخصی‌سازی متنوع!


خرید مبدل ماوس و کیبورد هگیبیس مخصوص موبایل

امکان ارتقای دیوارهای دهکده با استفاده از الکسیر


اجازه دهید که لیستمان را با یکی از بهترین آپدیت‌های کلش آف کلنز ادامه دهیم. برای سال‌های طولانی مسئله ارتقای دیوار بازی تبدیل به یکی از پردردسر‌ترین دغدغه‌های بازیکنان شده بود. از طرفی قیمت سرسام‌‌آور ارتقای دیوارها و از طرفی دیگر، تعداد زیاد آن‌ها؛‌ موضوع ارتقای دیوارها را تبدیل به مسئله‌ای کسل‌کننده کرده بود. یکی از بهترین راه حل‌های سوپرسل که بنظر نمی‌رسید هرگز به بازی اضافه شود، امکان ارتقای دیوارها با استفاده الکسیر بود. قابلیتی که در سال 2014 به بازی اضافه شد و حالا دیگر هیچ بهانه‌ای برای عدم ارتقای دیوارهای بازی وجود نداشت.

ماجرای اضافه شدن هیرویی جدید به بازی


ماجرای اضافه شدن هیرویی جدید به بازی، یکی از جالب‌ترین رویدادهای تاریخ کلش آف کلنز محسوب می‌شود که همیشه جز آن دسته از اتفاقاتی بوده که پیامدهای مثبتی را برای کلش آف کلنز به دنبال داشته. اگر از قدیمی‌های بازی باشید، به خوبی به یاد دارید زمانی را که کلش آف کلنز به تازگی منتشر شده بود و پای هیروهای جدید به بازی باز شده بود. در آن سال‌ها، سوپرسل قصد داشت که روند کلش آف کلنز را تنها با 2 هیرو ادامه دهد. اما مشکل اینجا بود که این تصمیم، ابدا چیزی نبود که طرفداران منتظر شنیدنش بوده باشند. برای همین، آن‌ها شروع به رویا پردازی و ساخت کانسپت‌هایی برای هیروهای جدید کردند و سوپرسل این‌بار جدی‌تر از همیشه، دست رد به سینه طرفداران زد و شایعاتی اضافه شدن هیرویی جدید را برای همیشه پایان داد.

اما خبر خوب این است که سوپرسل هیچوقت کاری را ناتمام رها نمی‌کند. با انتشار آپدیت بزرگ بازی و معرفی تاون‌هال 11 هیرویی جدید با نام Grand Warden دردسترس کاربران قرار گفت. اما این پایان کار نبود و مدتی بعد، سوپرسل تاون‌هال 13 و به همراه آن، Royal Champion را معرفی کرد که هیرویی جدید برای این تاون‌هال محسوب می‌شد. به نظر می‌رسید که سوپرسل تجدید نظری درباره تصمیماتش کرده بود.


خرید دسته بازی PUBG ماکیوت مخصوص موبایل

کاهش قیمت ارتقای دیوارها


برای به یاد داشتن این مورد، باید از کاربران چندسال پیش کلش آف کلنز باشید. یکی از ایرادات بزرگ بازی که طرفداران کلش آف کلنز را به مرز جنون رسانده بود، مربوط به قیمت و هزینه ارتقای دیوارها می‌شد. ارتقای دیوارها به قدری هزینه‌بر و زمان‌بر بود که کمتر کسی دیوارهای دهکده‌اش را به بالاترین سطح ممکن می‌رسانید. حتی شرایط بقدری پیچیده شده بود، سوپرسل رکوردی وحشتناک را تجربه کرده بود و کلش آف کلنز دیگر جذابیت خودش را نداشت. نهایتا درسال 2016 سوپرسل تصمیم به شکست این طلسم گرفت و با انتشار آپدیتی، هزینه ارتقای دیوارهای بازی را به طرز قابل توجهی کاهش داد و دیگر خبری از هزینه‌های اضافی برای ارتقای دیوارها نبود. ممنونیم سوپرسل!

قابلیت تغییر اسم


یکی دیگر از المان‌هایی که سوپرسل قرار نبود هرگز به کلش آف کلنز اضافه کند، قابلیت تغییر اسم دهکده بود. هرچند که تمامی بازیکنان این اجازه دارند که تنها برای یک‌بار، اسم دهکده‌شان تغییر دهند، اما سوال اینجاست که اگر کسی به هردلیلی تصمیم به تغییر چندین باره اسمش در بازی بگیرد، دقیقا باید چه مراحلی طی کند؟ تا چندسال پیش متاسفانه امکان تغییر چندین باره اسم دهکده‌یتان وجود نداشت. اما با افزایش درخواست‌های کاربران مبنی بر اضافه کردن چنین سیستمی به بازی، سوپرسل نهایتا امکان تغییر چندین باره اسم دهکده‌ را به بازی اضافه کرد. اما این‌بار همه‌چیز کمی متفاوت‌تر شده بود. شما برای تغییر نام دهکده‌یتان نیاز به استفاده از جم‌ داشتید. هرباری که شما تصمیم به تغییر نام دهکده‌یتان می‌گرفتید، هزینه آن نیز افزایش پیدا می‌کرد و این تنها راه حل ممکن بود.


(1) سوپرسل سیمبا
سوپرسل سیمبا


(2) تحریم ایران توسط سوپرسل کلش رویال و کلش آف کلنز مسدود میشوند - سخت افزار مگ
تحریم ایران توسط سوپرسل کلش رویال و کلش آف کلنز مسدود میشوند - سخت افزار مگ


(3) همه چیز در مورد آپدیت تابستان 2021 کلش اف کلنز
همه چیز در مورد آپدیت تابستان 2021 کلش اف کلنز


(4) آموزش خارج شدن از بن کلش آف کلنز دیس میس
آموزش خارج شدن از بن کلش آف کلنز دیس میس


(5) همه چیز در مورد آپدیت تابستان 2021 کلش اف کلنز
همه چیز در مورد آپدیت تابستان 2021 کلش اف کلنز


(6) نتایج جستوجو برای معجون هیرو بدوگیم مرجع کلش اف کلنز کلش رویال
نتایج جستوجو برای معجون هیرو بدوگیم مرجع کلش اف کلنز کلش رویال


(7) تحریم سوپرسل تکلیف کلش اف کلنز و کلش رویال چه میشود clash of clans
تحریم سوپرسل تکلیف کلش اف کلنز و کلش رویال چه میشود clash of clans

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا