عمومی

5 بازی ویدیویی برتر با محوریت ونوم

دنباله رسمی فیلم ونوم با نام Venom: Let There Be Carnage در این هفته اکران خود را در سینماها آغاز کرد. با این که هواداران اسپایدرمن لزوما طرفدار این فیلم‌ها نیستند، اما حداقل شخصیت‌های ونوم و کارنیج، تصویر خوبی را از خودشان به جا می‌گذارند. ونومِ تام هاردی و کارنیجِ وودی هارلسون، پیش از این در هیچ اقتباس سینمایی دیگری روبروی هم قرار نگرفته بودند و نتیجه رویارویی سیمبیوت‌های مشکی و قرمز مارول با هم، هیجان‌انگیز است. آن‌قدری که شاید قبل یا بعد از فیلم، بخواهید سراغ یک بازی ویدیویی با محوریت ونوم یا کارنیج را بگیرید. در این لیست ما 5 بازی با محوریت ونوم (و بعضا کارنیج) را به شما معرفی خواهیم کرد. با همراه باشید.

Ultimate Spider-Man


بازی آلتیمیت اسپایدرمن، یکی از بهترین بازی‌های با محوریت ونوم و اسپایدرمن است. بخش‌های اسپایدرمن که مثل همیشه وفادار به کامیک، با تارزنی و نجات جان مردم است. از طرفی، ونوم استاد خرابکاری و به هم ریختن شهر است. اگر بخواهیم مثالی دقیق‌تر برای بخش ونوم بزنیم، باید به بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction اشاره کنیم.

قدرت ونوم در این بازی به خوبی نمایش داده می‌شود و می‌توانیم از آن برای انجام دادن مراحل و حتی در بخش‌های Free Roam بازی استفاده کنیم. از جا کندن اتومبیل‌ها، کندن درخت‌ها و پرت کردن آن به سمت هر موجود زنده‌ای، نوع جدیدی از لذت‌بخش بودن در یک بازی اسپایدرمن است. ونوم مثل همیشه به تغذیه هم نیاز دارد، پس حواس‌تان به دشمن‌ها و مردمی که می‌توانید به عنوان غذا به ونوم سرو کنید باشد!

Spider-Man Shattered Dimensions


درست همان‌طور که از عنوان بازی برمی‌آید، Shattered Dimensions در مورد چندین واقعیت مختلف است. تنها تفاوت بازی با فیلم‌هایی مثل No Way Home این است که این بازی اسپایدرمن ده سال زودتر منتشر شده بود و چندین اسپایدرمن مختلف از بُعد‌های دیگر داشت. گیم‌پلی بازی را از نظر پیشرفت، می‌توان شبیه به Ultimate Spider-Man عنوان کرد.

در بازی Shattered Dimensions، یکی از لباس‌های اسپایدی لباس سیمبیوتی آن است که به او برخی از قدرت‌های مهم ونوم مثل قدرت فیزیکی زیاد را در کنار قابلیت‌های تارزنی اسپایدرمن می‌دهد. با این لباس‌، هم اسپایدرمن و هم ونوم خواهید بود و البته با کارنیج هم مبارزه خواهید کرد.

Spider-Man (2000)


بازی اسپایدرمن روی PS1 یکی از بهترین تجربه‌های اسپایدرمن در دنیای بازی‌ها هم محسوب می‌شود. این بازی خیلی از مرزها را به عنوان یک بازی کامیک‌بوکی زمان خودش شکست و یک تجربه اسپایدرمن فوق‌العاده بود. از شانس خوب ما، داستان این بازی هم در مورد حمله سیمبیوتی بود و بازیکن برخوردهای زیادی را با ونوم در این بازی داشت.

شخصیت ونوم در این بازی، دقیقا نزدیک به چیزی بود که ادی براکِ فیلم‌های ونوم با بازی تام هاردی دارد. یک شخصیت نیمه-شوخ و نیمه-جدی که بیشتر به یک ضد قهرمان شبیه است تا این که نقش شرور داستان را بازی کند. کسانی که با ونوم فیلم‌ها ارتباط برقرار می‌کنند، بازی اسپایدرمن 2000 را هم دوست خواهند داشت.

Spider-Man Web of Shadows


Web of Shadows یک نسخه متفاوت دیگر با روایت حمله سیمبیوتی است. این بازی یک عنوان جهان باز با تعریفی متفاوت از شهر نیویورک است. سیمبیوت‌ها تمام محیط را در این بازی در برگرفته‌اند و چندین شخصیت دیگر مارول را هم شامل می‌شوند.

بازی در این بین به بازیکن حق انتخاب می‌دهد تا از یک سیستم کارما بر اساس لباس‌های اسپایدرمن پیروی کند. درست مشابه سیستم‌هایی که در مجموعه بازی‌های Infamous دیده بودیم، اسپایدرمن در این بازی دو لباس معمولی و سیمبیوتی دارد که استفاده از هر کدام از آن‌ها، انتخاب‌های سیاه و سفیدی را پیش روی بازیکن خواهد گذاشت. تنها نکته منفی بازی، احتمالا صداپیشه اسپایدرمن خواهد بود.

LEGO Marvel


بازی‌های لگو مارول، جزو بهترین و کمتر دیده‌شده‌ترین اقتباس‌های ویدیوگیمی هستند. این بازی‌ها دقیقا همان‌طور که باید، به خیلی از شخصیت‌هایی که شانس داشتن یک بازی مستقل نداشته‌اند می‌پردازند. بازی LEGO Marvel Superheroes به جز داشتن یک بخش داستانی خوب، دنیایی از احتمالات را ارائه می‌دهد. در این بازی تقریبا تمام شخصیت‌های مهم مارول حضور دارند و ونوم و کارنیج هم در بین آن‌ها خواهید دید. برای مقایسه، بهتر است بگوییم که ونوم و کارنیج در این بازی، دو نسخه‌ معمولی و بزرگتر از حالت عادی‌شان دارند که نسخه بزرگتر، هم‌اندازه شخصیت‌هایی مثل هالک است.

بازی بعدی این مجموعه یعنی LEGO Marvel Superheroes 2 ما را وارد ابعاد زمانی دیگری می‌کند. این بازی به شخصیت‌هایی مثل Agent Venom فرصت درخشش بیشتری می‌دهد و در عین حال، همچنان یک بازی خلاقانه و با احتمالات بسیار است. به طور کلیف بازی‌های لگو مارول نامه عاشقانه سازندگان به طرفداران کامیک‌ بوک‌های مارول، از جمله طرفداران ونوم هستند.


(1) ویدیو 10 بازی برتر سال 2021 با محوریت زامبی
ویدیو 10 بازی برتر سال 2021 با محوریت زامبی


(2) نگاهی به ده عنوان برتر با محوریت زامبی- گیمفا
نگاهی به ده عنوان برتر با محوریت زامبی- گیمفا


(3) تلاش برای بقا 15 بازی برتر سبک Survival - گیمفا
تلاش برای بقا 15 بازی برتر سبک Survival - گیمفا


(4) دانلود مود ونوم برای GTA V ویدیو و تصاویر از محیط مود - پلی مگ
دانلود مود ونوم برای GTA V ویدیو و تصاویر از محیط مود - پلی مگ


(5) بازی Godfall گلد شد - گیمفا
بازی Godfall گلد شد - گیمفا


(6) بهترین مود ونوم در GTA V
بهترین مود ونوم در GTA V


(7) 75 فیلم ابرقهرمانی برتر تاریخ سینما بر اساس نظر منتقدان دیجیکالا مگ
75 فیلم ابرقهرمانی برتر تاریخ سینما بر اساس نظر منتقدان دیجیکالا مگ


(8) ونوم 3
ونوم 3


(9) قاتلین نامرئی برترین بازیهای ویروسی - گیمفا
قاتلین نامرئی برترین بازیهای ویروسی - گیمفا


(10) رسانه سرگرمی بازی، سینما، انیمیشن، کمیک،فناوری، نقد و بررسی، اخبار، پادکست، ویدیو
رسانه سرگرمی بازی، سینما، انیمیشن، کمیک،فناوری، نقد و بررسی، اخبار، پادکست، ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هجده =

دکمه بازگشت به بالا