سبک زندگیعمومیویژه

دیفیوزرهای سشوار، چگونه کار میکنند

دیفیوزر، یک ابزار اضافه است که به سشوار وصل می‌شود، بطور کلی گرد است، و چندین بخش بلند و میله مانند دارد. از دیفیوزر، اغلب در هنگام خشک کردن موهای مجعد یا موج دار استفاده می‌شود، به دلیل خصوصیات ویژه این نوع موها. همچنین در صورتیکه موهای شما بر اثر حرارت آسیب دیده باشند نیز، ممکن است دیفیوزر مورد استفاده قرار گیرد، چرا که بطور کلی آسیب کمتری به مو وارد می‌کند. هنگامیکه یک دیفیوزر به سشوار وصل شده و سپس روشن می‌شود، هوا بجای آنکه مستقیما روی مو دمیده شود، به دور حلقه‌ی مو به گردش در می‌آید!

مومو

خصوصیات موهای مجعد

روش خشک شدن موی فرفری، برعکس روش خشک شدن موی صاف است. بعنوان مثال موی فر در هنگامیکه مرطوب است، در ظاهر صاف بنظر می‌رسد. سپس از رطوبت آب برای جذب شدن به داخل مو و ایجاد فر استفاده می‌کند. برعکس، هنگامیکه موی صاف خشک می‌شود، باید رطوبت را از دست بدهد تا صاف شود. به این دلیل است که استفاده کردن از یک دیفیوزر برای افرادی با موهای وزدار یا مجعد، مفید است.

اگر افرادی با این نوع مو از یک سشوار معمولی بدون اتصال دهانه مخصوص، استفاده کنند، مویشان ظاهری وزدار پیدا می‌کند، زیرا مو قادر نبوده رطوبت مورد نیاز برای فر خوردن کامل را بطور کامل حفظ کند. همچنین مقدار گرمای بسیار زیادی که بطور مستقیم بر موها می‌تابد، می‌تواند پیوندهای شیمیایی را بشکند و باعث شل شدن موها شود.

یک دیفیوزر، اغلب با درجه حرارت کم مورد استفاده قرار می‌گیرد که به موی فر امکان می‌دهد پیوندهای شیمیایی اش را حفظ کند، در نتیجه از شل شدن مو و پیدا کردن ظاهری وزدار جلوگیری می‌نماید.

استفاده از یک دیفیوزر

هنگامیکه یک دیفیوزر روی موی خیس مورد استفاده قرار می‌گیرد، هوا دور حلقه‌ی مو به گردش در می‌آید. این اتفاق، به دیفیوزر امکان می‌دهد از خاصیت خشک شدن موی فر در معرض هوا تقلید نماید، که به فرهای واضح‌تر منجر می‌شود. استفاده کردن از یک دیفیوزر برای خشک کردن مو، اغلب به زمان بیشتری نسبت به استفاده از یک سشوار استاندارد معمولی نیاز دارد.

با اینحال، مو نرم‌تر مانده، و کم‌تر وزدار بنظر می‌رسد. دیفیوزرها اغلب در اضافه کردن حجم به موی صاف نیز، مفید هستند. میله‌های دیفیوزر به جدا کردن بهتر موها کمک می‌کنند، که به حجم آن می‌افزاید و باعث می‌شود پرتر بنظر برسند. خشک کردن موها به صورت وارونه در هنگام استفاده از دیفیوزر نیز، به جدا کردن بیشتر ریشه‌های مو برای افزایش حجم بیشتر کمک خواهد کرد./ فیتنس مگزین


(1) دیفیوزرهای سشوار، چگونه کار میکنند
دیفیوزرهای سشوار، چگونه کار میکنند


(2) دیفیوژر سشوار چیست و طرز استفاده از آن چگونه است کلینیک تخصصی مو
دیفیوژر سشوار چیست و طرز استفاده از آن چگونه است کلینیک تخصصی مو


(3) دیفیوزرهای سشوار برای موهای فر
دیفیوزرهای سشوار برای موهای فر


(4) دیفیوزرهای سشوار چگونه کار می کنند - کیو ویدیو
دیفیوزرهای سشوار چگونه کار می کنند - کیو ویدیو


(5) سشوار چگونه کار می کند - You Can
سشوار چگونه کار می کند - You Can


(6) موقشنگها چگونه سشوار بخرند
موقشنگها چگونه سشوار بخرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا